FIP właśnie to ujawnił oficjalny harmonogram kwalifikacji dla Girondinu P2. Uwagę może przyciągnąć szczególny plakat: ten przedstawiający Doriana de Meyera (w sojuszu z Hiszpanem Miguelem Gonzalezem) i jego byłego partnera i przyjaciela Thomasa Vanbauce'a (grającego z Maxime Jorisem).

Zrządzenie losu lub ironia losu, nazwij to, jak chcesz. Pewne jest, że Dorian de Meyer, który w ogóle nie miał brać udziału w turnieju, oraz Thomas Vanbauce z pewnością nie spodziewali się, że staną naprzeciw siebie w pierwszej rundzie zawodów w Bordeaux! Niezwykła sytuacja tej dwójki przyjaciół, która – jak podejrzewamy – będzie brzmieć jak złamane serce. Wracając do ich historii.

Doriana de Meyera i Thomasa Vanbauce’a

Wszystko zaczęło się w 2016 roku, kiedy Vanbauce i De Meyer spotkali się na ławie profesorskiej swojego uniwersytetu matematycznego. Ich rozwijająca się przyjaźń popycha ich do zabawy padel ensemble. „Wspinaliśmy się po szczeblach rankingów i pod względem poziomu przybyliśmy z bardzo daleka (…). To coś, czego nigdy nie spodziewaliśmy się osiągnąć, to było marzenie”.– przyznał Tomasz w naszych felietonach.

Alchemia nabrała kształtu i para zaczęła notować występy na wysokim poziomie: czołowa 10-tka w kraju, czołowa 300-tka na całym świecie oraz liczne zwycięstwa w P1000 i P2000. Ich współudział trwał kilka lat, zanim w marcu 2024 r. ogłoszono oficjalną separację, nie bez emocji. „Nie mogę powstrzymać się od spojrzenia wstecz i im więcej wspomnień powraca, tym więcej pojawia się emocji”, Dorian się ślizga, dziecko tego kraju.

Doriana de Meyera i Thomasa Vanbauce’a

Od tej przerwy „francuskie Tello i Chingotto” podążają diametralnie odmiennymi trajektoriami. De Meyer miał mieszany początek sezonu, podczas gdy Vanbauce osiągnął sukces kilka najważniejszych wydarzeń z Maxime Jorisem. Zawodnik Bordeaux to także jeden z najlepszych postępów francuskiej drużyny.

W tę niedzielę zapowiada się spektakularna walka pomiędzy Gonzalezem / De Meyerem a Vanbauce / Jorisem. Dwóch wielkich graczy Padel wiadomo: na resztę będzie tylko jeden bilet...

To dzięki ojcu Auxence odkrył padel, pewnego wieczoru w czerwcu 2018 r. Dziś z pasją śledzi międzynarodowe tory i dokucza palaczowi w swoim klubie treningowym w Tuluzie Padel Klub. Można go także znaleźć na La Feuille de Match i LesViolets.com, dwóch specjalistycznych mediach poświęconych klubowi piłkarskiemu Toulouse Football Club.