Trzeci francuski zawodnik, który dzisiaj pojawi się na torze w Bordeaux, Thomas Leygue, w obliczu Maxi Sancheza et Sanyo Gutiérrez ze swoim partnerem Aris Patiniotis. Pierwsza runda nie była łatwa dla Francuza nr 1 i jego kolegi z drużyny, który spotkał się z czwartym rozstawionym z Bordeaux P4.

Bardzo skomplikowany mecz pary Leygue/Patiniotis, który w pierwszym secie strzelił jak błyskawica, wygrał w mniej niż 30 minut gra autorstwa Sanyo i Maxi: 6 / 0. Thomas i Aris po prostu nie mieli broni, aby konkurować z dwoma byłymi numerami 1 na świecie, powszechnie faworytami tego spotkania.

Co więcej, drugi set rozpoczął się równie źle dla francusko-włoskiej pary, która straciła przerwę wejściową. Przez pewien czas obawialiśmy się, że mecz będzie pośpieszny. Jednak w drugim secie Thomas Leygue i Aris Patiniotis zdołali stanąć na nogi.

Wracając powoli do meczu, para Leygue/Patiniotis odniosła sukces zrobić małą sensację, przełamując się i wracając do 4/4 w drugiej rundzie. Thomasowi i Arisowi udało się nawet przeforsować rozstawionych z numerem 4 do decydującego tie-breaka.

Początek tego tie-breaka był zacięty, ale ostatecznie faworyci meczu pozwolili, aby ich doświadczenie przemówiło samo za siebie, gdy było to konieczne.

Pomimo wybuchu dumy po wspaniałej kontrze Thomasa, Maxi Sanchez i Sanyo Gutierrez uniknęli potencjalnie niebezpiecznego trzeciego seta i dokończyli robotę. Wynik końcowy: 6/0 7/6 (4).

Kontynuacja „Dzień Francuski” na środku Arkea Arena z wejściem do trybun Dylana Guicharda et Bastien Blanqué!

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.