La paire Bourguin / Lepanse a frappé un joli coup à l’Open du Padel Club de Bois d’Arcy. Le P250 proposait un plateau de joueurs très intéressant dont les paires Tison / Maigret et Garnier / Devrand.

Seeded wykonał robotę .... Wreszcie prawie od czasu Tison / Maigret, nr 5 turnieju oferował parę nr ćwierćfinał 4: Josse / Amiot na podstawie wyniku 6 / 2 6 / 0. i wylądował w półfinale. Pozostałe kwatery były dość sprawne.

Z drugiej strony w przypadku półfinałów było to znacznie bardziej skomplikowane. Duża połowa 1ère sprzeciwiła się pary „house” Tison / Maigret przeciwko Lepanse / Bourgouin. Bardzo uzależniona gra od początku do końca. Jeśli w pierwszym zestawie odwiedzającym uda się przełamać i przytrzymać do końca, drugi zestaw będzie bardziej rozłączny. Po pierwsze, para Lepanse / Bourgouin świetnie zaczyna od szybkiego prowadzenia 4 / 1. Właśnie wtedy para Tison / Maigret ostatecznie decyduje się na bardziej podbój sieci. Pary znajdują się w 5 wszędzie w drugim zestawie. Ale para Lepanse / Bourgouin jest zbyt regularna i zbyt niebezpieczna, ponieważ była w stanie bardzo zranić lewą i prawą stronę. Końcowy wynik tej połowy: 6 / 3 7 / 5.

W drugim półfinale to zdecydowanie mecz turniejowy. Ponad półtorej godziny gry, punkty do przedłużenia, ale ostatecznie faworyci zwyciężyli po przejściu wszystkich zła. Para Ganier / Devrand zmierzyła się zatem z paryską parą Theunynck / Binisti. W pierwszym secie bardzo skomplikowany start dla faworytów, którzy szybko prowadzą do przerwy. Ale para bretońska jechała i udało jej się dogonić po ogromnych punktach. To remis, gdy para Garnier / Devrand nie zrobi różnicy w wynikach 13 / 11. W drugim secie para Theuninck / Binisti od razu rozpoczęła doskonały występ w breakance, ale dwie gry zostały przegrane głupio. Po raz kolejny Garnier / Devrand odnieśli duży sukces, a nawet ukończyli drugi set i mecz w serwisie Francka Binisti, aby wygrać 7 / 6 6 / 4.

W finale para Lepanse / Bourgouin po raz kolejny bardzo dobrze pasuje do pary Garnier / Devrand. W pierwszym secie mecz jest bardzo zacięty, ale tym razem przeciwnicy są po stronie oportunizmu, ponieważ Lepanse / Bourgouin kończy remis w wynikach 7 / 4.
Dans le second set, la paire Devrand / Garnier lâche totalement le second set. C’est un boulevard qui s’offre à Lepanse / Bourgouin pour l’emporter 6/1 et conclure leur très bon tournoi et au passage remporter un joli chèque by “Le Padel Club”.

Un tournoi qui “fera de petits” conclut Melik, le joueur et dirigeant du Padel Club de Bois d’Arcy.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.