Para Bourguin / Lepanse zadała niezły cios na Open du Padel Bois d'Arcy Club. P250 oferował bardzo interesujący skład graczy, w tym pary Tison / Maigret i Garnier / Devrand.

Nasiona spełniły swoje zadanie…. Cóż, prawie od czasu Tison / Maigret, numer 5 turnieju zaoferował w ćwierćfinale czwartą parę: Josse / Amiot z końcowym wynikiem 4/6 2/6. i trafił do półfinałów. Pozostałe zmiany były raczej szybkie.

Z drugiej strony w przypadku półfinałów było to znacznie bardziej skomplikowane. Duża połowa 1ère sprzeciwiła się pary „house” Tison / Maigret przeciwko Lepanse / Bourgouin. Bardzo uzależniona gra od początku do końca. Jeśli w pierwszym zestawie odwiedzającym uda się przełamać i przytrzymać do końca, drugi zestaw będzie bardziej rozłączny. Po pierwsze, para Lepanse / Bourgouin świetnie zaczyna od szybkiego prowadzenia 4 / 1. Właśnie wtedy para Tison / Maigret ostatecznie decyduje się na bardziej podbój sieci. Pary znajdują się w 5 wszędzie w drugim zestawie. Ale para Lepanse / Bourgouin jest zbyt regularna i zbyt niebezpieczna, ponieważ była w stanie bardzo zranić lewą i prawą stronę. Końcowy wynik tej połowy: 6 / 3 7 / 5.

W drugim półfinale to zdecydowanie mecz turniejowy. Ponad półtorej godziny gry, punkty do przedłużenia, ale ostatecznie faworyci zwyciężyli po przejściu wszystkich zła. Para Ganier / Devrand zmierzyła się zatem z paryską parą Theunynck / Binisti. W pierwszym secie bardzo skomplikowany start dla faworytów, którzy szybko prowadzą do przerwy. Ale para bretońska jechała i udało jej się dogonić po ogromnych punktach. To remis, gdy para Garnier / Devrand nie zrobi różnicy w wynikach 13 / 11. W drugim secie para Theuninck / Binisti od razu rozpoczęła doskonały występ w breakance, ale dwie gry zostały przegrane głupio. Po raz kolejny Garnier / Devrand odnieśli duży sukces, a nawet ukończyli drugi set i mecz w serwisie Francka Binisti, aby wygrać 7 / 6 6 / 4.

W finale para Lepanse / Bourgouin po raz kolejny zagrała bardzo kompletny mecz z parą Garnier / Devrand. W pierwszym secie mecz jest bardzo wyrównany, ale tym razem oportunizm jest po stronie przeciwników, gdyż Lepanse / Bourgouin kończy tie-break z wynikiem 7/4.
W drugim zestawie para Devrand / Garnier całkowicie odpuściła drugi zestaw. Lepanse / Bourgouin jest na bulwarze, aby wygrać 6/1 i zakończyć swój bardzo dobry turniej, a przy okazji wygrać niezły czek od „Le Padel Klub".

Turniej, który „będzie mały” kończy Melik, zawodnik i menadżer drużyny Padel Club de Bois d'Arcy.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.