Świetne i smutne wieści dla świata międzynarodowego sportu. Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 nie odbędą się tego lata.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) wziął na siebie odpowiedzialność poprzez odwołanie Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020. Decyzja ta nie była łatwa do podjęcia, biorąc pod uwagę stawkę i organizację.

Ponieważ Covid-19 nadal działa samodzielnie i nie wiedząc, jak sytuacja się rozwinie od teraz do 24 lipca 2020 r. (Data początkowo planowana na rozpoczęcie Igrzysk), MKOl woli anulować wydarzenie.

To tylko pożegnanie

Członkowie MKOl będą musieli znaleźć nową datę organizacji tego festiwalu sportowego. Obiecano nam 2021 r., Nadal w Tokio i zawsze pod nazwą Tokio 2020. Olimpijski płomień, który już przybył na miejsce, uprzejmie poczeka jeszcze rok w kraju japońskim.

Ulga dla sportowców

Ta zmiana daty jest oczywiście rozczarowaniem dla wszystkich fanów, ale przede wszystkim jest ulgą dla sportowców. Podczas gdy niektóre kraje ogłosiły, że nie będą prezentować swoich sportowców na Tokio 2020, aby chronić ich przed wirusem (Szwajcaria, Polska, Australia i Kanada), dla innych walka o złoty medal stała się trudna. Ponieważ okres przetrzymywania nie pozwalał na trening w najlepszych warunkach, szanse na 100% zmalały.

Dlatego z ulgą fizyczną i psychiczną zawodnicy otrzymują wiadomości, dodatkowy rok przygotowań do igrzysk olimpijskich w Tokio 2020-1.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.