18-letni francuski brando Sfez kilkakrotnie pojawił się w World Padel Tour. Z pokorą odpowiada na pytania Padel Magazinez Malagi.

Jego debiut w padel

Brandon Ethan Sfez urodził się w Maladze (Hiszpania) w 2002 roku. Jego rodzice byli Francuzami, naturalnie przyjął obywatelstwo francuskie. Dlatego działa pod trójkolorowym.

Młodszy Brandon był bardziej golfistą, ale lubił też grać w golfa. padel. W wieku 12 lat zdecydował się potraktować ten sport poważniej. „Bawiłem się z przyjaciółmi, bawiliśmy się”.

W wieku 15 lat wziął udział w swoich pierwszych mistrzostwach Hiszpanii nieletnich. W osobie bardzo cenionego trenera poznaje José Antonio Solano, jeden z najwyżej ocenianych trenerów młodzieżowych w kraju. Ten, który jest ojcem gracza WPT José Solano Marmolejo, bierze go pod swoje skrzydła i wprowadza do swojej akademii.

Jego wejście w głęboki koniec

„Jestem teraz szkolony przez Solano Para Guti ”.

„Guti” to zdrobnienie José Luis Gutiérrez del Álamo jeden z najlepszych trenerów w Hiszpanii. Trenował świetnych graczy, takich jak Bea Gonzalez ou Paquito Navarro.

Brandon wystartował na francuskim torze w wieku 17 lat, z ósmymi i rozgrywającymi w kilku turniejach. Bierze również udział w Masters My Padel Trasa tenisowa 2018 Padel Beausoleil.

W tym roku dostaje dziką kartę za preprevę Sadergna Open WPT, ze swoim nowym partnerem Diego Rosell. Dwóch młodych zawodników bierze również udział w turniejach Barcelona et Minorka.

„Mamy zamiar ponownie trenować, aby zaliczyć kurs”- powiedział Brandon Sfez pełen iluzji.

Brandon Ethan Sfez z Diego Rosellem padel

Bądź ambitny i marz o głównych losowaniach WPT

"Dlaczego nie ? Jest to bardzo trudne, biorąc pod uwagę obecny poziom na torze. Powinniśmy móc zacząć wygrywać mecze preprevia, a następnie previa. Droga jest wciąż długa."

Droga jest z pewnością długa, ale Brandon ma dopiero 18 lat. Napotyka graczy, którzy grają padel przez dekady. „Ja trenuję dopiero od 3-4 lat”.

"Dam sobie 100%. Jeśli nie mogę tego zrobić, to dlatego, że nie mogłem, ponieważ dam z siebie wszystko. Gdy opuszczam boisko, ważne jest, aby powiedzieć sobie, że dałem z siebie maksimum ”.

Młody zawodnik pełen woli. Jego pokora w połączeniu z postępem fizycznym i technicznym mogła mu na to pozwolić walczyć o bycie jednym z najlepszych.

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.