Na Pala Angers Open doszło do małej niespodzianki, kiedy zwyciężył trzeci rozstawiony w turnieju, Étienne Brouillard / Alexandre Boilevin, któremu udało się pokonać pierwszego rozstawionego, faworyta turnieju, Mathieu Armagnac / Morgan Mannarino.

Outsiders po półtorej godzinie meczu zdołali zwyciężyć w 3 setach: 6/4 3/6 6/2.

Spodziewaliśmy się tego, a finał dotrzymał wszystkich obietnic i zakończył się starciem na wysokim poziomie. Brouillard i Boilevin byli tego popołudnia w ogniu, wykonując doskonały pierwszy set, charakteryzujący się dużą agresją i realizmem. Po przełamaniu w najlepszym momencie, w słynnej 7. gemie, rozstawiony z numerem 3 wygrał tego seta 6/4.

Należy zwrócić uwagę, że w pierwszym secie punktów było bardzo mało... a w tym meczu to Étienne Brouillard i Alexandre Boilevin wykazali się większą konsekwencją i zakończyli pierwszego seta w zaledwie 25 minut.

W drugim secie punkty były już nieco dłuższe. Dzięki impetowi Boilevin i Brouillard przełamali się od samego początku. Widzieliśmy, że są na dobrej drodze do kontynuowania tej dynamiki, ale nie liczyliśmy na mocny powrót TDS 1, Mannarino i Armagnac. Ci drudzy zdołali odwrócić sytuację, stopniowo podnosząc poziom gry, by ostatecznie zwyciężyć 6/3.

Trzeci set będzie najdłuższy. W ostatnim secie pomiędzy obiema drużynami rozpoczęła się mano a mano. Pomimo kilku trudnych meczów nikomu nie udało się uciec do 2:2. To właśnie w tym momencie północna para, niesiona przez potwornego Alexandre'a Boilevina, zrobiła różnicę. W niecałe 40 minut parze Brouillard/Boilevin udało się wygrać tę rundę finałową z wynikiem 6/2.

statystyki mgły Bolevina p1000 złości
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.