Le Bruksela P2 Premier Padel oferuje nam królewski finał w tę niedzielę w postaci dwóch wymarzonych finałów. Zarówno w zawodach mężczyzn, jak i kobiet o tytuł będą walczyć dwie najlepsze pary świata, w wyjątkowym otoczeniu Stacja Portowa z Brukseli.

Finał mężczyzn: Coello / Tapia vs Galán / Chingotto, niezrównoważona rywalizacja?

W dżentelmenach Arturo Coello . , , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, , et Agustín Tapia znajdzie Alejandro Galan et Federico Chingotto nowego rozdziału w ich rywalizacji.
Po ich pojedynku na Katar Major Tydzień temu finał w Brukseli, w którym zwyciężyli Coello/Tapia, zapowiadał się na zaciętą walkę... ale najnowsza historia wyraźnie sprzyja światowym numerom 1: W ostatnich ośmiu finałach przeciwko Galán i Chingotto Coello i Tapia wygrywali za każdym razem.

Wczoraj Coello i Tapia doskonale kontrolowali swój półfinał przeciwko Paquito Navarro et Lucas Bergamini (6/4 6/3 w 1h05), opierając się na ich imponującej skuteczności ofensywnej (38 zwycięskich punktów, 25 udanych uderzeń).

Galán i Chingottoze swojej strony stawiali opór Di Nenno / Tello (7 / 5 7 / 5) w bardzo zaciętym meczu, przede wszystkim dzięki solidności Chingotto i wyczuciu tempa Galána, imponującemu w kluczowych momentach.

Rok po ich pierwszym wspólnym tytuleGalán i Chingotto spróbują odwrócić dynamikę, ale góra Tapia/Coello wydaje się bardziej imponująca niż kiedykolwiek.

Finał kobiet: Josemaría / Sánchez vs Brea / Triay, Brea i Triay chcą zachować suwerenność

W finale kobiet Paula Josemaría et Ariana Sanchez à Delfina Brea et Gemma Triay do czwarty raz w tym roku.
A na razie przewaga jest całkowita: Brea i Triay wygrali pierwsze trzy spotkania w 2025 roku.

Wczoraj Josemaría i Sánchez zdominowali swój półfinałowy mecz Alejandra Salazar et Weronika Virseda (6 / 3 6 / 3) poprzez stworzenie bardziej solidnej i płynnej gry niż w poprzednich wydawnictwach.

Brea i Triay musieli dostarczyć epicka walka contre Beę Gonzalez et Klaudia Fernández (6/2 4/6 7/5), wygrywając psychicznie, mimo prowadzenia 5/3 w ostatnim secie.

z cztery tytuły zdobyte w tym sezonieBrea i Triay nadal realizują swoje ambicje: zdetronizować Paulę i Ariego ze szczytu światowego rankingu.

Mały historyczny ukłon :w zeszłym roku w Brukseli, Delfi Brea ugruntował swoją pozycję obok Beę Gonzalez. W tym roku spróbuje obronić tytuł u boku Gemmy Triay.

Program dnia

  • 14h00 :
    Finał panie : Paula Josemaría / Ariana Sánchez kontra Delfina Brea / Gemma Triay
  • Ciąg dalszy nastąpi :
    Finał mężczyzn : Arturo Coello / Agustín Tapia vs Federico Chingotto / Alejandro Galán

Dwie klasyki, ale zupełnie inna dynamika

Choć na papierze oba plakaty wydają się zrównoważone, ostatnia dynamika pokazuje wyraźną dominację:

  • W wyścigu mężczyzn Coello/Tapia mają wygrali osiem ostatnich finałów przeciwko Galán / Chingotto
  • W kategorii kobiet Brea/Triay mają wygrali trzy starcia w tym sezonie przeciwko Josemaríi / Sánchezowi.

Wystarczy powiedzieć, że w tę niedzielę w Brukseli przyjezdni będą musieli sporo zrobić, aby odwrócić tę tendencję. Ale w finale wszystko może się zdarzyć...

Benjamina Dupouya

Padla odkryłem bezpośrednio podczas turnieju i szczerze mówiąc, na początku nie bardzo mi się to podobało. Ale za drugim razem była to miłość od pierwszego wejrzenia i od tego czasu nie opuściłem ani jednego meczu. Jestem skłonny nawet nie spać do 3 w nocy, żeby obejrzeć finał Premier Padel !