Padel Inteligencja opracowała dane zebrane podczas zwycięstwo Ale Galana i Fede Chingotto wczoraj w finale P2 w Brukseli przeciwko Arturo Coello i Agustinowi Tapii.

Statystyka Bruksela Premier Padel P2

Ale Galan, MVP meczu

W bardzo zaciętym starciu, w którym obie drużyny dzieli zaledwie dwanaście punktów, Ale Galan szczególnie wyróżniał się swoją ofensywną grą. Hiszpan ma znakomity stosunek zdobytych punktów (32) do niewymuszonych błędów (18), zwłaszcza dzięki 20 zwycięskim trafieniom w całym meczu.

Ale Galan MVP Brukseli Premier Padel P2

O ile „Galantico” i jego partner Fede Chingotto rozegrali niemal identyczną liczbę piłek (po 50%), to w kluczowych momentach różnicę zrobił Madrilenianin z notą +2,3. Występ Ale Galana jest szczególnie uderzający, gdy obserwujemy jego występy w różnych aspektach gry: jego wykres jest bardzo kompletny i znacznie powyżej średniej. Bez wątpienia mieliśmy prawo do świetnego Galana w Brukseli!

Wykres plonów Ale Galan Bruksela Premier Padel P2

Agustin Tapia przetrwał

Arturo Coello w tym meczu był celem swoich dwóch przeciwników i grał większością piłek. Mimo wszystko Hiszpan nie poddał się i wykazał się dużą regularnością i konsekwencją, co widać na jego wykresie występów. Ma podobny wynik (+14,1) do Galana (+17,1) i znacznie wyższy niż Chingotto (+3,7), co oczywiście można wytłumaczyć jego bombowym profilem zawodnika prawicy.

Arturo Coello Bruksela Premier Padel P2

Analiza Coello prowadzi do innego, straszniejszego wniosku: Agustin Tapia w finale sprowadził swój zespół na dół. Według statystyk najgorszym zawodnikiem finału był Mozart z Catamarki: wynik znacznie niższy od pozostałych (-10,6), ujemny stosunek zwycięskich punktów do niewymuszonych błędów (22 do 24) i dramatyczny zapis w ważnych punktach (-4,5). Co więcej, jego wykres wyników jest rażąco prawdziwy, znacznie poniżej średniej.

Wykres plonów Agustina Tapii w Brukseli Premier Padel P2

Jeśli więc oczywiście nie możemy być absolutni do tego stopnia, aby stwierdzić, że Argentyńczyk „kosztował” swój zespół w finale, nadal wydaje się uczciwe stwierdzenie, że w tej spornej konfrontacji (6/4 – 6/7 – 6/2) on nie było na poziomie spotkania, co jest na tyle rzadkie, że można to podkreślić.

Grafika Brukseli Premier Padel P2
Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!