Padel nie przestaje zaskakiwać swoim rozwojem. " Od początku roku nowe projekty i kluby rosną jak grzyby po deszczu „Mówi Jérôme Bécasset, prezes Padel Club de Lyon.

Jeśli liga Lyonnais jest bardzo dobrze wyposażona już w kluby 5, liga Pireneje ściśle śledzi ją dzięki swoim nowym centrom, w tym Toulouse Padel Club, który zostanie zainaugurowany w kwietniu tego roku.

Liga Langwedocji stała się również nieunikniona. Tennis Squash Club Mas oferuje dodatkowe kursy 3, co daje w sumie 6. South Open France (ATP 250) również uderzył w 6e edycja, proponując nowy padel na Montpellier Arena. Wreszcie, pod koniec października liga powita nową edycję National Padel Cup.

Wśród nowych klubów wkrótce pojawi się Padel Riviera w Mougins, obok Cannes i Padel Club Bois d'Arcy oraz boiska halowe 6 w Yvelines. Marc Dessenis, dyrektor marketingu Soccer Park ogłasza również: przynajmniej nowe centra 3 latem ".

W Prowansji klub Arbois WinWin-padel i jego pola 16 przekroczyły Subskrybenci 450”. Jej prezydent, Sébastien Caille, dodaje, że „ ten rozwój jest dopiero w powijakach „... obiecuje.

Rennes z dwoma dużymi ośrodkami (The Garden i Spot In), Lille i obecnie 2 padel z Urban Foot, Padel Sensacja i Padel Postawa, która sięga od 6 do 10 pól w maju przyszłego roku pokazuje „Skala zjawiska padel Podsumowuje współzałożyciel Padel Attitude, Thibaut Nollet.

Informacje +

TURNIEJE PADELOWE

Turnieje Padel zatwierdzone przez FFT mnożą się w całej Francji.
Znajdź wszystkie daty tutaj: https://padelmagazine.fr/calendrier/

SZKOLENIE PADELOWE

W ramach ciągłego szkolenia dla nauczycieli tenisa, FFT organizuje inicjacje / szkolenia padel w :

  • Padel Centralny (Lyon): od 15 do 18 lutego
  • Club de l'Hers (Tuluza): od 29 lutego do 3 marca
  • Padel Attitude (Lille): od 4 do 7 kwietnia
Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine. Ofensywa na wszystkie tematy ze świata padelpowraca do wielu tematów z zawsze przenikliwym okiem.