To w Madrycie, stolicy kraju z 4 milionami graczy, którego komitet zarządzający World Padel Tour (WPT) zaprezentowało kalendarz czwartej edycji.

Podczas tego wyczekiwanego wydarzenia urzędnicy wyrazili chęć rozpoczęcia rewolucyjnej kampanii w 2016 r., Której głównym celem była większa gra i dotarcie do szerszej publiczności, aby padel może panować na wszystkich szerokościach geograficznych.

Oto kluczowe elementy przekazane podczas prezentacji WPT 2016, kampanii mającej wzbudzić zainteresowanie padel na arenie międzynarodowej… Przygotuj się, sezon rozpocznie się w Gijón 28 marca…

Daty 15 są podzielone na 10 Open, 4 Masters (Monte Carlo, Barcelona, ​​Valencia, Buenos Aires) i 1 final Masters (Madryt).

W 2016 roku 6 nowych hiszpańskich miast będzie miało swój turniej WPT, a Malaga jest w dużej mierze nieobecna, mimo że jest bastionem padel Hiszpański. Jedynym andaluzyjskim przystankiem będzie Sewilla.

Le padel Kobiety są w centrum uwagi wraz z zapowiedzią większej liczby turniejów do rozegrania, zwiększeniem nagród pieniężnych, zwiększoną ekspozycją w mediach i większą liczbą meczów rozgrywanych na arenie centralnej.

Główny plac budowy naszego ulubionego sportu i prawdziwy temat aktualny w Hiszpanii, obecność za granicą nie jest odkładana na bok. W 2016 odbędzie się turniej Challenger w Lizbonie, mistrz w Monte-Carlo, kolejny w oficjalnych wystawach w Buenos Aires w Rzymie (podczas turnieju ATP) i Miami, więc pozostaje testem w Europie Wschodniej lub w Zatoka Perska, którą należy przypisać.

Elias Estrella śmierć zgonyNa poziomie sportowym pamiętajmy o stworzeniu trofeum Elias Estrella, nagradzającego młodym graczom rewelację każdego turnieju, hołd dla młodej utalentowanej Argentyny zniknął w listopadzie 2015. Zgodnie z wymaganiami graczy, w przepisach pojawią się niewielkie zmiany (coaching, czas odpoczynku i interwencje z kine).

Po stronie mediów i transformacji integralne zarządzanie mediami obsługiwane przez World Padel Tour zostało potwierdzone i kilku hiszpańskich dziennikarzy sportowych jest teraz częścią zespołu ds. komunikacji na torze… od czasu napisania Padel Magazine, mamy również nadzieję, że informacje będą dostępne w języku francuskim.

Wzrost i umiędzynarodowienie są zatem argumentami używanymi, aby sprostać wyzwaniu, jakim jest stworzenie padel dla „reszty świata”, trzeba powiedzieć, że przy 150000 7.2 widzów na torze centralnym, 15 miliona wszystkich mediów łącznie, 435 milionów reprodukcji YouTube i XNUMX godzin telewizji, fani padel nie oczekuj mniej!

 Jean-Marc Hérard - Padel Magazine

Jean-Marc Herard

Jean-Marc Herard jest kronikarzem Padel Magazine międzynarodowo. Barcelona oferuje nam bardziej międzynarodową wizję padel w tym jego kronikę Padel Brzęczeć. JMH jest skanerem padel Świat.