Le World Padel Tour niedawno odsłonił swój Kalendarz 2021, a większość turniejów odbędzie się w Hiszpanii, logicznie rzecz biorąc, w samym środku pandemii.

z 22 z 26 turniejów rozgrywanych w Hiszpanii, nie możemy powiedzieć, że World Padel Tour postawił w pełni na międzynarodowy w 2021 roku. Niektórzy fani narzekali na sieciach społecznościowych, ale czy naprawdę możemy winić WPT w środku pandemii ?

Bardzo trudny czas na podróżowanie

Dziś musimy mieć świadomość, że gracze, którzy uczestniczą w World Padel Tour mieszkają głównie w Hiszpanii. Przede wszystkim oczywiście dlatego, że WPT organizuje tam większość swoich turniejów, ale także, w szczególności dla Europejczyków, bo tam się znajdują trenerzy na bardzo wysokim poziomie i wiele ośrodków szkoleniowychrzeczy, których obecnie nie mogą znaleźć w swoich krajach pochodzenia.

W okresie pandemii wszystkim tym graczom jest oczywiście łatwiej grać w turniejach w kraju, w którym mieszkają. Unikają się nawzajem koszt testów PCR opuszczenie krajów, w których odbywają się zawody (na ogół faktura wynosi około stu euro) i pewne trudności logistyczne. Rzeczywiście, wiele krajów europejskich twierdzi, że przeprowadza test na 72 godziny przed odlotem, co może być bardzo skomplikowane w przypadku przepełnionych laboratoriów i spotkań odbywających się poza godzinami meczów. Nie wspominając o tym, że gracz nigdy nie wie z góry, kiedy zostanie wyeliminowany ...

Oczywiście wszystko to mogłoby być bardzo proste, gdyby płatne laboratoria WPT przyjechały i przetestowały wszystkich graczy na miejscu, ale wszystko to kosztuje, zwłaszcza że Vincent Laureyssens powiedział nam podczas pierwszego porodu, trudno znaleźć sponsorów za granicą na zawody w czasach kryzysu, często z turniejami, które muszą być rozgrywane za zamkniętymi drzwiami lub które można nawet odwołać w ostatniej chwili ...

Ochłodzony najnowszymi doświadczeniami?

Finały CUPRA Fip 2020, które odbyły się w Cagliari na Sardynii, nie były wypełnione zawodniczkami, a zwłaszcza kobietami. Powody podane przez graczy, którzy pomimo kuszących nagród pieniężnych i dużej ilości punktów do zdobycia nie wybrali się na wyprawę, to wspomniane wyżej, ale także strach przed koniecznością przestrzegania kwarantanny po powrocie lub, co gorsza, przed przebywaniem w izolacji w obcym kraju w przypadku pozytywnego wyniku testu po powrocie ...

Zapamiętaj Doświadczenie Benjamina Tisona, który znalazł się zamknięty w pokoju hotelowym w Dubaju, w niezbyt komfortowych warunkach, zwłaszcza w okresie świątecznym ...

Rzeczy, których WPT nie może kontrolować, co powoduje, że niektórzy gracze kategorycznie odmawiają podróżowania, dopóki sytuacja nie poprawi się wszędzie!

Bezkompromisowy w 2020 roku

W samym sercu burzy w 2020 roku World Padel Tour wykazał się dużą zdolnością organizacyjną, zapewnienie swoim graczom 11 turniejów, pozwalając im dalej wykonywać swoją pracę, zarabiać pieniądze, jednocześnie uszczęśliwiając fanów i sponsorów.

Maska Sanyo Gutierrez Covid padel

WPT osiągnęło prawdziwy sukces, organizując trzy turnieje na Madrid Arena w środku pandemii. Pewny swojej zdolności do organizowania takich imprez w Hiszpanii, a biorąc pod uwagę kryzys zdrowotny, który nie wydaje się poprawiać w Europie, wyobrażamy sobie, że obwód postanowił w pewnym sensie „grać bezpiecznie”.

Umiędzynarodowienie po zakończeniu kryzysu?

Dzisiaj World Padel Tour tylko częściowo uzasadnia swoją nazwę: z pewnością jest to najtrudniejszy tor na świecie i uważamy to za najlepsi gracze WPT to najlepsi gracze na świecie. Z drugiej strony nie możemy powiedzieć, że od tego czasu jest to nadal obwód światowy odwiedza tylko kilka krajów… Trochę przypomina nam NBA, która co roku przyznaje tytuł Mistrzów Świata, podczas gdy mecze rozgrywane są w 99% w Ameryce Północnej.

Podobnie jak NBA, która opiera się na najbardziej dochodowym dla siebie rynku, WPT koncentruje się na Hiszpanii, która jest dziś krajem, w którym sport jest najbardziej dojrzały et dlatego najbardziej interesujący ekonomicznie. Niemniej jednak World padel Tour wykazał już gotowość do eksportu za granicę. Nie później niż rok temu my chwalić się tutaj międzynarodowa strona kalendarza z 9 z 23 randek poza Hiszpanią !

Możemy zatem słusznie myśleć, że po ustąpieniu kryzysu zdrowotnego World Padel Tour wznowi swoją internacjonalizację i zaoferuje więcej niż 4 kraje (Włochy, Szwecja, Meksyk, Argentyna) poza Hiszpanią odwiedzone w 2021 roku!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !