Camille Sireix, 25 lat, jest utalentowaną byłą tenisistką, która ma ambicję zostać jednym z kolejnych headlinerów padel Francuski. Wywiad.

" Uwielbiam wszystkie wspólne emocje i szukanie rozwiązań jako zespół "

Padel Magazine – Camille, czy możesz się przedstawić lub opowiedzieć nam, jak odnajdujesz się w padel ?

Camille : „Nazywam się Camille, mam 25 lat, pochodzę z Paryża i mam 15 lat w tenisie. Mam nieco nietypowe pochodzenie, ponieważ zaangażowałem się w tenisa za granicą, kontynuując studia w Paris-Dauphine. 

Kochałem już grę deblową w tenisie, serwowałem i grałem w siatkówkę w singlu z dużą ilością trafień, więc kiedy odkryłem padel, od razu się świetnie bawiłem!

To mój wieloletni trener tenisa Patrick Tachet przedstawił mnie padel osiem miesięcy temu. To, co mnie naprawdę pociągało, to granie dwóch na boisku ze wszystkimi aspektami mentalnymi i taktycznymi, które się z tym wiążą. Uwielbiam wszystkie wspólne emocje i szukanie rozwiązań jako zespół. Ponadto na poziomie fizycznym bardzo podoba mi się wybuchowa strona tego sportu poprzez uderzenia i wiele wyścigów, mam wrażenie, że wyrażam siebie całkowicie! Razem świetnie się bawiliśmy i on też zakochał się w tym sporcie! "

Korzystny pobyt w lipcu ubiegłego roku w akademii Pablo Aymy!

Padel Magazine – Czy masz projekt w padel, a dużo trenujesz?

Camille : „We Francji trenowałem mało, ale dużo grałem. Chciałem spróbować intensywnego kursu w Hiszpanii w akademii Pablo Aymy w lipcu, aby zrobić postępy i bardzo mi się podobało! Postanowiłem więc tam wrócić na sezon 2022-2023. Mieszkam w Barcelonie i trenuję z Xavim Figolsem. Swoją przygodę udostępniam na swoim koncie na Instagramie: (@camille.sireix) jeśli chcesz mnie śledzić!

W tej chwili naprzemiennie trenuję naprzemiennie między treningiem indywidualnym, aby rozwijać się technicznie na podstawach, a treningiem zbiorowym, aby móc ustawić swoją grę i rozwinąć aspekty taktyczne. Nadal nie mogę się doczekać rywalizacji z innymi dziewczynami na turniejach tak szybko, jak to możliwe!

Jeśli chodzi o rozgrywkę, do tej pory nie grałam zbyt wiele we francuskich turniejach kobiet, grałam prawie tylko w turniejach mężczyzn.

Jestem dość agresywnym leworęcznym graczem we wszystkich aspektach mojej gry.Wciąż szukam po stronie partnera, aby znaleźć dziewczynę, z którą można awansować w tabeli liderów. Obecnie nie mam jeszcze stałego partnera."

Trudności adaptacyjne związane z tenisem

Padel Magazine : Co jest dla Ciebie najtrudniejsze? Jakie są aspekty gry, nad którymi pracujesz najbardziej, Twoje mocne i słabe strony?

Camille : „Nie przestawaj grać, kiedy piłka mnie minie. Zaczynam to rozumieć, ale czasami przestaję. Tenis naprawdę odcisnął na mnie swoje piętno!

Dużo pracuję też nad obroną po szkle. Najbardziej skomplikowana dla mnie jest świadomość, że lubię blokować przed szklanką, ale hej, trzeba od czasu do czasu przepuścić piłkę! To, co również zmienia się w tenisie, to przygotowanie. Jak tylko uda Ci się odpowiednio przygotować cios w padel, robi ogromną różnicę w twoim poziomie gry. 

Przez minusy w locie iw powietrzu dobrze się bawię! Są to strzały, które choć trochę inne, są mi bardziej znajome i przypominają mi grę deblową w tenisie. Oczywiście, że nigdy tego nie robiłem viboras lub par 4 przed i pracuję nad tymi ujęciami. Par 3 to mój ulubiony strzał z drop shota i wszystkimi małymi piłkami w stopach!

Wreszcie, moją słabą stroną jest zarządzanie taktyczne, którego w pełni nie opanowałem, a moją mocną stroną, jak sądzę, jest gra dwuosobowa. Podoba mi się pomysł bycia zespołem i wszystko, co się z tym wiąże.”

„Chciałbym móc dołączyć do zespołu Francji, gdy tylko się udowodnię”

Padel Magazine : Jakie są twoje ambicje we Francji, za granicą ?

Camille : „We Francji chciałbym móc brać udział w dużych turniejach i być jednym z najlepszych graczy. Chciałbym też móc dołączyć do zespołu Francji, gdy tylko się udowodnię. Byłem zawodnikiem francuskiej drużyny tenisowej i było to jedno z moich najlepszych doświadczeń, mam nadzieję, że będę mógł je ponownie przeżyć padel !

Za granicą na pewno zagram na torze katalońskim, aby zacząć rywalizować z hiszpańskimi i zagranicznymi graczami. To tor, na którym jest wielu bardzo dobrych zawodników i to może być dla mnie formujące. Oczywiście myślę o grze na WPT lub FIP, ale wszystko w swoim czasie! "

Zespół  Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.