Wiosną 2022 roku w Saleilles niedaleko Perpignan otwarto mały klub z dwoma słabo zorientowanymi, częściowo zakrytymi stokami i wirtualnym domem klubowym. Trzeba było być cholernym optymistą, żeby w to uwierzyć.

Deux ans Plus tard, Czy Padel ugruntowała swoją pozycję kluczowego gracza w niezwykle konkurencyjnym środowisku padel kataloński.

Richard VENDRELL, charakterystyczny prezes i dyrektor zarządzający, wyjaśnia nam, jak i dlaczego.

Geneza

"Mogą Padel, jest to w pewnym sensie przedłużenie podróży skojarzeniowej, która zaczynała ulegać stagnacji.

Prezes Tenisa Padel Club Saleillenc w latach 2012–2020. Pierwszy tor miejski uruchomiłem w 2016 r., a drugi w 2018 r. Entuzjazm był tak duży, że liczba licencjobiorców potroiła się w tym okresie. Po ośmiu latach dobrowolnych inwestycji zapragnąłem wsiąść do prywatnego pociągu i rozpocząć przygodę tworzenia kompleksu sportowego.

W latach 2020-2021, pomimo sukcesu padel w Saleilles i bardziej ogólnie w Pirenejach Wschodnich nie było jeszcze takiej eksplozji liczby praktykujących, jakiej obecnie doświadczamy.

Jeśli chodzi o budżet, projekt był ryzykowny i nigdy nie będę w stanie wystarczająco podziękować mojemu bankierowi Vincentowi za wiarę w niego tak bardzo jak ja.

Co zadziałało po skomplikowanych pierwszych miesiącach? Otwarcie budynku klubowego w październiku 2022 roku wraz z podłączeniem kranu z piwem do gniazdka elektrycznego.”

Bilans

„Od 1 czerwca 2024 r. kan Padel zawiera listę prawie 200 licencjobiorców FFT, a aplikację Can pobrało prawie 3000 osób Padel (Zarządzanie sportem).

Każdy weekend, oficjalne turnieje są pełne. Pakiety półdniowe, całodniowe lub wieczorne, od P25 do P500, następnie mnożone w całym dziale, ku wielkiej przyjemności zawodników.

Turnieje z odmierzonymi wpisowymi, od 15 do 22 euro, które są bardzo udane, także dlatego, że szanują regulamin i graczy.

Od początku sezonu zorganizowano ponad 80 turniejów pod kierunkiem Viridiany Popovitch (JAP1) i Christophe'a Botelli (JAP2), dwóch najbardziej rygorystycznych i kompetentnych sędziów w Pirenejach Wschodnich.

JAP, którzy również wiedzą, jak dostosować się do wymagań firm, stowarzyszeń i społeczności, aby organizować rekreacyjne turnieje Americano przerywane degustacjami tapas lub pizzy.

Jeśli do tej tabeli dodamy obecność Stéphane’a Cuny’ego i Thomasa Vendrella za barem, małych rączek Enci i Marie odpowiedzialnych za renowację i konserwację oraz Alexandre’a Vendrella (już 1300. miejsce w najlepszym rankingu klubu) i Étienne’a Régniera jako niezależny nauczyciel referencyjny jakości (były 100 najlepszych), możemy powiedzieć, że kan Padel wiedział, jak zmaksymalizować swój pełny potencjał.”

Przyszłość

„W perspektywie średnioterminowej kan Padel być może rozwinie się wraz z budową co najmniej dwóch dodatkowych stoków na osiedlu Saleilles w południowym Roussillon.

Witryna Can Padel 2, który, mam nadzieję, powinien ujrzeć światło dzienne w 2025 roku, z identyczną filozofią: klub rodzinny, blisko swoich zawodników, łączący wypoczynek (piwa) i rywalizację (punkty).

W przygotowaniu są także inne projekty i niespodzianki. Nieco więcej powiemy w drugim semestrze, ale wiedzcie, że na Was liczymy!”

Czy Padel 2 impas du Conflent 66280 Saleilles

Śledź rezerwacje, informacje i rejestracje do turniejów bezpośrednio na stronie aplikację Can Padel, dostępne w App Store i Play Store.

Zespół  Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.