Dla mężczyzn Francja nie zdobędzie tego brązowego medalu na mistrzostwach Europy w Padel. Wina Włoch i argentyńskich zawodników 2 (naturalizowanych Włochów ...), którzy będą ranić Francuzów: Andrés Britos i Marcelo Capitani.

Mecz, który zaczyna się od kompozycji

Pojedynek między Francją a Włochami faktycznie rozpoczyna się 30 na kilka minut przed oficjalnym showdownem: umieszczenie jego graczy i par w arkuszu meczowym.

Wiedzieliśmy, że najlepsi gracze na boisku to Włosi: Andres Britos i Marcelo Capitani.

Francja podejrzewała również, że Włochy rozbiją parę dwóch profesjonalistów (w porównaniu do pojedynczego Open), aby każda gra była słabsza.

Do tej pory strategia ta często się opłacała również dla Włoch, ponieważ w ubiegłym roku podczas mistrzostw świata w Padel Francja przegrała z Włochami i przeciwko ... Capitani! wciąż on!

Po stronie francuskiej celem było uniknięcie Burzi / Britos, którzy byli parą, aby uniknąć spotkania i nie granie tylko naszym najlepszym francuskim przeciwko tym Włochom. Misja wypełniona po tej stronie, ale mecz Capitani 2 (oczekiwany w 3) udaremnił francuską strategię.

Pokerowe ujęcie Włoch

Rzeczywiście, Francja nie widziała pokera we Włoszech przed rozpoczęciem tej konfrontacji: umieść Marcelo Capitani w drużynie 2, a do tego czasu zawsze grał w 3, Najczęściej uratuj naród w ostatniej grze.

Co gorsza, Włochy decydują się na umieszczenie swoich mniej dobrych graczy w 3 (i nadal pozostają bardzo konkurencyjni!). Względne poświęcenie Włochów, którzy chcieli postawić na swoje pierwsze mecze 2.

Boli go to, że drużyna 1 France zagra w ... 3! Gra bez stawki w końcu, ponieważ nasi Francuzi nie zdadzą wyprzedzić capów Britos i Capitani w swoich pierwszych grach 2.

Trzeba przyznać, że Włochy blefują wszystkich.

Britos otwiera piłkę

Początek spotkania został ogłoszony tak skomplikowany. Ale ogromna siła mężczyzn z francuskiego zespołu wyjaśnia Laurę Clergue, niedawną brązową medalistkę kobiet na Euro, to „Jednorodność, która występuje w męskiej drużynie, podobnie jak u kobiet, pozwala na nadrobienie zaległości na wypadek…".

W meczu 1 Robin Haziza / Maxime Moreau startuje dla Francuzów przeciwko włoskiej parze diabła André Britos (gracz świata 66e) i Burzi. Francuzi rozpoczynają gorący start. Ale Włosi się załamują. Jednak ogólnie w tym pierwszym secie Francuzi są dobrzy, a nawet lepsi niż Włosi. Ale w 6 / 5 Włochy Francja jest w najgorszym wypadku załamana, aby stracić ten zestaw 1er 7 / 5. Duży cios dla morale, zwłaszcza że Francuzi wydają się być lepsi. Ale Britos zawsze utrzymywał dom.

W drugim secie Francuzi wydają się winić, podczas gdy Andres Britos jest wszędzie ... (Podczas gdy jest praworęczny i gra po prawej!) Jego odwrotna salwa wyrządzi szkody. Nasz francuski łuk, więc w zestawach 2 stawia czoła oportunistycznym Włochom w tej części i oczywiście wielkiemu Brytyjczykowi, który powiedział do siebie „lekko ranny”. Czy też blefujesz? Pozwalamy Ci podrobić Twoją opinię ten artykuł TUTAJ.

Capitani, kat Francuzów

I oto znów jesteśmy rokiem 1 po porażce z Włochami na mistrzostwach świata padel 2016, przeciwko temu samemu graczowi, który tak bardzo nas skrzywdził: Marcelo Capitani.

Prawdziwy magik, który po raz kolejny zrealizuje świetny mecz.

Przed Włochami wicemistrzowie Francji, Jérémy Scatena i Jérémy Ritz nie mieli innego wyjścia, jak uratować ojczyznę. Zrobili wszystko, realizując wyjątkowy mecz. to nie wystarczyło.

W pierwszym zestawie, tutaj także Francji udało się przełamać, prowadząc 3 / 2 40 / 15 w służbie Francuzów ... Ale Włochy się rozproszyły. Zestaw poszedł prosto do tego remisu.

Ritz / Scatena w silnym to bardzo dobry start ... prowadząc 3 / 1 w dogrywce. Ale Włochy wracają, by wygrać decydującą grę 7 / 5.

Ale Francja jest odważna. Jérémy Scatena i Jérémy Rtiz doskonale pasują do siebie pomimo utraty pierwszego seta. I odchodzą ponownie, realizując idealny zestaw do wygrania 6 / 1.

W zestawie 3e odczuwamy napięcie. Dwie pary się neutralizują. Jérémy Scatena zadaje ciosy ze wszystkich stron boiska, a Jérémy Ritz to prawdziwa ściana obronna. Będą silne, ale niewystarczające. Z przodu jest magik, zdolny do wszystkiego, a zwłaszcza tego, co najlepsze w gorących chwilach: Marcelo Capitani.

W 3 wszędzie Francja ma punkty przerwania 2, których nie osiąga. Za nimi jest sankcja ze strony Włoch z przerwą na prowadzenie usługi 5 / 3. Francja walczy, ale Włochy nie poddają się i dlatego wygrywają 6 / 3.

Mecz 3e Francji z patrolem Blanqué / Bergeron jest zatem bez stawki. Czujemy wiele frustracji wśród naszych Francuzów, rozczarowani, że nie zagraliśmy w decydującym meczu. Przeciwko tym Włochom Francuzi są wyżej, ale nie grają i przegrywają pierwszego seta przed wygraną dwóch następnych.

Piękny tydzień, który kończy się trochę trudny.

Team France Padel Panowie więc zajęli 4.miejsce w tych mistrzostwach Europy.

Franck Binisti - Padel Magazyn

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.