Nasienie numer 5, składające się z Francuzki Carla Touly i Portugalka Catarina Castro Vilela, kontynuuje swoją podróż w Londynie w ramach FIP Rise Stratford. Duet zanotował przekonujące zwycięstwa z parą z numerem 9, Elodie Invernon i Aimee Gibson (6/2 4/6 6/1), a także z parą z numerem 18, Marie-Amélie Dardaine i Marie Maligo (7/6 6 / 2).

Przejdź do półfinału: zmierzą się z Holenderką Lią Groenveld i Bo Luttikhuis, którzy sprawili niespodziankę, eliminując rozstawione z numerem 1 turnieju, Marcellę Koek i Stephanie Weterings.

Carla Touly wspomina swoje dwa wspaniałe mecze wygrane przed półfinałem FIP Rise Stratford w Londynie:

„Dwa mecze wygrane z Francuzkami. Mój partner bardzo mi pomógł. W pierwszym meczu było to dla mnie skomplikowane, ale mój partner bardzo mi pomógł. Potem w drugim meczu było odwrotnie: miała trudności, a ja grałem naprawdę dobrze. Dzięki temu jesteśmy dobrym zespołem. Potrafimy się wspierać, gdy jedno z nas przeżywa trudności. Jesteśmy w półfinale i oczywiście cele ewoluują wraz ze zwycięstwami. Uważamy, że mamy potencjał, aby dojść do celu, ale do tego potrzebne będą jeszcze dwa dobre mecze. Jutro zagramy przeciwko holenderskiej parze, która zajęła pierwsze miejsce w turnieju, więc myślę, że to dla nas dobre, chociaż będziemy musieli pozostać skupieni i rozegrać dobry mecz.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.