Caroline Flaissier została mianowana, po posiedzeniu komitetu wykonawczego 15 lipca, dyrektorem generalnym FFT. Zastępuje Amélie Oudéa-Castérę, mianowaną 20 maja ministrem sportu oraz igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich.

Pochodząca ze świata biznesu Caroline Flaissier przekaże federacji swoje doświadczenie w transformacji organizacji w szybko zmieniających się środowiskach oraz w innowacjach zapewnianych przez technologię cyfrową. Wspólnym wątkiem, który buduje jego karierę – ponad 20 lat w energetyce i transformacji energetycznej, a następnie w rekrutacji talentów i menedżerów – jest ciągłe poszukiwanie wyników poprzez bliskość pola, innowacyjność, docenienie kolektywu i różnorodności.

Caroline Flaissier dg fft

Po dwóch latach pracy w audycie finansowym Caroline dołączyła do grupy Total w 2002 roku, gdzie zajmowała różne stanowiska operacyjne i funkcjonalne, w szczególności stanowisko dyrektora ds. cyfrowych i innowacji w branży „Gaz, OZE i Energia”. W 2018 roku Caroline została dyrektorem zarządzającym ENGIE Entreprises et Collectivités, której zobowiązała się do realizacji ambitnej strategii skupionej na transformacji cyfrowej i środowiskowej. Na początku 2022 roku dołączyła do firmy zarządzania talentami Korn Ferry.

Caroline Flaissier będzie odpowiedzialna za rozwój działalności federacji i turniejów (Roland-Garros, Rolex Paris Masters, Greenweez Paris Premier Padel Major), w procesie ambitny et innowacyjny, z długoterminową wizją. Będzie odpowiedzialna za zapewnienie odpowiedniej organizacji Imprezy olimpijskie i paraolimpijskie która odbędzie się na stadionie w 2024 roku.

Swoje obowiązki na Stade Roland-Garros podejmie w połowie września.

Gilles Moretton, prezes Francuskiej Federacji Tenisowej: „Ufamy, że Caroline będzie nadal modernizować naszą organizację i realizować, we współpracy z pracownikami i menedżerami, najważniejsze projekty podjęte od momentu objęcia przez nas urzędu. To, co osiągnęła w swojej karierze zawodowej, a także podejście do zarządzania i umiejętność słuchania sprawiają, że jest idealną osobą do kierowania naszą federacją. »

Caroline Flaissier, Dyrektor Generalny FFT: „Tenis i jego wartości zawsze odgrywały bardzo ważną rolę w moim życiu, a dołączenie do FFT to ogromny zaszczyt. Do tego wyzwania podchodzę z taką samą pokorą jak entuzjazmem. »

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.