Padel Magazine wywiad wyłącznie prezes Międzynarodowej Federacji im Padel, kilka godzin po ogłoszeniuorganizacja Roland-Garros Padel przez Premier Padel i FFT.

Premier Padel dzięki Roland-Garros

Padel Magazine : Rok temu byłeś na korcie padel zainstalowany podczas turnieju Roland-Garros, a ty powiedziałeś nam, że to było historyczne. Rok później padel będzie miał swojego Rolanda-Garrosa.

Luigi Carraro :„Dokładnie w tym dniu zaczęliśmy rozmawiać o tym projekcie z Gillesem Morettonem i Arnaudem Di Pasquale. Gilles Moretton ma niezwykłe sportowe doświadczenie i wizję. Dużo pracowaliśmy.”

„Gdybyśmy byli w stanie uruchomić ten globalny projekt Premier Padel, to trochę dzięki temu spotkaniu w maju 2021 roku. Roland-Garros to strona reprezentująca najlepsze wydarzenie na świecie. To wielki zaszczyt dla Premier Padel organizować Major w Paryżu od pierwszego roku. Mówiono, że ten obwód będzie trwał całe życie, po tym ogłoszeniu to stwierdzenie staje się pewne.

„To był nasz sen”

Padel Magazine : Czy Roland-Garros jest kolejnym turniejem Premier Padel ?

Luigi Carraro :„Nie, to nie następny turniej, ale to ważna zapowiedź. Zgromadzenie FFT odbywało się dzisiaj iz szacunku czekaliśmy na komunikację. Myślę, że dzień finału (z Kataru Major), to ogłoszenie stanowi coś ważnego dla padel francuski i padel Świat."

Padel Magazine : Co to ogłoszenie oznacza dla padel ? Gdzie ona umieszcza padel w porównaniu do innych sportów?

Luigi Carraro:„To sprawia, że ​​jest to jeden z głównych sportów. Naszym marzeniem było być w Roland-Garros. To marzenie publiczności, więc wyobraź sobie graczy z padel. Daje nam to jeszcze więcej obowiązków, ponieważ będziemy musieli zorganizować wydarzenie godne tego, co robi Roland-Garros każdego roku. Razem jestem pewien, że produkt będzie wyjątkowy.”

"Zaproszono kobiety, podobnie jak mężczyzn"

Padel Magazine : Czy na pierwszą edycję Roland-Garros mogliby być też gracze? Jeśli nie, to czy nie byłoby problemem, aby pierwsza edycja turnieju takiej rangi nie została pomieszana?

Luigi Carraro :„Dla nas kobiety są bardzo ważne. Na początku projektu tego samego dnia rozmawialiśmy ze stowarzyszeniami graczy. Mężczyźni byli szybsi. Nigdy nie przestaniemy pracować, aby kobiety były tam.”

Padel Magazine : Dlatego kobiety są zaproszone do Roland-Garros Padel ?

Luigi Carraro "Zaproszono tu również kobiety, które miałyby niezwykłe warunki. Trzeba szanować sposoby pracy. Prawnik stowarzyszenia kobiet chciał negocjować trochę inaczej. Mówimy o sporcie i myślę, że te rzeczy powinny być załatwiane bez prawnika. Kobiety były zapraszane tak jak mężczyźni. Jestem pewien, że rozmawiając z nimi, będą chcieli przyjść. Zorganizujemy dla kobiet i dla mężczyzn najpiękniejszy turniej padel Z historii”.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !