Wywiad z Cédric Carité, punkt odniesienia dla szkolenia we Francji i założyciel jednej z głównych organizacji szkoleniowych Padel „AKADEMIA PADEL TENIS”.

Opowiada o swoim doświadczeniu i szkoleniu nauczycieli we Francji.

  • Padel Tennis Academy, stopy na podłodze na początku roku?

Ostatni trening 2019 zakończył się 30 grudnia zimą Pau.

Pierwsze szkolenie w 2020 r. Zakończyło się 24 stycznia latem Reunion, a trzecia sesja na wyspie od 3 r. Pokazuje prawdziwy rozwój padla na Oceanie Indyjskim.

Tym razem jest to wspaniały „Bourbon Olympique Tennis Club”, sztandarowe miejsce gry w tenisa na Reunionie, który był gospodarzem 5 intensywnych dni treningu.

  • Gdzie jest padel z naszymi przyjaciółmi z Reunion?

Każdego roku od 2017 roku rodzi się nowy klub. Mika Grenier rozpoczął tam sport, a entuzjazmu nie można zaprzeczyć. Oczywiście nie ma ziemi, ale projekty stopniowo się nasilają, jak tutaj na BOTC, i nie ma wątpliwości, że Padel zmierza na wyspę.

Jeśli chodzi o poziom gry, najlepsi gracze mogą łatwo konkurować ze 100 najlepszymi graczami we Francji kontynentalnej. Niestety brakuje im bardziej zróżnicowanych turniejów i graczy, aby poprawić wrażenia z gry.

Mieliśmy rzadkie zjawisko, tworząc jednocześnie 3 cyklony na Mauritiusie, Madagaskarze i Reunionie. Ale na szczęście wyspa była mało dotknięta, a zwłaszcza bez poważnych konsekwencji.

Ponieważ BOTC znajduje się na północy, mogliśmy spokojnie pracować, żonglując kilkoma deszczami. Chciałbym skorzystać z okazji, aby pogratulować moim stażystom, którzy są bardzo zmotywowani! Ponieważ byli już również specjalistami, mogliśmy naprawdę osiągnąć postęp w edukacji.

  • Czy ważne jest, aby uczyć się jako „specjalista”?

Oczywiście! Nauczyciele tenisa nie zgłaszają się na dyplom, dopóki nie nauczą się grać i nie nauczą, prawda?

Ta sama logika dotyczy padla, który bardzo różni się od tenisa. Jak uczysz czegoś, czego nie opanujesz?

Jak możesz być wiarygodny po zaledwie 2 lub 3 dniach treningu, tym bardziej, jeśli jesteś „przeszkolony” przez niespecjalistycznego gracza bez doświadczenia w nauczaniu padla?

Ponieważ nawet jeśli mój 5-dniowy trening zostanie uznany za najlepszy we Francji, wystarczy, że tenis DE odkryje, że padel może zacząć inicjować gracza.

To dlatego widzimy, że kluby i klienci wolą specjalistów, nawet bez oficjalnego dyplomu, niż nauczycieli tenisa, którzy są z pewnością wykwalifikowani, ale zaczynają padel.

  • Ósmy francuski gracz w czerwcu 8 roku, dlaczego coraz mniej widzimy Cię na krajowym torze?

Uwielbiam grać i wciąż mam 47 lat, aby utrzymać wysoki poziom cukru w ​​migdałach.

W przypadku zawodów francuskich jest kilka powodów, dla których zatrzymuję się od czerwca 2019 r .: po pierwsze, skończyło mi się całe szkolenie, które prowadzę; do tego czasu musiałem uporać się z bólem stóp; wreszcie powody związane z zarządzaniem i organizacją sportu po przybyciu do elity, o których nie będę komentować, ale które nie pomogą motywacji.

Wolałem więc grać za granicą i towarzyszyć otwarciu francuskiego padla i międzykontynentalnego Pucharu Padel w miejscach publicznych.

Najważniejsze wydarzenia promujące padel wśród ogółu społeczeństwa, które stanowią bardzo ważną emulację. 4 daty 2020 roku będą bez wątpienia pełnym sukcesem.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.