Po analizie P2000, interesują nas wyniki Mistrzostw Francji Par, które odbywają się od 2015 roku pod patronatem Francuskiej Federacji Tenisowej.

Blanqué dominuje w debatach wśród panów

W ośmiu edycjach tylko sześciu zawodnikom udało się zdobyć tytuł mistrza Francji. Pierwsi zwycięzcy zostali Robin Haziza et Jérémy Scatena który podniósł dwa trofea. W trakcie, Bastien Blanqué et Johan Bergeron przejął władzę, podpisując potrójną koronę, dominując takie zespoły jak Scatena / Ritz et Maigret / Tison.

Po cięciach narzuconych przez pandemię Covid-19, Benjamin Tison mógł zarejestrować swoje nazwisko obok Johana Bergerona, który był wówczas zawodnikiem odnoszącym największe sukcesy w tych rozgrywkach. Pokonany w finale z Thomas LeygueRok później Bastien Blanqué zemścił się, przed zdobyciem piątego trofeum w 2023 roku z obecnym trójkolorowym numerem jeden, równoznacznym z rekordem Mistrzostw Francji.

Bastien Blanque Thomas Leygue

Zwycięzcy wśród Panów:

  • Bastien Blanqué: 5
  • Johan Bergeron: 4
  • Robin Haziza, Jérémy Scatena, Thomas Leygue: 2
  • Benjamin Tison: 1

Collombon niepokonany od 2017 roku we „Francji”

U pań Laura Clergue et Audrey Casanova wygrał dwie pierwsze edycje z Godarda/Sorela Puis Bérard/Damiano.

S 2017, Alix Collombon znalazł się na szczycie krajowej hierarchii. Lyonnaise jako pierwszy utworzył zwycięską parę z Jessica Ginier z którym zanotowała trzy zwycięstwa z rzędu. Po przerwie spowodowanej Covid-19, Collombon połączył siły z Lea Godallierwicemistrzyni rankingu, zdobyła trzy dodatkowe tytuły, deklasując w dużej mierze wszystkie swoje konkurentki w rankingach Mistrzostw Francji.

Alix Collombon Lea Godallier

Zwyciężyły wśród Pań:

  • Alix Collombon: 6
  • Léa Godallier, Jessica Ginier: 3
  • Laura Clergue, Audrey Casanova: 2

Dziewiąta edycja Mistrzostw Francji Par odbędzie się w dniach 13-15-4 wrześniaPADEL Strasburg.

Pełne wyniki Mistrzostw Francji znajdziesz poniżej:

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!