Mistrzostwa Francji 2024 w parach powyżej 45. roku życia przekazał swój werdykt w ten weekend firmie Spirit Padel Klub. Oto nazwiska wielkich zwycięzców.

Amélie Detrivière i Catherine Lalanne same na świecie

Od startu do startu do wielkiego finału drugi rozstawiony po prostu przeleciał nad konkurencją. To proste: w ciągu dwóch dni straciła tylko... dwa mecze. Po storpedowaniu Cadela / Matheya, Bodeta / Gilberta i Termineta / Weila z największą przewagą (2/6, 0/6) duet zmierzył się Emmelien Lambregts et Peggy Maignien (ST1).

Ten finał, który zapowiadał się nieco bardziej niezdecydowany, zamienił się w recital Detrivière / Lalanne. La 23e i 39e Francuzi szybko objęli prowadzenie i zmierzyli się z przestarzałymi rywalami. Wygrały łatwo (6/0, 6/2) i zostały pierwszą mistrzynią Francji kobiet powyżej 45. roku życia.

Arnaud Clément i Arnaud Di Pasquale, zwycięski podbój

Zasadzka kończy się apoteozą byłych tenisistów. A jednak wydawało się to dalekie od pewności, biorąc pod uwagę czekające ich trudne konfrontacje. Zwycięzcy par Lucca / Peuvergne, Kischkewitz / Preauchat i Contet / Ramon umiejętnie prowadzili swoją łódź przez całe mecze.

W finale naprzeciw nich stanęła rozstawiona dwójka złożona z Romaina Coiraulta et Stephana Nogareta. Łaskawy et Di Pasquale’a (TS6) nie poddał się i wygrał pierwszą rundę, by w decydującym tie-breaku trafić w sedno. Końcowa ocena: 6/4, 7/6(5) dla dwóch Arnaudów, którzy również przeszli do historii padel français.

Dostępna jest powtórka obu meczów poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=bZZzZBX5vmI&ab_channel=PadelMagTV

To dzięki ojcu Auxence odkrył padel, pewnego wieczoru w czerwcu 2018 r. Dziś z pasją śledzi międzynarodowe tory i dokucza palaczowi w swoim klubie treningowym w Tuluzie Padel Klub. Można go także znaleźć na La Feuille de Match i LesViolets.com, dwóch specjalistycznych mediach poświęconych klubowi piłkarskiemu Toulouse Football Club.