5 par damskich oraz 5 par męskich kwalifikuje się bezpośrednio do Mistrzostw Francji Seniorów w 2022 roku; wszyscy pozostali muszą zatem przejść przez kwalifikacyjne mistrzostwa regionalne.

Kwalifikacje do losowania głównego

5 najwyżej notowanych par damskich (marzec 2022), bezpośrednio zakwalifikowanych:

5 najwyżej notowanych par męskich (marzec 2022), zakwalifikowanych bezpośrednio:

mistrzostwa francji padel 2022

Jak się zakwalifikować?

Przypominamy: każda impreza Mistrzostw Francji składa się z 32 par, zakwalifikowanych w następujący sposób:

  • 5 par zakwalifikowanych automatycznie w rankingu z marca 2022 r.
  • 2 dzikie karty według uznania FFT. Prośby o PŚ należy przesyłać pocztą elektroniczną do FFT nie później niż 10 dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Francji: padel@ fft.fr
  • 18 par mistrzów ligi
  • Wyłowiono 7 par:

=> w zależności od siły stołów finałowych każdej ligi (łączna waga 8 najlepszych par), dodatkowe miejsca będą przydzielane do poszczególnych lig. Liczba dodatkowych miejsc przydzielonych każdej lidze będzie decydować o liczbie par ostatecznie wylosowanych dla każdej z nich (dokładne warunki zostaną Ci przekazane później)

=> wylosowane pary, dla lig, które skorzystałyby z dodatkowych miejsc, zostaną ustalone na podstawie wyników uzyskanych podczas Mistrzostw Regionalnych: 1 para wykreślona = para finalistów, 2th para wyłowiona = para w rankingu 3th mistrzostw itd. (stąd znaczenie rozegrania wszystkich meczów klasyfikacyjnych).

Wreszcie data i miejsce Mistrzostw Francji w 2022 r. nie zostały jeszcze ustalone, ale powinniśmy być w stanie ogłosić to wszystko tak szybko, jak to możliwe.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.