Ponad miesiąc przed startem Mistrzostwa Europy 2024 które w ramach tej nowej edycji odbędzie się w Cagliari (Sardynia). Stopniowo poszczególne kraje zakwalifikowane do wydarzenia ujawniają listę graczy obecnych na zawodach.

Skład drużyny francuskiej zostało już ujawnione przez selekcjonerów, Pablo Ayma et Robin Haziza... z pewnymi zmianami, wnosząc powiew świeżości do tej selekcji.

Mecze grupowe

Jeśli chodzi o Mistrzostwa Europy, turniej odbędzie się w ciągu tygodnia, od 22-27 lipca następny i zaczniemy od słynnych meczów grupowych!

Odbędą się mecze grupowe ponad trzy dni, od 22 do 24 lipca. Na każdym spotkaniu każdy naród rozegra trzy mecze. Oczywiście drużyna, która wygra najwięcej meczów, zdobędzie punkty dla swojego kraju.

Kolejność spotkań:

  • Dzień 1: 1 vs 3, 2 vs 4
  • Dzień 2: 1 vs 4, 2 vs 3
  • Dzień 3: 1 vs 2, 3 vs 4

U każdej kury składa się z czterech krajów, znajdziemy rozstawionego gracza (Hiszpanii, Francji, Włoszech i Szwecji). Zespoły te nie będą zatem mogły spotkać się w meczu grupowym. Pozostałe trzy narody zostaną wylosowane spośród zakwalifikowanych w Oslo.

Po trzech dniach pierwsze dwa zespoły z każdej grupy zakwalifikują się do ćwierćfinału.

Stół finałowy

Od 25 lipca losowanie finałowe rozpocznie się od ćwierćfinałów zawodów. Podobnie jak mecze grupowe, każdy kraj rozegra trzy mecze a naród, który wygrał najwięcej meczów, zakwalifikuje się do półfinału.

26 lipca rozpocznie się półfinał, a 27 lipca finał tych Mistrzostw Europy. Działanie pozostanie niezmienione.

Należy pamiętać, że w przypadku Mistrzostw Europy obowiązuje ten sam format, co w dniu Premier Padel, z przewagami i tie-breakiem w każdym secie!

Jak myślisz, kto w tym roku podniesie trofeum?

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.