W po raz kolejny napiętym harmonogramie najlepsi gracze na świecie padel musi dokonywać wyborów. I tak jak oni wyprodukowany dla Bordeaux P2gwiazdy hiszpańskiej selekcji zdecydowały się opuścić Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Cagliari w dniach 22-27 lipca.

Tym samym w składzie Hiszpanii nie ma Arturo Coello, Ale Galana, Juana Lebrona, Paquito Navarro, Miguela Yanguasa i Javiego Garrido oraz Ari Sancheza, Pauli Josemarii, Bei Gonzalez, Gemmy Triay, Alejandry Salazar, Claudii Fernandez i Tamary Icardo. zaprezentuje się na Sardynii.

Pomimo tych nieobecności, selekcje Juanjo Gutierreza i Iciara Montésa, na czele z takimi nazwiskami jak Alex Ruiz, Momo Gonzalez i Martita Ortega, będą wielkimi faworytami konkursu.

W przypadku mężczyzn Alexowi i Momo towarzyszyć będą doświadczony Javi Rico, potężny młody Leal, Cardona i Arroyo, a także dwóch zawodników, których niekoniecznie spodziewano się w selekcji: José Diestro i Teo Zapata.

Wśród kobiet znajdziemy sprytne połączenie doświadczenia z weteranami Sainzem i Llaguno, młodymi geniuszami Ustero i Alonso, ale także Calderą. Pojawi się także trójka zawodniczek w kwiecie wieku: Ortega, jej partnerka Virseda i ósma zawodniczka na świecie, Jessica Castello.

Rozumiecie, że nie są to najmocniejsze hiszpańskie selekcje, jakie znamy, ale konkretnie trudno powiedzieć, kto mógłby przeszkodzić iberyjskim graczom w odejściu z Cagliari z dwoma tytułami...

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !