Współzałożyciel French Touch Academy, Charles Auffray, przekazuje nam wszystkie szczegóły dotyczące stworzenie pierwszego Padel/studia we Francji i jego akademia padel w Kuwejcie.

„Profesjonalizuj podejście padel dla graczy”

Padel Magazine : Przede wszystkim Charles wiemy, że jesteś w tej chwili bardzo aktywny, czy możesz nam powiedzieć, gdzie jesteś we wszystkich swoich projektach?

Charles Auffray: „Z jednej strony mam akademię w Cap d'Agde, w której wciąż jesteśmy w okresie przejściowym. Mamy teraz dość dużą infrastrukturę z 8 boiskami, więcej ludzi grających, więcej emulacji. Podąża za ewolucją padel w Europie i na świecie.

Jesteśmy również bardzo zdeterminowani, aby wzmocnić szkolenia: więcej staży, biorąc pod uwagę, że właśnie odbyliśmy staże dla dorosłych, planujemy zrobić kilka dla młodych ludzi, szczególnie w okresie letnim zwiększyć ilość staży.

Będziemy kontynuować trening, który zaczęliśmy od studiów sportowych. Na razie mamy tylko jedną, bo mieliśmy tylko jedną prośbę, ale postaramy się wraz z narodzinami nowej szkoły z internatem stworzyć sportową grupę naukową padel zbyt.

W części bliskowschodniej zamówiliśmy 20 utworów padel. Jesteśmy wyraźnie w „przyspieszonym” tempie. Planujemy wybudować 2 strony padel dodatkowe i widzimy, że od 2021 r. rośniemy wykładniczo. A biorąc pod uwagę wszystkie wydarzenia, które się tam odbywają, prawdopodobnie w nadchodzących latach będzie nadal rosło. »

Padel magazine : Czy w części Cap d'Agde chcesz powielić to, co masz w części tenisowej? padel ?

Charles Auffray: „To jest dokładnie to, chodziłoby o profesjonalizację szkolenia padel, poprzez ośrodek szkoleniowy, który miałby powstać w szczególności na potrzeby studiów sportowych (lekcje poranne i treningi popołudniowe). A potem centrum szkoleniowe, prawdopodobnie z francuskimi / zagranicznymi graczami, którzy chcą zapisać się do projektu na wysokim poziomie, chcą trenować 5-6 godzin dziennie, łącząc treningi padel i trening fizyczny z naszymi trenerami.

Chodziłoby o profesjonalizację podejścia do ich sportu i to jest naszym celem. Gdybyśmy mogli rozpocząć to w tym samym czasie, co szkoła z internatem i nauka o sporcie (a więc od września 2022 r.), byłoby świetnie.

Miasto Cap d'Agde i Międzynarodowe Centrum Tenisowe kierowane przez Yannicka Martineza są aktywnymi partnerami w tym długoterminowym projekcie. »

Bliski Wschód: 2 nowe strony i ponad 20 nowych kortów

Padel Magazine : Jeśli chodzi o Bliski Wschód, to 20 utworów padel uporządkowane oprócz tego co stworzyłeś, jest kolosalne. Jak rozwinie się tam Twój biznes?

Charles Auffray: « Tam akademia początkowo była tenisem i fitnessem. Zbudowaliśmy pole padel (wewnątrz), kiedy budowaliśmy 3 lata temu. Ta akademia (Akademia Rafaela Nadala w Kuwejcie) zawiera 16 kortów tenisowych, 2000 m2 powierzchni fitness, krytą pływalnię, stadion na 5000 miejsc, dzięki czemu jest to naprawdę piękna i duża infrastruktura sportowa.

To bardziej klub country niż akademia, w której Kuwejtczycy i emigranci mogą przybyć jak w każdym klubie we Francji. Jednocześnie istnieje również ośrodek szkoleniowy dla młodzieży z federacji oraz młodzieży z całego Bliskiego Wschodu.

Le padel tak się zdemokratyzowaliśmy, że uzgodniliśmy z nimi porządek i rozwój działalności padel. Dzięki 2 nowym witrynom ponad 10 utworów padel będą instalowane, zwłaszcza w centrach handlowych, ponieważ zrozumieli, że jest to dźwignia rozwoju. I będzie III klub, w którym będzie 3 boisk padel również wszystkie w pomieszczeniu. »

Padel Magazine : Czy przy tych wszystkich projektach tworzenia klubów/kortów będzie wystarczająca ilość wykwalifikowanego personelu, aby się tym zająć, czy też zrekrutujesz więcej?

Charles Auffray: „Szczerze, ponieważ musimy być w stanie odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie na lekcje grupowe/indywidualne, będziemy potrzebować nauczycieli padel którzy mogą przenieść się za granicę i mówić po angielsku. »

Za studiami sportowymi... trampolina do zostania zawodowym graczem?

Padel Magazine : Jak zarządzasz wszystkimi tymi działaniami?

Charles Auffray: „Jeżdżę raz w miesiącu na Bliski Wschód i mam tam bardzo dobry i całkiem sprawny zespół. Jest całkiem dobrze zarządzana, akademia się rozwija, w naszej bliskowschodniej części to bardziej wsparcie/konsulting.

Chociaż mamy główną akademię, która jest pod akronimem Rafael Nadal, myślę, że dla następnych dwóch stron, które zostaną otwarte, pozostaną jako takie i nie będą kojarzone z wizerunkiem Rafy, bo niekoniecznie muszą. »

Padel Magazine : Ostatnie pytanie, wrócimy do Cap d'Agde. Czy poza tworzeniem studiów sportowych masz ambicję stworzyć tyczkę do zawodów/Team France, coś w rodzaju żłobka?

Charles Auffray: „Szczerzem marzeniem byłoby móc napędzać tam ten sport i uczestniczyć w rozwoju na wysokim poziomie pod względem padel. Myślę, że mamy ramy i infrastrukturę, aby to zrobić, ale teraz musimy rozwijać kulturę i mieszać graczy tak bardzo, jak to możliwe. I nic lepszego niż akademia, aby to zrobić. To jeden z celów na najbliższe 3-4 lata. »

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.