Skoncentruj się na Charlotte Soubrié, obecnie 180. zawodniczce w rankingu FIP i numer 7 we francuskim rankingu.

Jego debiut w padel

„Zacząłem padel w 2018 roku. Po raz pierwszy było to w moim klubie Stade Toulousain, który został zaproszony do udziału w Open de padel która odbyła się na Place du Capitole. Grałam w turnieju kobiet z Marylin Lafouresse, a potem razem wystartowaliśmy w kilku konkursach.

Podczas My Padel Tour, rozmowa z ówczesnym trenerem Patrickiem Fouquetem zmotywowała mnie do grania w turniejach poza regionem. Tak rozpoczęła się moja współpraca z Marianne Vandaele, która była już międzynarodowa. Mieliśmy dobre wyniki, udało nam się zebrać selekcję w Rzymie podczas Mistrzostw Europy 2019.”

Nowy etap z Lucile Pothier

„Po tych dwóch latach spędzonych z Marianne przesunąłem się na prawo z Élodie Invernon, a następnie w zeszłym roku wróciłem na lewo z Carlą Touly, a w tym roku z Lucile Pothier. Nasze stowarzyszenie dobrze rozpoczęło działalność od ok Tytuł Urban P2000Padel Carquefu. Potem dotarliśmy razem do finału w Interclubs ze Stade Toulousain, potem do ćwierćfinału we Włoszech i tu wracamy z Barcelony, gdzie niestety przegraliśmy na ósmym miejscu (6/3 6/3) z Aną Varo (80) i Amandą Girdo (109).”

„Jesteśmy szczęśliwi, że wygraliśmy nasz pierwszy wspólny P2000 i wzięliśmy udział w FIP. Obecnie mamy mały problem, a mianowicie mamy dwa cele, które niekoniecznie są ze sobą kompatybilne: poprawę na arenie międzynarodowej poprzez wykonanie FIP, gdy tylko będziemy mogli uwolnić się zawodowo, ale także grę na torze francuskim.

Tytuł Pothier Soubrié P2000 Carquefou 2024

Jakie są cele na ten sezon?

„Chcemy dobrze sobie radzić na torze krajowym, ale także poprawiać się na poziomie międzynarodowym. Tam podjęliśmy decyzję o wyjeździe na FIP w Barcelonie zamiast na P2000 w Caen, aby oboje zdobyć doświadczenie. Gdyby te dwa konkursy nie odbyły się w tym samym czasie, zrobilibyśmy także P2000.

Chcemy wystąpić we Francji, szczególnie podczas Mistrzostw Francji i wspiąć się w rankingu FIP, co umożliwiłoby nam udział w P2 w Bordeaux i Roland-Garros.

Celem jest oczywiście powołanie do reprezentacji Francji na Mistrzostwa Europy i Świata.

„Dzięki turniejom takim jak Roland-Garros, w których miałem okazję grać w zeszłym roku lub w trakcie World Padel Tour w Tuluzie, gdzie mogłem grać przed przyjaciółmi i rodziną, aż chce się zaangażować, aby móc jeszcze raz przeżyć takie chwile”.

Jego najgorsze wspomnienie padel

„Mistrzostwa Świata w Dubaju, kiedy przegraliśmy z Belgią. Naprawdę, to było straszne. Kiedy reprezentujesz Francję – co jest mi bardzo bliskie – przegrana w takim meczu bardzo boli. Dużo czasu zajęło mi pokonanie tego. Przez dwa tygodnie nie wychodziłam z domu, chyba, że ​​poszłam do pracy. Musimy się poprawić, aby zapobiec powtórzeniu się takich momentów.

Jego najlepsze momenty padel

„Moja pierwsza selekcja, pierwszy raz, kiedy mogłem założyć tę niebieską koszulkę, usłyszeć Marsyliankę… To bardzo silne emocje, uwielbiam to uczucie reprezentowania mojego kraju”.

„Kiedy wygrałem swój pierwszy P2000, miało to miejsce w zeszłym roku z Carlą Touly w Tuluzie, na oczach wszystkich moich przyjaciół i rodziny. Wyszliśmy z meczu przegranego w trzech setach w kwalifikacjach na Roland-Garros, który dał nam dwie lub trzy nieprzespane noce, i udało nam się otrząsnąć po tym zwycięstwie!”

„Był też pierwszy tytuł mistrza Francji ze Stade Toulousain, to mój ulubiony klub, mój klub na zawsze, a wygranie pierwszych meczów Interclubs i przywiezienie trofeum do domu to był wyjątkowy moment”.

„Finał z Hiszpanią podczas Mistrzostw Europy w Marbelli… Zwycięstwo z Alix przeciwko Włochom w Doha, Mistrzostwa Świata Seniorów Plus w Alicante, gdzie zdobyliśmy złoty medal z Mélanie w Open, to było niesamowite, srebrny medal w krajach konkurencji, pozostaje to niesamowite wspomnienie. Wreszcie mam mnóstwo wspaniałych wspomnień dzięki padel ! "

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.