Chingotto/Di Nenno: para, która podbiła serca fanów

Kto by pomyślał, że Federico Chingotto i Martin Di Nenno odniosą razem taki sukces? Rzeczywiście, dwóch graczy skojarzonych „domyślnie” z finałem mistrzowskim WPT, ostatnim turniejem sezonu 2022, przekreślił szanse na awans do finału !

Dawid kontra Goliat

Dwóch graczy po prawej stronie, którzy po raz pierwszy grali razem w turnieju tego poziomu, było po prostu nie do odparcia, wystarczyło, by zdobyć serca wielu fanów! Rzeczywiście, ci dwaj mężczyźni docenieni za wolę zwycięstwa i zawsze nienaganną postawę na torze stworzyli bardzo solidną parę. Faworyci żadnego ze swoich meczów, skorzystali ze wsparcia widzów, złagodzonego przez tych dwóch stosunkowo małych graczy (1m70 dla Chingotto, 1m75 dla Di Nenno), którzy zmierzyli się z wielkimi ramionami toru. Strona Dawid kontra Goliat, która z konieczności uwiodła niejednego.

Bez presji Argentyńczycy byli w stanie w pełni wykorzystać powolne warunki, aby wykorzystać grę cierpliwości i strategii. „Super Raton” okazał się diabelnie wygodny na lewej stronie, podczas gdy jego krótkotrwały partner był wierny formie, niewiele tracąc, walcząc wszystkimi piłkami, z łatwością rozprowadzając i zapewniając swojemu koledze z drużyny najlepsze zapasy.

Wreszcie nic dziwnego w wykonaniu dwóch zawodników o wyjątkowej zdolności poruszania się i dotykania piłki tak nienagannie, że doprowadzał przeciwników do szału. Przeciwnicy, którzy wiedzieli, czego się spodziewać, jak określił Paquito Navarro przed rozpoczęciem turnieju, ale którzy nie zawsze byli w stanie znaleźć rozwiązanie.

W końcu, jeśli częściej widzimy graczy z lewej strony podających się w prawo, tworząc silne pary, zdajemy sobie sprawę, że dwóch graczy z prawej strony z profilem defensywnym i niezwykłą jakością piłek jest w stanie stworzyć najbardziej konkurencyjny duet.

Czy jeszcze kiedyś zobaczymy ich razem?

Rzeczywiście, po zdominowaniu swoich rodaków, Sanyo i Tapii w pierwszej rundzie, Fede i Martin przywrócili osłonę przed swoimi byłymi kolegami z drużyny, Tello i Navarro. Zwycięstwa w trzech setach za każdym razem dla tych dwóch mężczyzn, którzy wierni swojej reputacji nigdy się nie poddali. W finale krok był nieco za wysoki w stosunku do najlepszej pary świata, ale zawodnikom Rodriego Ovide'a i tak udało się odebrać seta tym, którzy pozostali z dwunastu zwycięstw w dwóch setach z rzędu (7 na WPT, 5 na Premier Padel)!

Bardzo wysoki występ, który pozostawia zbyt mało posmaku dla fanów tych dwóch mężczyzn, którzy marzą o ponownym zobaczeniu ich razem. Trzeba powiedzieć, że na zakończenie tego sezonu, który dla wszystkich będzie bardzo długi, Argentyńczycy wniosą do Katalonii prawdziwy powiew świeżości.

Na nieszczęście dla ich wielbicieli, w tej chwili związek między ich ulubieńcami nie jest na porządku dziennym. Rzeczywiście, Martin Di Nenno znajdzie swojego młodzieżowego partnera Franco Stupaczuka, podczas gdy Fede Chingotto jest nadal kolegą z drużyny Javiego Garrido.

Nawet w odległej przyszłości długoterminowa para Chingotto/Di Nenno wydaje się mało prawdopodobna. Rzeczywiście, gdyby obaj panowie doskonale wiedzieli, jak wykorzystać wolne warunki Barcelony, efekt zaskoczenia i fakt gry bez presji, mówimy sobie, że z pewnością cierpieliby bardziej przez cały sezon, w którym ich brak mocy prawdopodobnie dałoby się odczuć w pewnym momencie...

Ale nigdy nie wiadomo, może pewnego dnia kontuzje lub zmiany w parach skłonią ich do ponownego zjednoczenia, ku uciesze „miłośników” bez wątpienia!

Publié par
Xan Tafernaberry