Na kilka godzin przed rozpoczęciem sezonu Fede Chiostri i Gonzalo Alfonso numer jeden podsumowuje swoje cele, rywalizację, nowi zawodnicyAPT Padel Wycieczkai wyjaśnij swój plan utrzymania pierwszego miejsca w rankingu!

Gotowy na wyzwanie

APT Padel Tour: Zajęliście pierwsze miejsce w rankingu w parach, a Fede również indywidualnie, jakie są wasze cele na ten rok?

Chiostri: "Prawda jest taka, że ​​nasz cel na starcie jest zawsze ten sam: znaleźć się wśród pierwszych 4 par i zakwalifikować się do finału Master Final. Zakończyliśmy rok na szczycie tabeli i chcemy rzucić sobie wyzwanie, aby go utrzymać, co nie będzie łatwe, ponieważ tor staje się coraz bardziej konkurencyjny. Ten rok będzie dla nas inny, jesteśmy parą numer jeden w tabeli i wszyscy chcą tego miejsca! Mamy świadomość tego wspaniałego roku, który mieliśmy, i bardzo się z tego cieszymy.”

Alfonso : „Celem jest wyraźnie utrzymanie pierwszego miejsca w rankingu jako para. Wiemy, że jest to jedno z najbardziej złożonych wyzwań, jakie możemy sobie postawić, a do tego konieczne będzie wygranie jak największej liczby turniejów, tak jak w zeszłym sezonie. Bycie na tej pozycji wiąże się z dodatkową presją, wiedząc, że każda para da 1% na pokonanie nas, ale jesteśmy gotowi na wyzwanie.

chiostri alfonso dyskusja demi monaco

Jednorodny obwód

APT Padel Tour: Jak widzisz walkę o numer 1 w tym roku ze znanymi rywalami, takimi jak Arce i Dal Bianco, Julianoti i Quiles… oraz nowymi, takimi jak Allemandi/Pérez czy Ramos/Restivo?

Alfonso: "Rywalizacja, jaką będziemy mieć w tym roku, będzie bardzo zacięta. Rozwój toru idzie w parze z jakością graczy, którzy do niego dołączają i innych, którzy byli tam od początku i nadal się rozwijają. Wszyscy teraz wiedzą, że nie wolno nam popadać w stagnację i że jedyną receptą jest niestrudzenie pracować nad dalszym doskonaleniem. W tym sezonie nowe pary, które wiele obiecują, dołączyły do ​​APT i sprawią, że tor będzie prawdziwym show.

Chiostri : „Tak, w tym roku tor będzie bardzo jednorodny i trudny na wszystkich poziomach. O to miejsce powalczy kilka par iz nowymi zawodnikami będzie to bardzo dobra rywalizacja. Doprowadzi nas wszystkich do granic możliwości, bo sezon jest bardzo długi i męczący. Aspekt fizyczny i psychiczny będzie miał fundamentalne znaczenie. Z naszej strony damy z siebie wszystko, aby móc dalej utrzymać pozycję, z której jesteśmy tak dumni.

chiostri okno wyjściowe oeiras

Idealne przedsezonowe

APT Padel Tour: Jak przebiegał twój przedsezon i nad jakimi aspektami gry pracowałeś najbardziej?

Chiostri: „Mieliśmy bezkonkurencyjny okres przedsezonowy i dochodzimy do startu zawodów w najlepszej możliwej formie. Gonza dołączył do zespołu, z którym pracuję od wielu lat i świetnie się wpasował. Pracowaliśmy nad kilkoma szczegółami, które moim zdaniem pozwolą nam zrobić krok naprzód pod względem jakości. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy, którą wykonujemy, wiemy, że jesteśmy gotowi do osiągnięcia naszych celów.”

Alfonso :„Prawda jest taka, że ​​jesteśmy bardzo zadowoleni z przedsezonu, który mieliśmy z Fede w La Plata pod Seba Mocoroa z taktyczno-technicznego punktu widzenia, a Javi Blanco z fizycznego punktu widzenia. To pierwszy raz, kiedy udało mi się zrobić tam przedsezon z Fede. Najważniejsze, żeby zrobić to w całości i bez kontuzji. Dlatego jesteśmy w najlepszych warunkach na początek sezonu”.

chisotri alfonso celebracja kwartały monako apt

Nowa broń

APT Padel Tour: Duet Chiostri-Alfonso jest jednym z najbardziej atrakcyjnych w APT, w jakim stylu będziesz podążać w tym roku? Czy udało Ci się zaskoczyć coś nowego w swojej grze?

Alfonso: „Nasz styl jest bardzo specyficzny i mamy w naszej grze esencję, której nie stracimy, ponieważ na szczęście dał nam świetne wyniki. Nadal dopracowujemy szczegóły, ponieważ pole do poprawy jest ogromne. W moim przypadku możesz zobaczyć mnie z nowymi strzałami, które staram się włączyć, aby były bardziej kompletne, ponieważ tego wymagają wymagania toru: mieć całą broń, aby stawić czoła wszelkim typom przeciwników i w różnych warunkach. Jednym z aspektów, który sprawił, że byłem bardzo zadowolony, była wykonana przez nas fizyczna praca. To klucz do każdego przedsezonu, ponieważ jest podstawą do bycia silnym przez cały rok.

Chiostri: „Nasz styl pozostanie ten sam, ale z kilkoma dodatkami, które udało nam się wprowadzić dzięki naszym wspólnym treningom. Ale nasze DNA na boisku będzie takie samo, ponieważ na szczęście nam się udało. Mimo to wiemy, że musimy nadal dodawać elementy do naszej pary, aby była coraz bardziej spójna i była w stanie wytrzymać wszystkie typy przeciwników.

Źródło: APT Padel Wycieczka

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !