W tej nowej kolumnie skupimy się na ruchu używanym w kontrataku, który nazywa się chiquita. Dowiedz się, kiedy i jak go używać.

To, co pozwoli ci pokonać większość przeciwników, to odmiana twojej gry.Podamy ci kilka strategii ataku, aby zawsze zaskakiwać twoich przeciwników.

Chiquita padel

Do czego służy chiquita?

Chiquita to cios używany, gdy jesteś w pozycji obronnej lub kontrataku. Celem jest umieść piłkę między siatką a siatkarzami. To oczywiście nie jest łatwe dla wszystkich. Istnieje kilka sposobów wykonania tego ruchu.

Jak powiedziałem wcześniej, jest to ryzykowne posunięcie, ale bardzo skuteczne, jeśli zostanie wykonane dobrze. Kiedy jesteś w obronie i masz stosunkowo łatwą piłkę do zagrania, może to pozwolić ci przeszkodzić przeciwnikom, którzy są przy siatce i upewnić się, że wrócić w ataku. Możesz wtedy odzyskać inicjatywę w punkcie, a nawet od razu ją zakończyć.

Problemem jestnieudana chiquita da siatkarzom łatwą piłkędlatego potrzebujesz wystarczającej ręki, aby móc grać z pewnym stopniem bezpieczeństwa. To rodzaj ćwiczeń, które pozwolą Ci ćwiczyć:

Kiedy wykonać ten ruch?

Możesz zrobić chiquitę przed lub po szkle. Wszystko zależy od twojej techniki i rozmieszczenia przeciwników.

Pierwsza sytuacja, w której możesz użyć tego ruchu, to kiedy twoi przeciwnicy są wystarczająco daleko od siatki i przewidują lob. Zaskoczy ich to i pozwoli szybko złapać sieć. Potrzeba dobrej znajomości partnera, aby móc przewidzieć taki cios.

Druga sytuacja to gdy twój ukośny przeciwnik zamyka się zbyt blisko środka. Następnie pozostawia stosunkowo dużą przestrzeń między sobą a siatką. W tym przypadku potrzebna jest przede wszystkim doskonała precyzja, aby uniknąć popełnienia błędu, a następnie upewnić się, że zawodnik nie może przeciąć trajektorii lotu piłki.

Na koniec możesz użyć chiquita kiedy 4 graczy jest przy siatce i że nie ma odpowiedniej piłki, aby wykonać lob lub sprowokować pojedynek z woleja / woleja. Jest to sytuacja, którą często widzimy na World Padel Tour. Czterech graczy jest mniej więcej w połowie drogi do kwadratu (więc nie musisz posuwać się za daleko w przypadku lobu) i następuje bardzo precyzyjna wymiana oparta na chiquitas, dopóki gracz nie uzna, że ​​ma odpowiednią piłkę do ataku lub lob!

 

Źródło: Półpasiec Padel

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.