Christian Collange, przewodniczący komisji regionalnej padel z Region PACA i członek misji padel FFT opowiada o swoim zespole, o pozytywnych wynikach w regionie, ale także o ambicjach na najbliższe lata.

Jego kariera w komisji regionalnej PACA

"Mam zespół składający się z wybranych profesjonalistów i przedstawicieli ze świata padel dzisiaj.

Współpracujemy z referentami 6 komitetów wydziałowych plus menedżerowiemrówki z klubów, nauczyciele i zawodnik z francuskiej pierwszej piętnastki.

Pracownicy i stali pracownicy wykonują codzienną niezwykłą pracę na rzecz rozwoju padel w naszym regionie, bez nich nic, co chcielibyśmy wprowadzić w PACA, nie widziałoby jnasz.

Mogliśmy zobaczyć jakość tego zespołu i komitetu 13 podczas organizacji ostatnich mistrzostw Francji seniorów na WinWin Padel Cabries tego lata, gdzie mieliśmy wspaniałe powitanie”.

Liczby dodatnie

"Obecnie w regionie PACA mamy mają około 64 struktur padel i prawie 150 torów, w tym 2 w centrum ligi.

Wiele wydarzeń jest i będzie organizowanych dla naszych entuzjastów padel :

  • Spotkania Młodzieży/Wykrycia (4 planowane od marca do czerwca)
  • Obwód turniejów młodzieżowyches (P100) przez 11 etapów od lutego do czerwca, z finałem mistrzowskim w czerwcu
  • Tor Senior Plus 45 lat (P250) na 13 etapach, od lutego do czerwca z finałem Master dla najlepszych
  • Mistrzostwa regionalne i resortowe drużyn, mężczyzn, mieszanych i młodzieży, od stycznia do marca 2022 r., z fazą finałową dla wszystkich kategorii, czyli 120 drużyn i blisko 1100 zawodników

    Nasze drużyny młodzieżowe są mistrzami ligi francuskiej i chcemy na tym opierać rozwój młodzieży, aa także wykrywanie i strukturyzowanie szkół padel".

Le padel kobiecy jak koń roboczy

"Chcemy rozwijać padel kobiecy, ustrukturyzuj projekt młodzieżowy, przyciągając nową publiczność szkolną i kontynuuj rozwijanie tego wspaniałego sport przy podstawie. To znaczy wypoczynek bez zaniedbywania konkurencji i wysokiego poziomu, który musi służyć jako wizytówka i wektor rozwoju.

Niestety okazało się, że gra zbyt mało kobiet padel. Według badania odsetek zawodniczek wynosiłby od 15 do 20%.

Ważne jest, aby działać znacznie lepiej, oferując dostosowane zajęcia i konkursy. Pamiętaj, że to fajny, przyjazny i łatwy sport dostęp, więc nie ma rDlaczego nie zaczną! »

Skoncentruj się na młodych ludziach

"To wielka przyjemność dołączyć do tej jednostki i misji federalnej. Młodzi ludzie to moja pasja, wszystko jest do zrobienia. Mój zespół i ja już wdrożyliśmy w regionie wiele działań dla młodych ludzi.

Region Occitanie oferuje bardzo fajne rzeczy dla młodych ludzi, takie jak wykrywanie i rywalizacja.

Inne ligi również uruchomiły świetne programy dla młodych ludzi. To do nas należy pomóc im, identyfikując zaistniałą sytuację, a tym samym proponując pomoc i inne rozwiązania mające na celu stworzenie prawdziwej osmozy na całym terytorium.. "

" Misja padel jest bardzo dobrze reprezentowany”

" Misja padel posiada silny zespół do realizacji rozwoju padel w regionie PACA. Z Arnaud Di Pasquale na czele, Alexia Dechaume, koordynator FFT, Yann Auradou (dla młodych ludzi ze mną) i Marianne Vandaele dla padel kobiecy.

Od lewej do prawej: Alexia Dechaume, Christian Collange, Yann Auradou i Marianne Vandaele

Bez wątpienia: mamy teraz wszystkie składniki, które można podać padel Francuski wybuchnąć.

Dzięki dyplomom TFP I DFMP ważne będzie uporządkowanie szkół padel, ale także w celu identyfikacji młodych ludzi, znalezienia nowej publiczności w środowisku szkolnym i uniwersyteckim, jak największej liczby zgromadzeń, odkryć, animacji na całym terytorium, oferowania im odpowiedniej konkurencji, śledzenia ich i tworzenia dla nich kategorii… wszystko to związane z ze wszystkimi swoimi ligami lub strukturami, które już oferują wspaniałe rzeczy.

Nasze spotkania P1000 i P2000 posłużą jako wizytówka i będą doskonałym środkiem komunikacji do rozwijania padel francuski

Strona jest ważna, ale składniki chodźcie razem zrobić coś niesamowitego ! "

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !