Wróćmy do wywiadu z przewodniczącym komitetu Christianem Collange padel ligi PACA, która rozmawia z nami w szczególności o konsekwencjach powołania Gillesa Morettona na stanowisko Prezesa FFT na padel français.

Nowa kadencja na stanowisku prezesa ligi PACA

Franck Binisti: Christianie, zostałeś ponownie wybrany na szefa komisji w zeszłym tygodniu padel ligi PACA?

Christian Collange: Tak, absolutnie, po odnowieniu listy Jean-Claude'a Bousteau dokonaliśmy nowych wyborów, więc automatycznie powołano komisję i odnowiono mnie na kolejne 4 lata na druga „kadencja” w cudzysłowie na czele przewodniczącego komisji padel PACA. Obiecano mi fajny zespół, zespół został zatwierdzony, a teraz wszystko, co musisz zrobić, to pracować!

Duże doświadczenie w tenisie

Franck Binisti: Wiemy, że byłeś częścią zespołu Gillesa Morettona z Christophe'em Lesage, jaki jest dzisiaj następny krok, aby zobaczyć ten program padel wdrożyć we Francji?

Christian Collange: "Jak wiecie, dość szybko związałem się z zespołem Gilles'a Moretton i Arnaud Clément z kilku powodów. Nawet jeśli nie możemy zapominać o tym, co zostało zrobione dobrze dla padel, dla mnie to nie wystarczyło, w przeciwnym razie nie byłbym w nowym zespole! ”

„Byłem całkowicie uwiedziony, odkąd tak naprawdę zobaczyłem zasady, które widziałem na stronie Program Gillesa Morettona cały program (padel i tenis), odpowiadało całkowicie temu, do czego dążyłem i to przyniosło to, czego nie znalazłem w starym zespole. Od razu było jasne, związałem się z nimi, więc rozmawialiśmy padel oczywiście, to mnie dziś najbardziej podnieca, nawet jeśli mam historię tenisa: jestem BE2, byłem tenisistą, byłem na -2/6, byłem nauczycielem tenisa ... Tenis Padel Sunshine przez długi czas, pracowałem w Cap d'Ail, założyłem turniej tenisowy kadetów ITF, pracowałem z Michelem Borfigą i Louisem Borfigą, którzy trenowali mnie w tenisa. Więc mam historię tenisa. ”

chrześcijański kolaż binisti bullpadel

Zmiana kursu na FFT

Franck Binisti: Mówiłeś o dobrych rzeczach, zanim mówiłeś o przyszłości, to prawda, że ​​nie ukrywasz tego, co wydarzyło się w ostatnich latach: za co przypisałbyś staremu zespołowi?

Christian Collange: "To prawda, że ​​nie wolno nam przesłaniać Covid, który trochę blokował wszystkich, ale poza okresem Covid byłem w komitecie generalnym, więc nadal pracowaliśmy, rozmawialiśmy padel. nie byłem zawsze zgadzam się z tym, co zostało zrobione, ale coś zostało zrobione. Dobrze lub źle. Nie było pomocy dla padelThe FFT Padel Tour. Moim zdaniem zrobiono to niezdarnie, było więcej pilności niż na wysokim poziomie. Nie chowaj podstawy padel, Kluby. Wysoki poziom jest ważny, ale nie powinno to być drzewo, które skrywa las. "

„Na poziomie ligi PACA uruchomiliśmy wiele rzeczy: obwody młodzieżowe, detekcje, mecze drużynowe itp. Uruchomiliśmy wiele rzeczy. Ale Chciałbym, żeby istniało połączenie z Federacją aby został wdrożony na poziomie krajowym. Pracowaliśmy trochę przez klany, szkoda. Martwiło mnie również to, że zarządzanie było zbyt odgórne. Zapomniano o prywatnych klubach, odwiedzaliśmy je tylko po to, by organizować zawody w domu. „

„Znalazłem się całkowicie w przemówieniu nowego zespołu. Teraz będziemy musieli to wprowadzić, ale już wtedy, gdy mowa jest dobra na początku, mamy odpowiednią długość fali ”.

Projekty nowego zespołu

Franck Binisti: Co zostanie wprowadzone w najbliższych tygodniach? Jakie są główne projekty FFT?

Christian Collange: „Program zostanie rozstrzygnięty w połowie marca. Gilles Moretton, Arnaud Clément i cały zespół zdecydują, jak chcą pracować z padel. Będzie dedykowany zespół padel, na pewno. W dzisiejszym FFT pilną kwestią jest pomoc klubom i przygotowanie się na Rolanda-Garrosa.

Dla mnie najważniejsze jest słuchanie klubów, zwłaszcza prywatnych. Możemy się od nich wiele nauczyć i nie powinniśmy ich używać tylko wtedy, gdy potrzebujemy ich do turniejów. Musimy iść do nich i ponownie zjednoczyć rodzinę padel we Francji. Konieczne jest również zfederowanie drużyny padel z naprawdę ważnymi rozmówcami. 

To zajmuje licencja padel aby móc zidentyfikować gracza padel, że czuje, że jest to dyscyplina sama w sobie, a nie dyscyplina pochodna. Może licencja padel, licencja tenisowa i licencja dla obu, nie wiem, że musisz mieć ogólną opinię i patrzeć z drużyną na miejscu, ale w każdym razie musi nastąpić ewolucja obecnej licencji. 

Następnie nauczanie padel, dyplom wyjdzie, musimy ustrukturyzować podstawę padel, dla którego mamy prawdziwą jednostkę szkoleniową padel we Francji."

Nowy FFT Padel Tour ?

Franck Binisti: Ponowne przemyślenie FFT Padel Tour, co to oznacza ?

Christian Collange: "Obwód FFT Padel Tour był dla mnie bardzo dobrym pomysłem, ale dla mnie ważny jest rozwój. Ten obwód ma tę zaletę, że istnieje, ale byłoby to konieczne Każdy turniej jest świętem klubu i ligi, która go organizuje. Dla mnie konieczna jest pomoc klubom, aby były zwycięzcami. A dlaczego nie połączyć tego z konkursami z innymi kategoriami, postawić młodych ludzi w centrum uwagi i ceremonią wręczenia nagród na koniec dla wszystkich ”.

Franck Binisti: Miejsca publiczne tylko na wystawy, do promocji wokół padel ?

Christian Collange: „W miejscach publicznych należy pokazywać pliki padelorganizuj zajęcia dla młodych ludzi, seniorów, dla całego tłumu padel. Może zrób finał (z P2000) na placu publicznym, a całą resztę dla rozrywki. Szwecja czy Włochy eksplodują dzięki VIP-owcom, którzy spopularyzowali padel, w tym wystawy z piłkarzami. Potrzebujemy osobowości, aby promować padel.

We Francji mogliśmy zabrać Didiera Deschampsa, Flo Thauvina lub tenisistów na wystawy z najlepszymi graczami z padel Francuski, aby odkryć padel.

Podążać śladami Włoch i Szwecji?

Franck Binisti: Czy Francja tęskniła za łodzią w porównaniu z krajami takimi jak Szwecja czy Włochy, jeśli chodzi o rozwój padel ?

Christian Collange: „We Francji sektor prywatny nie czuje się pomocny, ponadto jesteśmy w bardzo skomplikowanej sytuacji. W Szwecji myślę, że struktury są bardziej pomocne, lepiej przyjmowane. Trudno jest przyjąć prywatną strukturę, biorąc pod uwagę wszystko, co oznacza we Francji. Czy to jest to konieczne znaleźć pomosty między tym, co prywatne, a tym, co publiczne, aby służyć rozwojowi padel. Zawsze byłem niezadowolony z tego, co działo się z sektorem prywatnym! ”

 

Aby znaleźć wywiad w całości:

https://youtu.be/Ry9dehZTALA

 

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !