Christophe Chaveroche, dyrektor ligi i doradca ds. Rozwoju Val d'Oise oraz Richard Demon, prezes TC du Plessis-Bouchard, omawiają swoje ambicje i aspiracje dotyczące rozwoju tego sportu.

Skąd znasz padel?

Christophe Chaveroche (CC) - Richard Demon jako pierwszy rozpoczął przygodę 5 lata temu i odkryliśmy ogromny potencjał tego sportu. Równolegle FFT coraz bardziej interesuje się tym sportem, aż do włączenia go do swojego statutu i reprezentowania go dzisiaj. Od tego czasu liga logicznie rozpoczęła rozwój Padel.

Richard Demon (RD) - Zakochałem się w doniczce Padel w Hiszpanii 5 lata temu. Po powrocie do mojego klubu Plessis-Bouchard zaproponowałem klubowi zbudowanie padla i natychmiast otrzymałem wsparcie od Christophe.

Dlaczego tak bardzo w to wierzysz?

CC - jest to bardzo komplementarna oferta z tenisem, która pozwala zatrzymać członków w klubach, ale także przynieść nowych. Rzeczywiście, bez względu na wiek, poziom gry, praktyka jest fajna. Do tej pory kluby 4 Val d'Oisiens były wyposażone w szorty, a inne projekty powinny ujrzeć światło dzienne w nadchodzących miesiącach.

RD - Osoby spoza klubu rejestrują się w Plessis Bouchard. Jesteśmy na etapie, w którym chcemy postawić drugi.

Jak planujesz pomóc klubom?

CC - Pomoc ligi jest głównie techniczna. Towarzyszymy klubom, aby przekonać gminy do finansowania infrastruktury. Burmistrz, dysponujący przystępnym budżetem, jest często bardzo wrażliwy na skutki, jakie może przynieść klubowi i jego gminie.

RD - Liga jest bardzo zmotywowana i wspiera nas. To pomaga. Dzięki jego wsparciu będziemy współpracować na rzecz rozwoju praktyki. We wrześniu szkolimy również młodych ludzi.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.