Christophe Chaveroche, dyrektor ligi i doradca ds. Rozwoju Val d'Oise oraz Richard Demon, prezes TC du Plessis-Bouchard, omawiają swoje ambicje i aspiracje dotyczące rozwoju tego sportu.

Skąd znasz padel ?

Christophe Chaveroche (CC) - Richard Demon jako pierwszy wyruszył na tę przygodę 5 lat temu i pozwolił nam odkryć ogromny potencjał, jaki ma ten sport. Jednocześnie FFT coraz bardziej interesuje się tym sportem do tego stopnia, że ​​włącza go do swoich statutów i jest dziś jego reprezentantem. Od tego momentu liga logicznie zaczęła rozwijać padel.

Richard Demon (RD) - wpadłem do puli padel w Hiszpanii 5 lat temu. W moim klubie w Plessis-Bouchard zasugerowałem klubowi zbudowanie padel Christophe uzyskał natychmiastowe wsparcie.

Dlaczego tak bardzo w to wierzysz?

CC - jest to bardzo komplementarna oferta z tenisem, która pozwala zatrzymać członków w klubach, ale także przynieść nowych. Rzeczywiście, bez względu na wiek, poziom gry, praktyka jest fajna. Do tej pory kluby 4 Val d'Oisiens były wyposażone w szorty, a inne projekty powinny ujrzeć światło dzienne w nadchodzących miesiącach.

RD - Osoby spoza klubu rejestrują się w Plessis Bouchard. Jesteśmy na etapie, na którym zamierzamy dodać sekundę.

Jak planujesz pomóc klubom?

CC - Pomoc ligi jest głównie techniczna. Towarzyszymy klubom, aby przekonać gminy do finansowania infrastruktury. Burmistrz, dysponujący przystępnym budżetem, jest często bardzo wrażliwy na skutki, jakie może przynieść klubowi i jego gminie.

RD - Liga jest bardzo zmotywowana i nas wspiera. To pomaga. Przy jego wsparciu będziemy wspólnie pracować nad rozwojem praktyki. Rozpoczynamy również we wrześniu szkolenia dla młodzieży.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.