Christophe Lesage, założycielski dyrektor National Tennis Cup i narodowy Padel Puchar, odwiedził klub Pyramides na P2000. Odpowiada na pytania Francka Binistiego.

Dostosuj się pomimo okoliczności

„Trudny rok z anulowaniem stu faz kwalifikacyjnych z powodu COVID. Stan umysłu Narodowego Pucharu Tenisa polega na tym, aby grać z powitaniem, obsługą, życzliwością, drinkiem z przeciwnikiem ... Lepiej nie organizować niż źle organizować. ”

Narodowy Padel Kubek zwrotny

"The Padel Puchar spotkał ten sam los co Tennis Cup. Kwalifikacje zostały anulowane. Padel zajął nawet więcej czasu niż tenis. Za kilka dni dowiemy się, czy uda nam się zorganizować ostatnie etapy naszych turniejów. Jeśli mamy autoryzację, będą P100, P200 i P500. P100 będzie otwarty dla wszystkich uczestników National Tennis Cup. P500 będzie otwarty dla wszystkich. „

Christophe Lesage, gracz padla

„Gram skromnie. Jako były dobry tenisista, ale na absurdalnym poziomie w porównaniu z dobrymi graczami w padla. To inny sport. Na szczęście w bardzo krótkim czasie nie jesteśmy tak silni jak prawdziwi gracze w padla, w przeciwnym razie byłoby to niesprawiedliwe ”.

Francuski padel w fazie rozwoju

„Poziom francuski poprawia się z dnia na dzień. Graczy jest coraz więcej, ale wciąż jesteśmy daleko od takich krajów jak Hiszpania, gdzie poziom jest znacznie wyższy. Ale robimy postępy: liczba witryn rośnie z każdym tygodniem. To całkiem pozytywne ”.

„Padel jest dziś sportem, który ma swoje miejsce i nie może być przeciwny tenisowi. W klubach tenisowych budowa kortów do padla zapewnia klubowiczom dodatkowy wypoczynek. Możesz uprawiać oba sporty lub tylko jeden z nich. Nie możemy się im przeciwstawiać. Musimy pomóc klubom nabrać energii, znaleźć pomysły. Musimy zadbać o to, aby członkowie nie tylko przyjechali spędzić godzinę, ale przyjechali spędzić dzień w klubie tenisowym w sportowej atmosferze. Padel jest częścią tego rozwoju ”.

Znajdziemy zatem plik National Tennis Cup du 25 do 31 października, Z P500 padel od 29 do 31 października.

Lorenzo Lecci López

Po jego nazwach możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielbicielem pasji do sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jego ambicją jest relacjonowanie największych wydarzeń sportowych (igrzysk olimpijskich i światów). Jest zainteresowany sytuacją Padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.