CICP 2023 – Pierre Lamouré: „W tej edycji na stadionie Inacua rozegrano nie mniej niż 108 meczów!”

Wywiad z Pierrem Lamoure, opiekunem Międzynarodowego Pucharu Klubowego Padel (CICP). Wraca do tej edycji z 2023 roku.

W Inacua rozegrano 108 meczów

„Edycja Międzynarodowego Pucharu Klubowego 2023 Padel zakończyła się w niedzielę 08 października zwycięstwem Padel Academy Solano, która jest następcą Tuluzy Padel Klub. Pod andaluzyjskim słońcem rozegrano aż 108 meczów.

Zaproponowana formuła sportowa (faza grupowa i losowanie finałowe) pozwoliła wszystkim drużynom złożonym z czterech mężczyzn i dwóch kobiet rozegrać taką samą liczbę meczów, czyli 5 w ciągu 3 dni.

Jako organizator zawsze z radością witam kluby z tak różnych środowisk: od Senegalu po Danię, od Francji po Mołdawię. 16 drużyn z 8 krajów z 2 kontynentów spotkało się w klubie Inacua Racket Center w Maladze. Każdego roku ogólny poziom graczy stale rośnie, co jest oznaką dynamiki gry padel w klubach.”

Turniej otwarty dla wszystkich

„Jako współprezes Europejskiego Stowarzyszenia Klubów Piłkarskich Padel (AECP), która stworzyła to wydarzenie, chciałbym przypomnieć cel tych zawodów: zapewnić turniej otwarty dla wszystkich poziomów i pozwalający każdemu rozegrać taką samą liczbę meczów.

Jest to także okazja dla uczestników do omówienia życia klubowego, treningów, aspektów technicznych i perspektyw na przyszłość... Drodzy czytelnicy Padel Magazine, jeśli masz pomysł na dobre sportowe chwile padel w Andaluzji i odkryj Malagę, jej gastronomia i historia kuszą Cię, więc nie wahaj się skontaktować z AECP contact @ aecp-padel. I na edycję 2024.

Do zobaczenia za rok! Mamooo!”

Ostateczny ranking

1: Padel Akademia Solano

2: Analitycy Padel

3: Zespół Rekinów 

4: CAFC OK Mobilność

5: Klub Atlantycki 1

6: Klub Atlantycki 2

7: Padelmania Padel Pałac

8: Centrum rakietowe Inacua

9: Padel Centrum Timisoary

10: Udvalg Kabenhavn

11: CAFC Padel

12: Gaynde Padel Senegal

13: Barbarzyńcy

14: Ginga

15: Akademia SPC Padel

16: Federacja Mołdawska

Publié par
Xan Tafernaberry