To już oficjalne od dwóch tygodni : czołowa ósemka mężczyzn i numer 8 kobiet nie wezmą udziału w zawodach Betclic Bordeaux P1 (2–9 czerwca). Wiadomość, która wywołała efekt bomby zarówno dla organizatorów, jak i lokalnej opinii publicznej. Czy zatem etap w Gironde stracił całe zainteresowanie? Z pewnością nie. Oto dlaczego w pięciu punktach.

1) Ponieważ nie można odmówić dużego turnieju we Francji

NOWOŚĆ PADEL ARENA Bordeaux Premier Padel 2024

Interesować się padel rośnie z dnia na dzień, a nasz kraj nie jest wyjątkiem. Po dwóch latach prowadzenia dwóch różnych turniejów (World Padel Tour w Tuluzie i Premier Padel w Paryżu), Francja ma obecnie dwa etapy na jedynym międzynarodowym torze. Wyjdź z WPT w Oksytaniii czas na zupełnie nowe zawody nad brzegiem Garonny. Będzie to dla Francuzów pierwszy sprawdzian przed Roland-Garros (30 września – 6 października), ale także ostatnia próba przed drugim majorem sezonu w Rzymie (17 – 23 czerwca). Przywilej, który każdy fan „ bandejas » nie można przegapić.

2) Ponieważ męski stół nigdy nie był tak otwarty

Javi Garrido Mike Yanguas Bruksela Open

W przypadku braku czterech najlepszych par w rankingu, zwykli ludzie z zewnątrz będą mogli rzucić światło reflektorów. Kto zostanie koronowany w Akwitanii? Trudno powiedzieć, ale pewne jest, że napięcie będzie towarzyszyło nam od początku do końca i że po raz pierwszy będziemy świadkami tego wydarzenia. Zwróć uwagę na obecność Yanguas / Garrido (TS2, na zdjęciu), Gonzalez/Ruiz (TS3) czy Sanchez/Gutierrez (TS4). Ale to kolejna para, która zostanie rozstawiona z numerem 1…

3) Ponieważ król Bela chce sobie dać nową koronę

Mar del Plata P1

Pod koniec 2024 roku padel przeżyje historyczny moment wraz z odejściem na emeryturę Fernando Belasteguina. Po ponad trzydziestu latach na najwyższym poziomie najlepszy zawodnik wszechczasów ukłoni się pod koniec tego ćwiczenia. Jednak przed wyjazdem 45-letni Argentyńczyk chce dodać do swojej galerii kolejne trofeum i pobić rekord Willy'ego Lahoza, najstarszego zdobywcy tytułu zawodnika. To był rok 2015, a wówczas 44-letni Hiszpan bawił się z… Belą! Ale wróćmy do naszego punktu: to P2 może być ostatnią szansą na tytuł dla „Króla”, który utworzy się z Juan Tello ziarno numer 1 wystarczy, aby wygrać jackpot? Odpowiedź za kilka dni.

4) Ponieważ będzie tam najlepsza para kobiet od początku sezonu

Brea Gonzalez Asuncion P2 2024

Wśród pań oczy wszystkich będą zwrócone na nią Bea González et Delfina Brea, W przeciwieństwie do Paula Josemaría / Ariany Sanchez, duet hiszpańsko-argentyński nie chybił celu i chce wznowić śledzenie jego wczesna eliminacja w Santiago. W planach: piąty puchar w tym sezonie po Puerto Cabello, Brukseli, Sewilli i Asunción. Ich głównymi rywalami będą Gemma Triay et Klaudia Fernandez, niedawni chilijscy mistrzowie P1.

[AKTUALIZACJA] Wreszcie cyfra 2 zdecydował się pominąć konkurs. W rzeczywistości stół dla kobiet wygląda prawie tak samo otwarty jak stół dla mężczyzn. Kogo znajdziemy w ostatniej czwórce?

5) Ponieważ były numer 1 powróci!

Marta Marrero wraca w czerwcu w kolorze bordowym

Turniej w Bordeaux będzie miał szczególny charakter Marta Marrero. Była numer 1 świata, nieobecna na stokach od półtora roku na urlopie macierzyńskim, zadebiutuje na Premier Padel ze swoim nowym partnerem Aranzazu Osoro. Powrót, który z pewnością zostanie przeanalizowany przez fanów padel całego świata !

Kolejna zawodniczka, która niedawno urodziła, również wróci do Gironde! Rzeczywiście, francuski numer 2 Lea Godallier zagra w previas wraz ze swoją rodaczką Charlotte Soubrié. Jakiego poziomu możemy spodziewać się po Tahitianinie? Odpowiedź w ten weekend!

Betclic Bordeaux Premier Padel P2 – od 9 do 16 czerwca 2024 w Arkéa Arena. Więcej informacji na temat oficjalna strona internetowa.

To dzięki ojcu Auxence odkrył padel, pewnego wieczoru w czerwcu 2018 r. Dziś z pasją śledzi międzynarodowe tory i dokucza palaczowi w swoim klubie treningowym w Tuluzie Padel Klub. Można go także znaleźć na La Feuille de Match i LesViolets.com, dwóch specjalistycznych mediach poświęconych klubowi piłkarskiemu Toulouse Football Club.