FIP, QSI i PPA ogłosiły niedawno zarysy ich nowy obwód. Wiemy już, że turnieje będą podzielone na cztery różne kategorie : typ 1, typ 2, typ 3 i finały mistrzowskie.

Zwycięska para turniejów typu 1, która jest mniej więcej odpowiednikiem turnieju wielkoszlemowego w tenisie, zdobędzie 2000 punktów. W turniejach typu 2, porównywalnych do Master 1000 w tenisie, zwycięzcy zdobędą 1000 punktów. Wreszcie w turniejach typu 3, które są podobne do ATP 500 w tenisie, zwycięzcy otrzymają 500 punktów.

Jeśli chodzi o Master Finals, to odbędzie się on pod koniec roku i tylko najlepsze pary sezonu będą mogły wziąć udział. Jednak ten Master Finals wejdzie w życie dopiero od 2024 roku.

Poniżej znajdziesz szczegóły punktów:

Atrybut alt tego obrazu jest pusty, jego nazwa pliku to FIP-QSI-detail-points-2022-1024x519.png.

Zwróć uwagę, że wkrótce zostanie ogłoszone ogłoszenie, w którym będzie dokładnie nazwać każdą kategorię turniejową i ujawnić jej logo.

Jeśli chodzi o już istniejący Cupra Fip Tour, będzie on nadal działał w pięciu różnych kategoriach turniejowych. (patrz szczegóły kategorii w powyższej tabeli)

Bez obaw o graczy, którzy przegrają w kwalifikacjach, ponieważ punkty zostaną rozdzielone między zwycięzców previas. Oznacza to, że para, która wygra previas i zakwalifikuje się, ale przegra w pierwszej rundzie, otrzyma punkty.

Thomas Jay

Po prawie 15 latach kołysania się w tenisie, stałem się absolutnym fanem jego kuzyna, padel. Od prawie roku gonię za małą żółtą piłeczkę kolejną rakietą, ale z taką samą pasją! Z siedzibą w Lyonie, zamierzam zapoznać Cię lepiej z padel w regionie i na poziomie krajowym.