Ostatni wypowiedzi numer jeden Ale Galan i list wysłany przez prezydenta FIP Luigiego Carraro do MKOl wywrzeć presję na WPT, które najwyraźniej postanowiło nie wpadać w panikę.

Próbowaliśmy uzyskać wywiad z World Padel Tour próbować zrozumieć ich stanowisko w sprawie ostatnich wydarzeń, ale obwód nie chce na razie komunikować się w tej sytuacji.

Na razie wybraną strategią jest więc milczenie. Obwód nadal komunikuje się w sieciach społecznościowych, jakby nic się nie stało. Dowód, ten post na Instagramie, aby podziękować 700 000 subskrybentów konta.

Zastanawiamy się, co ta cisza może przetłumaczyć.

Pierwsza możliwość to taka, że ​​WPT nie czuje się zbyt zagrożona. Wreszcie może powiedzieć, że ten list od Luigiego Carraro do MKOl nie ma zbyt wielu powodów, by go niepokoić i wierzyć, że ataki Ale Galana w końcu się ustalą. Przecież zawodnicy są związani kontraktem z torem do końca 2023 roku i możemy sądzić, że narażają się na duże kary, jeśli nie wywiązują się ze swoich zobowiązań. Dlatego WPT z pewnością nie musi się zbytnio obawiać o dobre wyniki sezonu 2022.

Innym sposobem patrzenia na rzeczy byłoby stwierdzenie, że obwód zarządzany przez Setpoint Events SA w milczeniu przygotowuje kontratak. Czy zawodnicy stowarzyszenia powinni spodziewać się sankcji za komentarze wygłaszane przez ich prezesa w mediach? Czy FIP i QSI mogą zostać zaatakowane, jeśli uruchomią swój obwód w 2022 roku, ignorując klauzulę wyłączności między graczami a WPT?

Wreszcie jest możliwe, że World Padel Tour jest po prostu zaskoczony i zastanawia się nad odpowiedzią. W każdym razie wydaje się pewne, że tor finansowany przez Estrella Damm nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w sprawie 2024 roku. Z pewnością pracuje również nad pomysłami na propozycje, aby spróbować zatrzymać graczy w przyszłości.

Wreszcie można pomyśleć, że World Padel Tour ma wszystko do zyskania przez milczenie. Naciska na swoich przeciwników i może przygotować się do sezonu 2022, który zapowiada się na najbardziej międzynarodowy w swojej historii!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !