Po czterech dniach rywalizacji Puchar Interkontynentalny Padel Dakhli zakończyła się apoteozą. Pięć lat po ostatniej edycji, perła Sahary był – w końcu – w stanie znaleźć padel.

Najbardziej zadowolony jest ten, kto jest z tego zadowolony Claude Baigts, prezes Europejskiego Stowarzyszenia Klubów Piłkarskich Padel i organizator Pucharu Interkontynentalnego Padel. Wrócił do tej drugiej edycji, uwieńczonej sukcesem, i do przyszłość tej rywalizacji !

Dakhla: długo oczekiwany powrót padel

„Zawsze jest trochę smutno dotarcie do końca, ponieważ wiemy, że ludzie się rozstaną, aby wrócić na swój kontynent. Przypominam, że w przypadku tej drugiej edycji było reprezentowane trzy kontynenty.

Byliśmy bardzo szczęśliwi, bo widzieliśmy, że zespół jest na swoim miejscu Sahara Events zawsze miała święty ogień, który czynił cuda…: zainstalować pas startowy, gdy będziemy ponad 2.000 kilometrów od Morza Śródziemnego, co jest znacznie bardziej skomplikowane. Udało im się jednak umieścić tę ziemię na placu publicznym, w dzielnicy robotniczej.

Dzięki temu możliwe było posiadanie około pięćdziesięciu dzieci, które można było rozpocząć praktykę padel z Orven z Walencji, który przywiózł koszulki i rakiety dla najmłodszych. To jest pozytywna strona: utrzymać płomień padel się po pięciu latach.

Orvenska młodość padel Dakhla 2024

Konkurs promujący padel

Kolejny ważny punkt: konferencja w Izbie Handlowo-Przemysłowej w Dakhla. Dzięki temu można było to wykazać le padel może stać się drugim sportem, w Dakhla, za kitesurfingiem, który przyciąga turystów z całego świata. Obecni hotelarze oraz prezes Izby Gospodarczej byli bardzo pozytywnie nastawieni.

Spotkaliśmy dwóch hotelarzy, którzy poinformowali nas, że planują budowę kortów tenisowych. padel. Z naszej strony staramy się im wmawiać, że lepiej jest zjednoczyć się i założyć klub, a potem mogą wysyłać swoich klientów.

Kolejny cel: chcieliśmy pokazać wybranym urzędnikom i władzom miast, że co roku możliwe jest konkurować i aby mogła jeszcze trochę urosnąć. Myślę, że się udało i prezydent regionu był bardzo zadowolony. Kopnął nawet piłkę z reprezentantem Kenii, który odwiedził miasto. Oznajmiła też, że jest to konieczne że ona przedstawia padel w Kenii.

Przyszłość Pucharu Interkontynentalnego padel

Przyszłość od 2025 r. to cięcie, które ulegnie zmianie. Zaprosimy 16 liderów biznesu, zawsze reprezentując różne kraje… 16 dziennikarzy et 16 graczy”dla", zorganizowanie pro-amów, które w roku 2019 lub 2024 wzięły już udział w pierwszych edycjach. To jest projekt.

Odtąd będziemy musieli to organizować i sprawiać, że będzie się rozwijać. Musimy ustalić datę kiedy Międzynarodowy Puchar Klubu Padel à malagaZ 3 do 6 października".

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.