W pierwszej części wywiadu, Claude Baigts, organizator Pucharu Interkontynentalnego Padel w Dakhla, opowiedział nam o sukcesie drugiej edycji.

Teraz wraca do przyszłych turniejów i projektów Europejskiego Stowarzyszenia Klubów Piłkarskich. Padel. Jedno jest pewne, harmonogram zapowiada się po raz kolejny bardzo napięty dla EFCA, który będzie pływał po całym świecie!

Międzynarodowy Puchar Klubu Padel 2024

Ten Międzynarodowy Puchar Klubowy Padel został zainicjowany, z Padel Magazine, bardzo wcześnie jesteśmy w 7 roku istnienia. Trzy lata na Puchar Międzynarodowy, ale wcześniej przez cztery lata był Puchar Europy. Ten ostatni przekazał pałeczkę, bo zgłaszało się do nas coraz więcej klubów z Ameryki Południowej, Azji i Afryki.

Zawody odbędą się w tym roku w prowincji Malaga, w woj Alhaurín de la Torre, od 3 do 6 października i czekamy 24 wyborów.

W skład każdej selekcji wchodzi czterech mężczyzn, dwie kobiety i trener. W tym roku bardzo duży udział będzie miała Oceania cztery kluby reprezentujące Papeete i okolice Tahiti.

Plakat Pucharu Interkontynentalnego Malagi

Puchar Pacyfiku w 2025 roku

Alaina Siu, prezes klubu Phénix na Tahiti, od którego zaczynał dwa utwory trzy lata temu i kto to zrobił nowy dzisiaj i który jest w trakcie pracy, aby dodać pięć zadaszonych kortów, będziemy mieli wystarczające zaplecze, abyśmy mogli – normalnie w 2025 r. – powitać kluby z regionu Pacyfiku.

Pacyfik jest rozległy, ponieważ płyniemy z Japonii do Chin, przez Peru i Chile. Postaramy się w 2025 roku zebrać razem sześć selekcji z sześciu różnych krajów. Celem będzie rozwój każdego roku, tak jak to miało miejsce w przypadku Międzynarodowego Pucharu Klubowego. Padel. Jeśli chodzi o formułę, będzie ona zwykle taka sama jak w przypadku Pucharu Międzynarodowego, ale z pewnością dodamy tabelę parami.

Jeśli chodzi o organizację, teraz mamy na to szansę aby móc polegać na lokalnych organizacjach zawodowych. W Dakhli jest to wydarzenie Sahara z Omara i Mouny El Alaoui. Są przyzwyczajeni do organizowania wydarzeń kulturalnych, biznesowych, a nawet sportowych.

Mouna i Omar El Alaoui

W końcu nie radzimy sobie „oferuje nasz konfigurator„część sportowa i część komunikacyjna w górę rzeki, aby ludzie przyszli. Na Tahiti zrobimy to samo z niewielką różnicą, ponieważ podróż trwa minimum dziewięć godzin. My znajdziemy konkurs, który będzie trwał 4 lub 5 dni ale z kilkudniową turystyką na Tahiti i okolicznych wyspach. Tym razem jest trochę inaczej, ale tutaj znowu będziemy polegać na ludziach na Tahiti, którzy mają do tego wszelkie umiejętności.

Inne nadchodzące projekty

Na koniec coś o Międzynarodowym Pucharze Klubowym Padel, nie wiem, czy w 2025 r. ponownie będziemy na Costa del Sol. To będzie pięć razy i są pewne kraje, które byłyby zainteresowane przyjęciem nas: Senegal, Maroko, ale o Azji też możemy pomarzyć.

Tak czy inaczej, aby było to możliwe potrzebne jest słońce, bardzo blisko międzynarodowe lotnisko i lokalna firma, która jest w stanie obsłużyć całą logistykę.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.