Claude Baigts zobaczył, jak rośnie padel od 1990 pod oczami. Zarówno gracz, jak i aktor, wraca doEuropejskie Stowarzyszenie Prywatnych Klubów Padel, ale także daje nam swoje wyczucie rozwój naszego sportu.

EACP, niesamowita przygoda

Przypadkowo wróciłem do padla po 15 latach odstawienia. Na prośbę burmistrza Tuluzy, French Padel Open w Tuluzie po raz kolejny stało się jedną z największych amatorskich imprez padelowych na świecie na publicznym placu: Place du Capitole.

Mój powrót jest wyjaśniony w następujący sposób.

Trudno odmówić burmistrzowi Tuluzy ponownego uruchomienia French Open w najpiękniejszym miejscu, które oferuje wszystkie warunki do sukcesu: powierzchnia, otoczenie, niewola publiczność (50 przejść dziennie), 000-gwiazdkowy hotel od strony Placu, parking wszystkie przepływy energii ...

Decydujące było spotkanie z Kevinem i Alainem Tournemire, którzy właśnie zakończyli budowę Toulouse Padel Club, który do tej pory ma 14 krytych kortów i wiele zajęć; jeśli prywatni inwestorzy w Tuluzie podjęli się takich osiągnięć, to dlatego, że padel miał przyszłość.

EACP, styl amerykański

Postanowiliśmy pracować na modelu amerykańskim. To nie są mistrzostwa. Jest to Europejski Puchar Klubów na zaproszenie, bez sportowych podjazdów i zjazdów.

Celem jest umożliwienie klubom, trenerom spotkania, wymiany i stworzenia ekonomii w padlu. I to działa: widzimy, że między naszymi członkami jest wiele wymian. Dzięki stowarzyszeniu kluby znalazły sponsorów.

W Maladze w październiku przyszłego roku zbierzemy 24 kluby, w tym 3 afrykańskie (Maroko 2, Senegal 1).

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli powitać obecne w 2019 roku kluby marokańskie, tunezyjskie i egipskie, które chciały do ​​nas dołączyć.

Wspólna przyczyna

W 1992 r. Do FIP dołączyły Francja, Włochy i Austria. Następnie poprosiłem o spotkanie w federacji, aby spróbować uzyskać głos. Potem walczyłem, żeby pozwolić na lot serwisowy. Prezes FIP zgodził się ze mną, reprezentując argentyńskich graczy, którzy byli temu przeciwni. Ale była to uczciwa decyzja, ponieważ przyniosła korzyści wszystkim nowym graczom, którzy przyszli do tenisa.

W 2000 roku w Tuluzie odbyły się mistrzostwa świata. Tutaj też musieliśmy się przekonać. Ale byliśmy śledzeni, aby otrzymać tę piątą edycję, która została zatem przeprowadzona po raz pierwszy poza Hiszpanią i Argentyną. Dzięki temu Meksyk w 5 roku będzie mógł zorganizować szóstą edycję mistrzostw świata.

Żałuję, że plan rozwoju Padel we Francji, o który zwrócono się do mnie w 2017 r., Nie otrzymał od razu przychylnej odpowiedzi, a zalecenia zajęły 2 lata: tor w miejscach publicznych, Stowarzyszenie klubów prywatnych, otwartość na organizatorów turniejów i ochrona klubów prywatnych.

Hiszpania, święty model!

Rozwój padla w Hiszpanii, ale także we Włoszech, Szwecji i bardziej ogólnie na świecie opiera się na 2 elementach: inwestorach prywatnych i relacjach medialnych.

W Hiszpanii prywatne kluby i ich inwestycje bez dotacji stanowią ponad 50% osiągnięć

A dzięki sponsorowaniu przyszłego Króla Hiszpanii na World 1992, mieliśmy 2 kanały telewizyjne na żywo. Pozwoliło to Federacji na utworzenie obwodu: Beefeater Padel Circuit.

Podczas 3th Mistrzostwa Świata w Madrycie w 1996 roku, Jose Maria Aznar, Przewodniczący Rady Hiszpańskiej, gracz w padel, umożliwił Federacji Hiszpańskiej dostęp do wszystkich mediów na miesiące poprzedzające zawody. Ustalono budżet na utworzenie hiszpańskiego klubu padla, który będzie wspierał 10 graczy i 10 graczy, którzy będą wspierać prywatnych inwestorów w budowaniu klubu poprzez wyniki sportowe. Wyniki sportowe spełniły oczekiwania iw kolejnych miesiącach popyt w klubach został zwielokrotniony pięciokrotnie.

Seria opuszczonych spotkań

Padel nie rozwinął się tak, jak powinien, ponieważ od czasu jego premiery w latach siedemdziesiątych następowało wiele błędów i brak wiedzy na temat padla.

FIP niestety nie ma środków finansowych od momentu powstania. Powinien mieć co najmniej dziesięciu pracowników. Istnieją grupy robocze z poszczególnych kontynentów, które zostały niedawno utworzone, i to już jest bardzo dobra rzecz.

Możemy podziękować Luigiemu Carraro. Ale to wolontariat. Decyzje nie są podejmowane. Maszyna jest trudna do skonfigurowania, w 2020 roku jest to słaby punkt wszystkich federacji. Dopóki pozostanie tak, jak jest, trudno będzie naprawdę rozwinąć padel w zrównoważony sposób.

Dlaczego więc te wojny między federacjami między nimi a organizatorami zawodów między nimi? Ustawmy się za najbardziej reprezentatywną strukturą na świecie: FIP.

Niech każdy wniesie swoje umiejętności, robimy to z AECP i FIP. Otworzyliśmy drzwi do FEPA pod pewnymi warunkami.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.