Claude Baigts jest dzisiaj Prezes Europejskiego Stowarzyszenia Klubów Padel prywatny (AECP). Opowiada nam o swoich projektach i swojej wizji francuskich i globalnych ram federalnych.

Puchar Europy prywatnych klubów w Maladze

Lorenzo Lecci López: Jakie masz wiadomości? Co teraz robisz?

Claude Baigts: „Mieszkam w Maladze od 8 do 10 miesięcy w roku. Korzystam z walorów tego pięknego i dużego regionu będącego sercem padel Hiszpański i miejsce urodzenia padel światowy. Rodzaj pielgrzymki. Podobnie jak wielu organizatorów wydarzeń sportowych lub kulturalnych, od marca 2020 roku musieliśmy odłożyć na bok organizację wszystkich naszych wydarzeń. Korzystamy jednak z okazji z liderami naszych stowarzyszeń, aby przemyśleć naszą przyszłość, która ma być tak gęsta jak nasza przeszłość. niedawna w 2019 r. ”

"Podczas'French Open od Padel en 2016, wznowiony po 12 latach spoczynku na wniosek burmistrza Tuluzy i przy wsparciu Tuluza Padel klubzaproponowaliśmy europejskim klubom prywatnym, aby dołączyły do ​​nas i stworzyły konkurs: Puchar Europy Klubów Padel, którzy na wzór amerykańskiego sportu kłóciliby się z franczyzami od klubów lub firm ”.

„W 2017 roku za I edycję w Tuluza, udało nam się przyciągnąć 8 klubów, a następnie w 2018 do Paryż 12 klubów, aw 2019 o godz Walencja 16 klubów. Na rok 2020 o godz malaga mieliśmy 24 klubów którzy nie mogli się spotkać z powodu braku Covid, odnajdą się w 2021 roku w Maladze w klubie Léon 13. Do 2022 roku będziemy walidować kandydaturę Gwiazda Padel w Coimbrze w Portugalii, aw 2023 roku Palakendro w Bari Włochy. Nie zapominając o French Open o godz Padel panie w Tuluzie z Tuluzą Padel Club i French Open o Padel Mężczyźni w Perpignan z Masem i mieszana edycja w innym mieście ”.

„Koncentrujemy się na naszej najbliższej przyszłości Klubowy Puchar Europy, Puchar Interkontynentalny w Maroku, ale także projekty takie jak Klubowe Mistrzostwa Europy w górę połączyć FIP i FEPA, zawsze możemy marzyć, ale przynajmniej próbujemy. Mamy również projekt z jednym z naszych franczyzobiorców: Club de Valdoreix z Barcelony na turniej (International Las Promesas). Dodajmy również pliki do badania za pomocą Padel Biuro podróży (Włochy) i Sahara Event (Maroko) skupiły się na właściciele przedsiębiorstw".

międzykontynentalnypadel-2019-Dakhla

Lorenzo Lecci López: Wiele podmiotów ufa Państwu w organizacji wydarzeń. Jak myślisz, skąd pochodzi to uznanie?

Claude Baigts:„Uznanie dla naszych organizacji wynika z profesjonalizmu wszystkich liderów, którzy organizują zawody i związane z nimi usługi: zakwaterowanie, wyżywienie, pomoc medyczną, ceremonie otwarcia, wręczenie nagród i warsztaty dyskusyjne między liderami, między graczami, między nauczycielami. Wszystko to jest w 75% lub nawet w 100% finansowane przez sponsorów ”.

„Narodowa Agencja Padel w ramach FFT ”

Lorenzo Lecci López: W zeszłym miesiącu Gilles Moretton został wybrany na przewodniczącego FFT. Czy to dobra wiadomość dla padel ?

Claude Baigts: "Zanim pomyślisz Padel musimy o tym pomyśleć tenis, wózek Gilles Moretton został wybrany przez prezesi klubów tenisowych, którzy mają bardzo z pewnością dokonał właściwego wyboru. Gilles był graczem Puchar Davisa i jeden z najlepszych dublerów na świecie. Jest także organizatorem Open International de Lyon od lat, potem szef Koszykówka w Villeurbanne i wreszcie szef kanału telewizyjnego i no cóż inne kwitnące działania. FFT to nie tylko licencja i zarządzanie klubem, ale także duża firma organizująca imprezy sportowe (Roland Garros-Bercy), która wymaga Szefa Kuchni z umiejętnościami we wszystkich dziedzinach i on Tak się składa, że ​​Gilles Moretton je ma ”.

Lorenzo Lecci López: Wracając do padel który jest w ramach delegacji FFT. Gilles Moretton, prezes FFT, to dobra wiadomość dla padel ?

Claude Baigts: "Dajmy nowemu zespołowi czas na osiedlenie się. Ale Pierwsze wypowiedzi Prezydenta idą w dobrym kierunku, ponieważ mogłem zrozumieć, że jego wizja przypominała narodową padel w ramach FFT. Projekt, za którym opowiadałem się przez 4 lata w poprzednim zespole federalnym. Zainspirowany Brytyjską Agencją Sportu, na co dzień niezależny od Ministerstwa, ale wyprzedzający osiągać cele wspomnianego Ministerstwa. Innymi słowy, agencja padel miałby: przewodniczącego (Gilles Moretton) i zastępcę przewodniczącego padel (wykwalifikowana osoba). Pierwsza określa wszystkie misje, cele, budżety; druga przygotowuje strategię, tworzy zasoby ludzkie i materialne oraz obsługuje strukturę na 2 olimpiadach ”.

„Udostępniam go tym, którzy chcą plan tej agencji oraz kilka innowacyjnych pomysłów, takich jak uczynienie z prywatnych klubów 17 ośrodków regionalnych Padel (14 + 3), 95 ośrodków resortowych z dodatkowo klubami tenisowymi, które mają plan padel oraz pierwsze duże centrum krajowe bez konieczności budowania jakiejkolwiek struktury. Szkolenie kadry, nauczycieli, dobór zespołów francuskich i szkolenia, wszystko jest gotowe, po raz kolejny struktury, dla których ludzie musieliby skorzystać z nowej puli padel Europejski i francuski ”.

claude baigts lorenzo skype

„Remont organizacji padel Francuski" 

Lorenzo Lecci López: Stworzyłeś teorię zatytułowaną „Republika Demokratyczna padel”, Co zmieniłoby obecny system. Możesz to wyjaśnić?

Claude Baigts: „Nie jestem pewien, czy termin„ stworzyć ”jest adekwatny, myślę raczej o refleksji, ale nieważne. Plik RDCP chce być klubem myślicieli kierującym się myślą przewodnią: le padel może rozwijać się w sposób zrównoważony tylko z prywatnych klubów zdolnych do tworzenia padel niezależne od pieniędzy publicznych.

„Prywatne kluby, poprzez swoich praktyków, tworzą gospodarkę opartą na usługach, a nie na licencjach, co często jest odbierane jako dodatkowy podatek pobierany przez organizacje, które same są częściowo finansowane z podatków francuskich. To podwójna kara ”

„Jest to całkowita zmiana organizacji padel Francuski, który jest niezbędny, i Narodowa Agencja Padel poleganie, jak właśnie widzieliśmy, na wykwalifikowanych ludziach, a nie na kumoterstwie, będzie w stanie sprostać wszystkim tym wyzwaniom. Zdefiniuj padel aktywność fizyczna i padel atletyczny."

„Rozczarowany produkcją FFT w latach 2014–2020”

Lorenzo Lecci López: W trakcie wywiad z Julio Alegriąi Alfredo Garbisu (co dobrze znasz), a nawet dzisiaj czujemy prawdziwe rozczarowanie tych, którzy nosili padel w latach 90. Często słyszymy, jak mówisz, że cały ten czas został stracony, ponieważ wciąż jesteśmy na tym samym etapie. Wydaje mi się, że dekada 2020 roku to właściwy czas, ponieważ padel jest obsługiwany przez większą liczbę krajów (la PadelMania we Włoszech, lub boom w Szwecji). Co myślisz ?

Claude Baigts: „Przede wszystkim podziwiam ponad 30-letnie zaangażowanie tych wspaniałych sług padel i oceniam ich zasługi. Ja, który po 12 latach musiałem cofnąć się o krok, aby naładować baterie ”.

„Świadkowie padel Lata 90-te, jak Philippe Sassier w Monako, Philippe Wertz w Belgii i wielu innych, tak jak ja, są tym zaskoczenipo 20 latach nadal jesteśmy na tym samym poziomie w
zarządzanie padel. Jeśli przyjrzymy się bliżej, to federacje są na początku padel w Hiszpanii, Argentynie, Brazylii, Portugalii, Belgii, Włoszech, Austrii, USA? Odpowiedź brzmi nie. Jeden wyjątek: Francja ”.

„Porozmawiajmy o Francji: od 1992 do 2003 r. - mówię tylko o tym, co wiem - FFP zorganizowała:

- Stworzenie Centrum Narodowe Padel w Blagnac Tuluza: 3 korty kryte i 2 korty odkryte
- 25 ośrodków wydziałowych Padel 2 sądy finansowane przez FFP i 150 quasi-oferowanych gminom
- Utworzono we współpracy z Ministerstwem Sportu, Insep i UFRSTAPS, plik pedagogika padel francuski oraz dyplomy uprawniające do nauczania padel
- Co roku French Open w Place Publique, popularny wśród największych światowych graczy, obserwowany przez tysiące widzów i media, takie jak TF1-FR3-TLT - Europa 1-RTL- L'Équipe - Paryż-Mecz…
- Krajowy obwód 20 turniejów od Marsylii do Metz i od Rouen do Strasburga
- Zarządzanie drużynami francuskimi i obecność w 6 mistrzostwach świata i 4 mistrzostwach Europy. Liczne spotkania Francji z krajami Europy i Ameryki Południowej
- Wreszcie organizacja świata Padel w 2000 r. we Francji z finałami na Place Publique w Tuluzie: 13 krajów, tabela 64 dla mężczyzn i 32 dla dziewcząt ”.

- Zrozumiesz to, Lorenzo Jestem rozczarowany produkcją FFT od 2014 do 2020 oraz wyniki jakościowe i ilościowe. ”

Open-de-France-de-padel-2020

Lorenzo Lecci López: Czy Pana (i) zdaniem ten okres (2014-2020) oznacza spowolnienie w ekspansji padel we Francji ? Plik padel czy jest w pełnym rozwoju?

Claude Baigts: "Odpowiadam ci nie. O boomie tenisowym w latach 1982-1990 moglibyśmy rozmawiać z kampania na rzecz 5 000 sądów sfinansowana przez władze państwowe i samorządowe, która pozwoli na budowę parku 15 000 sądów w ciągu 10 do 12 lat. Tam zgadzam się porozmawiać o Boom. Ale w Szwecji ile sądów padel za 5 lat: 50-100? Sukces polega na tym, że wszystkie są klubami prywatnymi - Dania, jeśli znajdziemy 5 klubów, porozmawiamy o embrionie padel i mogę kontynuować tę listę. Jedynym wyjątkiem są Włochy, tam możemy mówić o eksplozji w dobrym tego słowa znaczeniu padel. Ale tutaj znowu siłą napędową jest sektor prywatny. Może jestem niecierpliwy lub zbyt realistyczny i widzę tylko hamulce, nie akceleratory ”.

„FIP z 10 pracownikami i budżetem 1 mln”

Lorenzo Lecci López: Wrócić do Oświadczenia Alfredo Garbisu jeśli chodzi o FIP, chciałeś zareagować.

Claude Baigts: "To nie w przypadku programu ograniczającego się do zmiany statutu FIP i jego administracji można mieć nadzieję, że FIP stanie się podmiotem, któremu brakuje ustrukturyzowanego rozwoju FIP. padel. Znamy prezydentów, którzy wszyscy mieli cechy i to nie Luigi Carraro, obecnemu prezydentowi, brakuje, daleko mu do tego, a on ma wyniki. Jest to jednak konstrukcja, w którą FIP musi się wyposażyć: 10 pełnoetatowych pracowników oraz długoterminowe działania wspierające w tej dziedzinie federacje, organizatorzy turniejów, kluby. Wtedy budżet FIP ​​byłby 1.000.000 EUR rocznie".

Lorenzo Lecci López: Jak znaleźć budżet w wysokości 1 miliona euro rocznie?

Claude Baigts: "Jest to zadanie każdego kandydata na Prezydenta FIP. Nie będę wchodził w szczegóły, aby znaleźć ten budżet. Ale jeśli kandydat nie może znaleźć 10 osób chętnych do poręczenia za 100.000 XNUMX euro ”.

„AECP uzyskuje każdego roku 75 000 euro, a French Open do 300 000 euro. Kim jesteśmy obok FIP lub FEPA? Co najwyżej mrówka ”.

Lorenzo Lecci López: Julio Alegria powiedział mi o tym w zeszłym tygodniu le padel musiał pozbyć się federacji tenisowych. Czy sie zgadzasz ?

Claude Baigts: „Wszyscy zgadzamy się, że Narodowa Federacja padel jest lepsze niż przywiązanie do innej federacji, może z wyjątkiem Francji. Organizacja sportu we Francji jest wyjątkowa, nawet jeśli trwa reforma. Dlatego musimy budować z FFT - która wcale nie jest najgorszym partnerem dla Narodowej Agencji Padel-. Dlatego właśnie padel nie interesuje się przeciwstawieniem się obu dyscyplinom, są tylko kuzynami, jak squash, baskijska pelota, tenis stołowy, a nawet badminton. ”

Lorenzo Lecci López: Dziękuję Claude, dotarliśmy do końca tematów, którymi należy się zająć. Czy masz coś do dodania na zakończenie?

Claude Baigts: „The stwierdza ogólnie padel są konieczne w każdym kraju, na poziomie krajowym, ale także na poziomie europejskim i światowym. EFCA chce odgrywać tę jednoczącą rolę, robić Puchar Europy prywatnych klubów i Klubowe Mistrzostwa Europy podmiot taki jak Airbus padel Europejczyk z FFT- FEPA - FIP, jesteśmy gotowi powitać Cię lub dołączyć do Ciebie ”.

Znajdź pełny wywiad na zdjęciach poniżej:

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.