Wywiad z jednym z francuskich mastodonów Padel: Clement Arico. Założyciel jednego z większość bocznych obwodów padel we Francji Padel Infinity, i prekursor w rozwój francuskiego padlaClément opowiada o swojej wielkiej podróży po świat padel.

 • Padel i ty: Jak rozwinęła się ta pasja?

Zacząłem Padel w 2003 roku w Paddle Plus w Blagnac. Pasja przyszła natychmiast i prawie mieszkałem w klubie, ponieważ tak dużo grałem w padla. Paddle Plus i Padel są integralną częścią mojego życia.

Ta pasja pozwoliła mi poznać moją żonę.

Potem stworzyłem markę Padel Inifnity przed dpomóc stworzyć National Padel League.

Następnie FFT wznowił padel.

Pracowałem też 1 rok w Toulouse Padel Club, aby pomóc mu zacząć.

ja próbowałem pomóc temu sportowi na swój sposób wreszcie.

 • Opowiada historię Padel Infinity

Lubię konkurencję i niestety wtedy nie było wielu turniejów.

Przeniosłem się wszędzie na południu, aby grać (Aix, Cassis, potem Perpignan), gdzie kluby organizowały turnieje.

Moim pierwszym partnerem był Stephane Devillard, pierwszy w klubie, który chciał posunąć się daleko.

Ja głównie grał w Hiszpanii w turniejach amatorskich gdzie możemy stworzyć dwie kategorie, aby spędzić bardzo przyjemny weekend między Padelem a wizytą. To była prawdziwa przyjemność, z bardzo miłą mentalnością, którą znajdziemy w padelu.

Stamtąd przyszedł pomysł zrobienia tego samego we Francji, Zrób przyjazne wydarzenie, w którym gracze będą mogli grać jak najwięcej przez weekend. Pomysł bardzo zadowolony z pierwszego turnieju. Kluby zdobyły usługi pod klucz, Zrobiłem wszystko od A do Z i przeprowadziłem się wszędziet (Lyon, Perpignan, Bordeaux, Pau, Castres itp.), zanim dołączyło do nich dwóch dodatkowych facetów!

Powstało stowarzyszenie Padel Infinity!

 • A dzisiaj Padel Infinity jest punktem odniesienia we Francji…

Rzeczywiście, Padel Infinity Tour był pierwszym torem, który został uruchomiony we Francji w 1 roku (uwaga z National Padel Cup).

Jesteśmy do naszego siódmego roku, To wielki sukces. Franck Mastroppolitto pomógł mi stworzyć stowarzyszenie „Padel Infinity Tour”, dziękuję mu za to.

Myślę, że ten tor pomógł rozwinąć nasz sport w piękny sposób, zmuszając innych do robienia torów, a nawet klubów. Starałem się dzielić moją pasją najlepiej, jak potrafiłem, aby prowadzić taki tor Padel Infinity Tour.

Możliwość stworzenia dwóch kategorii i zaoferowania graczom paczki powitalnej (koszulki + butelka wody) była, mam nadzieję, w każdym razie sposobem pokazania, że ​​staramy się zrobić wszystko, aby turniej był jak najbardziej przyjemnie możliwe.

Myślę też o jednej z naszych mocnych stron: złam nasze głowy, aby naprawić wszystkich graczy.

 • W ostatnich czasach padel ewoluował…

François-Xavier Conninck i Axel Sabalete przyszedł mi pomóc w zarządzaniu różnymi turniejami. Wykonują świetną robotę w duchu, który mam i że uprawiam ten sport.

Zawsze staram się robić turnieje hiszpańskie co nie jest oczywiste, biorąc pod uwagę liczbę turniejów teraz we Francji. Dostosowujemy się również do ludzi i klubów…

 • Co to jest program 2020?

Padel Infinity rozpoczął się w październiku 2019 r., A zakończy we wrześniu 2020 r. Z około 20 etapami i mistrzem w Hiszpanii, gdzie, podobnie jak w ubiegłym roku, wszystkie zwycięskie drużyny zostaną zaproszone.

ALE: Mistrz będzie otwarty dla wszystkich oczywiście z podwójną kategorią. będzie również otwarty dla Hiszpanów, aby Francuzi mogli stawić czoła miejscowym w duchu turniejów, w których uczestniczyłem jako ten gracz na samym początku. Naprawdę mam nadzieję, że będę miał tam bardzo duży turniej. data będzie prawdopodobnie pod koniec września, ale nic jeszcze nie zostało ustalone.

W tej chwili kolejne kroki to:

 • 8 etap: 29 lutego / 01 marca w Squash Padel Parc Ducup w Perpignan
 • 9th 1st Open Sport Management: 07-08 marca w Toulouse Padel Club
 • 10th 1st Open racket-padel.com: 28-29 marca w Padel Club Albi
 • 11 etap: 4-5 kwietnia w klubie Béziers Padel
 • 12. etap: 25-26 kwietnia w Padel Tolosa

i inni do znalezienia www.padelinfinity.com

Celem toru jest i zawsze było, aby gracze grali jak najwięcej, aby dostosować się do wszystkich amatorskich graczy z wieloma dostępnymi kategoriami. zadowolić.

 • A teraz?

Nadszedł czas, aby przekazać pałeczkę. Udało mi się zrobić z Padel Infinity Tour piękny tor, okten sezon będzie dla mnie ostatni, Skończy się stylowo z Mistrzem w Hiszpanii, mam nadzieję, że wielki turniej!

Postaramy się jak zawsze tworzyć piękne sceny, aby zadowolić ludzi. Zrobiliśmy niezwykłe kroki Zespoły 96, inauguracja TPC była naprawdę świetna.

Nasz ostatni „Mistrz” w Bordeaux w zeszłym roku z 88 drużynami: świetne spotkania.

Były czkawka i jest to normalne, ale było to wspaniałe doświadczenie. Chciałem podziękować tym, którzy pomogli mi na swój sposób, którzy chcieli dodać kamień do budynku w różnym czasie. François SanMiguel, Baptiste Poey i Jérôme Ingrand, a zwłaszcza FX i Axel którzy pomagają mi w tym sezonie, i oczywiście moja żona Fatima który zawsze był na szczycie tej przygody.

 • 1. Otwarcie Padel Magazine autor: Padel Infinity

Chuttt ...
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.