L’ Open du Tennis Padel Soleil à Beausoleil a rendu son verdict. Chez les dames, les grandes favorites du tableau, Audrey Casanova et Laura Clergue l’ont emporté. Chez les messieurs, la paire Fabrice Pastor / Andoni Bardasco réussit à sortir vainqueur de l’Open.

Fabrice PASTOR, mistrz w domu.

Retour sur ce premier gros Open à Tennis Padel Niedz.

Rozpoczyna się weekend 26 / 27 w listopadzie wstępnymi kwalifikacjami, które pozwoliły poznać sześć drużyn zakwalifikowanych do stołu finałowego, panowie WE 3, grudzień 4.

Tymczasem stół Dames, jeśli zgromadził tylko drużyny 5, zaproponował to, co we Francji najlepsze, z mistrzami i wicemistrzami Francji, wicemistrzami Europy i zawodnikami który reprezentował Francję podczas drużynowych mistrzostw świata w Portugalii. Przypomnij sobie, że Francja to 9e światowy naród.

Panowie, gdyby nie było niespodzianek w 8th finał gry w ćwierćfinałach były bardziej uzależnione.

W półfinale liczba 2, w skład której wchodzą Jérémy RITZ (wicemistrz Francji) i Max MOREAU (francuski N ° 3), obaj członkowie francuskiej drużyny, którzy brali udział w mistrzostwach świata w Portugalii nie miał problemu z pozbyciem się pary David-Grandmont.

Nie inaczej było w przypadku liczby 1, złożonej z Fabrice PASTOR i Andoni BARDASCO (świat nr 30), którzy mieli wiele do zrobienia, aby pozbyć się pary Sebastien CORBELLI (ex N ° 4 Francuski) i Laurent BENSADOUN (wicemistrz Francji i członek zespołu Francji).

Rzeczywiście w 1er zestaw, każda drużyna wygrywa swoje usługi do 4 wszędzie i po kilku zaletach zespół PASTOR / BARDASCO łamie się i wygrywa 1 Uchwyt 6 / 4.

Para CORBELLI / BENSADOUN atakuje 2th ustawić zgryz między zębami, aż do prowadzenia 5 / 4, ale niestety nie udało się wygrać tego drugiego zestawu i pokłonić się z honorem po potrząśnięciu rozstawionym zespołem nr 1.

Finałowi przeciwstawia się obsadzony 2 PASTOR / BARDASCO przeciwko RITZ / MOREAU.

Zespół RITZ-MOREAU zaczyna kiepski start od bycia przerywnikiem wejścia i biegania przez 1er ustawić po wyniku, aby pokłonić się 6 / 2.
Ale źle jest znać tych dwóch konkurentów, którzy rozpoczynają 2th ustawiać, bębnić, aby szybko się oderwać, wykorzystując spowolnienie swoich przeciwników i wygrać drugą rundę 6 / 3.

Urażeni przez PASTOR / BARDASCO, nie słyszcie tego w ten sposób i zdecydujcie się przyspieszyć na początku 3th ustawione na szybkie prowadzenie 3 / 0; BARDASCO zadowala zatem publiczność prezentując strzały genialne, nie wahając się wyjść na zewnątrz odzyskać piłki i dokończyć punkty ręki mistrza.

Chociaż jest w stanie strzelić dwie mecze i walczyć na wszystkich piłkach, para RITZ / MOREAUX

nie będzie w stanie podnieść tego handicapu, a zatem ostateczne zwycięstwo powróci do drużyny BARDASCO / PASTOR (która w ten sposób pozostaje mistrzem u siebie).

Mistrzowie Francji przechodzą

La 1 w półfinale przeciwnik CLERGUE / CASANOVA do pary BENSADOUN / MELANIE był zbyt niezrównoważony, aby stworzyć niespodziankę.

W drugim półfinale para SOREL / GODARD była przeciwna francuskiej parze niepublikowanej, ale szczególnie niebezpiecznej: PIRONNEAU / MEITES.

Doświadczenie i relacje na ziemi między SOREL i GODARD zrobiły różnicę w stosunku do ofensywnych graczy. Ale to nie wystarczyło. PIRONNEAU / MEITES kłania się na wynikach 6 / 4 6 / 4.

La finale oppose donc les deux meilleures paires françaises de padel : SOREL GODARD Vs CLERGUE : CASANOVA. Une énième confrontation entre ces deux paires qui se connaissent très bien. On se souvient déjà qu’à la National Padel Cup fin octobre, les championnes de France 2016 n’étaient pas passées loin de se faire surprendre par SOREL / GODARD. On pouvait donc s’attendre à un match équilibré… et ce fut le cas !

Pomimo początku 1er zestaw zrównoważony, równowaga kończy się oparciem na boku pary SOREL / GODARD, której udało się złamać i wygrać 6 / 4 w pierwszym secie.

W drugim secie mistrzowie Francji odzyskują siłę do przełomu i prowadzą 3 / 2. Ale wola SOREL / GODARD pozwala im powrócić do usługi 4 / 5 w celu śledzenia. Drugi set kończy się remisem i wygrał liczbami francuskimi.

1 ustawiony wszędzie. Przygotowujemy się do 3e zestaw wybuchowy, ale Sandy GODARD zostaje ranna w łydkę i musi się wycofać.

Bernard Marin

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.