Tenis Open Padel Soleil à Beausoleil wydał werdykt. Wśród pań zwyciężyła wielka faworytka stołu, Audrey Casanova i Laura Clergue. W kategorii mężczyzn para Fabrice Pastor / Andoni Bardasco wygrała Open.

Fabrice PASTOR, mistrz w domu.

Wracając do pierwszego dużego turnieju Open at Tennis Padel Niedz.

Rozpoczyna się w weekend 26/27 listopada od kwalifikacji wstępnych, które pozwoliły poznać sześć drużyn zakwalifikowanych do finałowej męskiej tabeli WE 3 i 4 grudnia.

Tymczasem stół Dames, jeśli zgromadził tylko drużyny 5, zaproponował to, co we Francji najlepsze, z mistrzami i wicemistrzami Francji, wicemistrzami Europy i zawodnikami który reprezentował Francję podczas drużynowych mistrzostw świata w Portugalii. Przypomnij sobie, że Francja to 9e światowy naród.

Panowie, gdyby nie było niespodzianek w 8th finał gry w ćwierćfinałach były bardziej uzależnione.

W półfinale liczba 2, w skład której wchodzą Jérémy RITZ (wicemistrz Francji) i Max MOREAU (francuski N ° 3), obaj członkowie francuskiej drużyny, którzy brali udział w mistrzostwach świata w Portugalii nie miał problemu z pozbyciem się pary David-Grandmont.

 Nie inaczej było w przypadku liczby 1, złożonej z Fabrice PASTOR i Andoni BARDASCO (świat nr 30), którzy mieli wiele do zrobienia, aby pozbyć się pary Sebastien CORBELLI (ex N ° 4 Francuski) i Laurent BENSADOUN (wicemistrz Francji i członek zespołu Francji).

Rzeczywiście w 1er zestaw, każda drużyna wygrywa swoje usługi do 4 wszędzie i po kilku zaletach zespół PASTOR / BARDASCO łamie się i wygrywa 1 Uchwyt 6 / 4.

Para CORBELLI / BENSADOUN atakuje 2th ustawić zgryz między zębami, aż do prowadzenia 5 / 4, ale niestety nie udało się wygrać tego drugiego zestawu i pokłonić się z honorem po potrząśnięciu rozstawionym zespołem nr 1.

Finałowi przeciwstawia się obsadzony 2 PASTOR / BARDASCO przeciwko RITZ / MOREAU.

Zespół RITZ-MOREAU zaczyna kiepski start od bycia przerywnikiem wejścia i biegania przez 1er ustawić po wyniku, aby pokłonić się 6 / 2.
Ale źle jest znać tych dwóch konkurentów, którzy rozpoczynają 2th set, bicie w bęben, aby szybko oderwać się, wykorzystując spadek szybkości przeciwników i wygrywając drugą rundę 6/3.

Urażeni przez PASTOR / BARDASCO, nie słyszcie tego w ten sposób i zdecydujcie się przyspieszyć na początku 3th ustawione na szybkie prowadzenie 3/0; BARDASCO satysfakcjonuje zatem publiczność prezentując uderzenia genialne, nie wahając się wyjść, aby odzyskać piłki i zakończyć punkty ręki mistrza.

Chociaż jest w stanie strzelić dwie mecze i walczyć na wszystkich piłkach, para RITZ / MOREAUX

nie będzie w stanie podnieść tego handicapu, a zatem ostateczne zwycięstwo powróci do drużyny BARDASCO / PASTOR (która w ten sposób pozostaje mistrzem u siebie).

Mistrzowie Francji przechodzą

La 1 półfinał, rywalizując CLERGUE / CASANOVA z parą BENSADOUN / MELANIE był zbyt niezrównoważony, by stworzyć niespodziankę.

W drugim półfinale para SOREL / GODARD przeciwstawiła się bezprecedensowej, ale szczególnie niebezpiecznej parze francuskiej: PIRONNEAU / MEITES.

Doświadczenie i relacje na boisku między SORELem i GODARDEM zrobiły różnicę w walce z ofensywnymi graczami. Ale to nie wystarczyło. PIRONNEAU / MEITES wypada z wynikiem 6/4 6/4.

Dlatego finał przeciwstawia się dwóm najlepszym francuskim parom padel : SOREL GODARD Vs CLERGUE: CASANOVA. Kolejna konfrontacja tych dwóch par, które dobrze się znają. Pamiętamy to już na Narodowym Padel Puchar pod koniec października mistrzowie Francji 2016 nie odeszli daleko od zaskoczenia przez SOREL / GODARD. Mogliśmy więc spodziewać się wyważonego meczu… i tak było!

Pomimo początku 1er zestaw zrównoważony, równowaga kończy się oparciem na boku pary SOREL / GODARD, której udało się złamać i wygrać 6 / 4 w pierwszym secie.

W drugim secie mistrzowie Francji odzyskują siłę do przełomu i prowadzą 3 / 2. Ale wola SOREL / GODARD pozwala im powrócić do usługi 4 / 5 w celu śledzenia. Drugi set kończy się remisem i wygrał liczbami francuskimi.

1 ustawiony wszędzie. Przygotowujemy się do 3e wybuchowy set, ale Sandy GODARD zraniła łydkę i musiała abdykować.

Bernard Marin

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.