Laura Clergue i Emilie Loit wygrywają P1000 otwarte Padel Arena / Cupra Rouen na koniec trwającego zaledwie godzinę finału przeciwko rozstawionym z numerem 1 turnieju Alexise Duchêne i Charlyne Tonda.

Pomijając ten wynik, który może wydawać się dotkliwy, czeka nas bardzo dobry mecz padel, być może najbardziej udany dla obu par od początku zawodów.

Początek meczu zrobił na nas ogromne wrażenie, a publiczność była zachwycona występem.

Do tego stopnia, że ​​część obserwatorów widzi już we francuskiej drużynie Emilie Loit, byłą mistrzynię tenisa padel z 2024 roku. Nawet jeśli na razie Francuzka wyjaśniła nam, że zmierza w stronę Mistrzostw Europy/Świata Seniorów +, to widzimy tylko, że przy tak wybuchowej grze i poprawiając obronę, mogłaby zaskoczyć niejednego. Tym bardziej, że leworęczność to rzadkość wśród pań.

Współpraca z Laurą Clergue była bardzo dobra. Przeciwnie, paryska para również zaliczyła dobry turniej. A finał jest z pewnością paradoksalny, bo to jednocześnie najbardziej udany mecz tej pary. Zdobyła także punkty w ten weekend, nawet jeśli będziemy musieli postarać się o nieco większą spójność w tego typu meczach.

Jak widać Duchêne/Tonda zabrakło skuteczności. Z break pointem przeliczonym z 8 możliwości: na koniec meczu to się bardzo opłaca.

Para Clergue/Loit zrobiła duże wrażenie i nie ma wątpliwości, że jeszcze raz zobaczymy ich razem na przyszłych turniejach.

Na koniec jak zawsze organizatorzy Padel Arena wyciągnęła wszystkie przystanki i zrobiła konkurs ten jest wydarzeniem corocznym, nieco różniącym się od ogólnokrajowego kalendarza.

Chcielibyśmy jednak, aby przy P1000 tej jakości było więcej czołowych graczy, szczególnie przy tej podwójnej nagrodzie pieniężnej. Temat, do którego powrócimy w kolejnym felietonie.

padel Arena Cupra ruletka P1000 dla pań

Czas na trzecią połowę, która w nowym klubie zapowiada się bardzo gorąco Padel Arena.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.