Co dokładnie QSI oferuje profesjonalnym graczom?

To jest wiadomość, która wstrząśnij planetą padel przez 24 godziny. QSI i Nasser Al-Khelaifi chcą zabezpieczyć usługi najlepszych graczy w World Padel Tour, począwszy od tego roku. W tym celu została sformułowana najatrakcyjniejsza propozycja.

Bardzo ciekawa propozycja finansowa

Najlepsi gracze w World Padel Tour mieć kontrakt na wyłączność z torem do końca 2023 r.. Gdybyśmy już wiedzieli, że kilku graczy jest w blokach startowych, aby spróbować je odzyskać od 2024 roku, Katar uderzył przed wszystkimi innymi.

Sformułowano propozycję zaproponowania obwodu we współpracy z FIP od 2022. I zgodnie z dokumentem, który udało nam się uzyskać, QSI zdecydowało się umieścić pakiet na poziomie finansowym, aby przyciągnąć graczy z tego roku

Do 2022 r. oferowanych będzie około 10 turniejów (na wolnych miejscach w kalendarzu WPT). Byłoby mniej więcej tak samo w 2023 r., a następnie w 2024 r. ten obwód stałby się główną rundą, z około trzydziestoma datami podzielonymi w następujący sposób:

  • 4 Wielkie Szlemy z nagrodą pieniężną w wysokości 525 000 € według turnieju
  • 8 „1000” z nagrodą pieniężną w wysokości 250 000 € według turnieju
  • 12 „500” z nagrodą pieniężną w wysokości 125 000 € według turnieju
  • 1 Mistrz z nagrodą pieniężną w wysokości 280 000 €
  • 1 na całym świecie według wyborów
  • 1 na całym świecie w parach
  • 2 turnieje kontynentalne

We wniosku przypomina się, że turnieje rozgrywane w 2022 i 2023 roku otrzymałyby podobne nagrody pieniężne. Na razie nie wiemy jeszcze, ile nagrodziłyby światowe i kontynentalne turnieje, ale powinny też przynieść pieniądze graczom.

Dodatkowo gracze otrzymywaliby 10% nagrody pieniężnej w postaci premii i planu emerytalnego, a także 10% zysków w tej samej formie.

Na poziomie finansowym warunki są bardzo atrakcyjne, ponieważ obecnie najlepiej wyposażone turnieje na World Padel Tour, the Masters, przyznają nagrodę w wysokości 101 000 euro dla mężczyzn.

Inne gwarancje dla graczy

W świetle ogłoszonych danych liczbowych zrozumiałe jest zatem, że stowarzyszenie graczy przywiązuje szczególną wagę do tej propozycji.

Ponadto nowe oferty sojuszu FIP/QSI inne ciekawe warunki, takich jak ubezpieczenie medyczne dla graczy, umowy z liniami lotniczymi i hotelami… Mecze byłyby na antenie Bein Sports, a kilka turniejów może odbywać się w tym samym czasie, aby umożliwić graczom uzyskanie widoczności.

Wreszcie, nie bez znaczenia w oczach graczy jest możliwość, poprzez związanie się z FIP, poprawić możliwości dialogu z MKOl, a tym samym przyspieszyć przybycie padel na igrzyskach olimpijskich.

Publié par
Xan Tafernaberry