Jeśli podczas gry boli Cię łokieć padel, oto kilka palas, które pomogą Ci uniknąć problemów z ramieniem.

Kiedy dużo gramy padel, można cierpieć na zapalenie nadkłykcia, a zapalenie ścięgien przedramienia co zwykle trwa długo. Jeśli po ćwiczeniach czujesz, że przedramię jest bardzo napięte padel, problem może dotyczyć Twojego sprzętu.

W istocie rakieta, która jest zbyt ciężka lub która nie absorbuje wystarczająco wibracji piłka obciąży Twoje mięśnie, co może ostatecznie doprowadzić do zapalenia nadkłykcia. Plik amortyzatory drgań obecny w nowym palas może być rozwiązaniem, ale są podstawowe zasady, których należy przestrzegać przy wyborze materiału, aby w jak największym stopniu uniknąć problemów.

  • Zmień rakietę, gdy twoja jest zużyta : pala pod koniec swojego życia nie będzie już wystarczająco absorbować wibracji piłki, co będzie bardziej obciążać twoje przedramię
  • Preferuj okrągłe kształty i lekkie palaty : zbyt ciężki pala dla Ciebie i o dużej wadze będzie wymagał więcej pracy nad mięśniami ramion
  • Wybierz elastyczną piankę : zwłaszcza zimą, gdzie guma ma tendencję do twardnienia, co sprawia, że ​​rakieta jest twardsza, a przez to mniej chłonna
  • Preferuj elastyczny materiał na twarzach : im mniej sztywny materiał, z którego wykonane są boki pala, tym bardziej pochłonie drgania

 

Oto wybór wysokiej klasy palas to może ci odpowiadać!

Black Crown Powietrze Pitona

W Black Crown, model jest idealny dla graczy z bólem łokcia, jest to Piton Air, używany przez Adriana „Tito” Allemandi na World Padel Tour. Powietrze obecne w uchwycie na to pozwala optymalne pochłanianie wibracji. Okrągła, lekka i łatwa w obsłudze pala.

Wewnątrz znajdziemy środkową piankę Eva i mieszankę węgla / włókna szklanego po bokach, co sprawia, że ​​tak jest jedno z najpotężniejszych palas (a zatem najmniej elastyczny) te polecane graczom, którzy chcą zadbać o swoje stawy.

Małopolska 720

W Cartri, modelka że testowaliśmy, jest szczególnie ceniony za niesamowity komfort i świetne pochłanianie drgań. Lekki, Cannon 720, ma piankę FOAM i 6-karatową mieszankę węgla / włókna szklanego na twarzach, doskonały koktajl zapobiegający zapaleniu nadkłykcia mając jednocześnie świetne wyjście piłki.

Jeśli szukasz wysokiej jakości pali wykonanej ręcznie w Hiszpanii, ten model jest dla Ciebie!

Kelme Falcon

Dzięki prawie okrągłej formie i jego bardzo elastyczna kompresowana czarna pianka EVA, ta pala jest dość potężną, wszechstronną rakietą, która pozwoli ci poczuć się komfortowo w ataku, pozostawiając sam łokieć!

Kuikma Precision Soft

Palas dla ekspertów oferowane przez Kuikma, the Precyzyjny miękki będzie najbardziej delikatny dla twoich stawów. Pianka SoftEva, okrągły kształt, niewielka waga, to rakieta, która zapewnia wygodę i nie powinna obciążać przedramienia, pomimo obecności na bokach węgla 12k, który zapewnia większą moc.

 

Varlion LW Summum Sevenrhombus

Najwyższej klasy rakieta o okrągłym kształcie, w której zastosowano piankę Eva Hypersoft. Dla większa elastyczność a tym samym jeszcze lepsze pochłanianie drgań, radzimy wybrać wersję zimową (W). W Varlion umożliwiamy również wybór wagi pali, dzięki czemu możesz wziąć 350-360 gramów za bardzo lekką pale.

Węgiel na twarzach nie jest najbardziej chłonnym materiałem, ale dodaje mocy, a wydłużona rękojeść w połączeniu z ultralekkim ochraniaczem na czubku rakiety pozwala mieć mniejszą wagę głowy, a tym samym mniejsze obciążenie przedramienia.

Varlion LW Summum SevenRhombus

Bullpadel

Lekki i okrągły kształt Bullpadel K3 Avant ma specjalna część silikonowa w swoim sercu, aby zmniejszyć wibracje. Obecność na twarzy pianki Black Eva i włókna szklanego zapewnia dużą elastyczność, a tym samym maksymalny komfort i ochronę Twojego łokcia!

Bullpadel K3 z przodu

Nox Nexo WPT

Pomimo obecności sztywnego materiału na jego powierzchniach, 12k węgla, to Nox Nexo WPT, okrągły kształt i wielowarstwowa pianka BlackEva bardzo wygodny, to bardzo ciekawa pala dla gracza, który chce chronić swoje stawy. Antywibratory AVS zapewniają dobrą ochronę Twojego łokcia!

Nexo WPT 2021

Zespół Wilsona Pro

Ten Wilson ma okrągły kształt Profesjonalny personel ma piankę Pianka Power, elastyczna i wygodna. Lekki i poręczny, ten pala zapewni Ci duży komfort i nie będzie wywierał zbyt dużego nacisku na Twoje przedramię.

personel wilson pro

Head Gamma

La Head Gamma pro, Model używany przez Arturo Coello na WPT to bardzo wszechstronne wiosło, które dzięki Power Foam i rozkładowi ciężaru raczej w kierunku rękojeści zapewni komfort, amortyzację i ulgę łokciu. W razie potrzeby możesz nawet przejść do pliku Ruch gammajeszcze lżejszy!

Head Gamma Motion i Gamma Pro

Królewski Padel Supercross

Jest pala przeznaczony dla osób szczególnie cierpiących na łokieć : miękka pianka polietylenowa, rama z włókna szklanego, boki z włókna szklanego aluminiowego, duży komfort i optymalne pochłanianie drgań czekają na Ciebie!

 

Dunlop Galactica Światło

Okrągły kształt i bardzo lekki, pala używana przez Patty Llaguno na World Padel Tour posiada piankę Ultra Soft, znaną z komfortu i pochłaniania drgań. Pomaga w tym również most Tri-Max. Karbon 6k po bokach nie jest zbyt sztywny, więc nie przeciążasz przedramienia podczas potężnych uderzeń!

 

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !