Jeśli podczas gry w padla boli Cię łokieć, oto kilka palas, które mogą pomóc Ci uniknąć problemów z ręką.

Kiedy dużo grasz w padla, możesz cierpieć na zapalenie nadkłykcia, a zapalenie ścięgien przedramienia co zwykle trwa długo. Jeśli po graniu w padla czujesz, że przedramię jest bardzo napięte, problem może dotyczyć sprzętu.

W istocie rakieta, która jest zbyt ciężka lub która nie absorbuje wystarczająco wibracji piłka obciąży Twoje mięśnie, co może ostatecznie doprowadzić do zapalenia nadkłykcia. Plik amortyzatory drgań obecny w nowym palas może być rozwiązaniem, ale są podstawowe zasady, których należy przestrzegać przy wyborze materiału, aby w jak największym stopniu uniknąć problemów.

  • Zmień rakietę, gdy twoja jest zużyta : pala pod koniec swojego życia nie będzie już wystarczająco absorbować wibracji piłki, co będzie bardziej obciążać twoje przedramię
  • Preferuj okrągłe kształty i lekkie palaty : zbyt ciężki pala dla Ciebie i o dużej wadze będzie wymagał więcej pracy nad mięśniami ramion
  • Wybierz elastyczną piankę : zwłaszcza zimą, gdzie guma ma tendencję do twardnienia, co sprawia, że ​​rakieta jest twardsza, a przez to mniej chłonna
  • Preferuj elastyczny materiał na twarzach : im mniej sztywny materiał, z którego wykonane są boki pala, tym bardziej pochłonie drgania

Oto wybór wysokiej klasy palas to może ci odpowiadać!

Czarna Korona Piton Air

W Black Crown model jest idealny dla graczy, którzy cierpią na ból łokcia, jest to Piton Air, używany przez Adriana „Tito” Allemandi na World Padel Tour. Powietrze obecne w uchwycie na to pozwala optymalne pochłanianie wibracji. Okrągła, lekka i łatwa w obsłudze pala.

Wewnątrz znajdziemy środkową piankę Eva i mieszankę węgla / włókna szklanego po bokach, co sprawia, że ​​tak jest jedno z najpotężniejszych palas (a zatem najmniej elastyczny) te polecane graczom, którzy chcą zadbać o swoje stawy.

Małopolska 720

W Cartri, modelka że testowaliśmy, jest szczególnie ceniony za niesamowity komfort i świetne pochłanianie drgań. Lekki, Cannon 720, ma piankę FOAM i 6-karatową mieszankę węgla / włókna szklanego na twarzach, doskonały koktajl zapobiegający zapaleniu nadkłykcia mając jednocześnie świetne wyjście piłki.

Jeśli szukasz wysokiej jakości pali wykonanej ręcznie w Hiszpanii, ten model jest dla Ciebie!

Kelme Falcon

Dzięki prawie okrągłej formie i jego bardzo elastyczna kompresowana czarna pianka EVA, ta pala jest dość potężną, wszechstronną rakietą, która pozwoli ci poczuć się komfortowo w ataku, pozostawiając sam łokieć!

Kuikma Precision Soft

Palas dla ekspertów oferowane przez Kuikma, the Precision Soft będzie najbardziej delikatny dla twoich stawów. Pianka SoftEva, okrągły kształt, niewielka waga, to rakieta, która zapewnia wygodę i nie powinna obciążać przedramienia, pomimo obecności na bokach węgla 12k, który zapewnia większą moc.

Varlion LW Summum Sevenrhombus

Najwyższej klasy rakieta o okrągłym kształcie, w której zastosowano piankę Eva Hypersoft. Dla większa elastyczność a tym samym jeszcze lepsze pochłanianie drgań, radzimy wybrać wersję zimową (W). W Varlion umożliwiamy również wybór wagi pali, dzięki czemu możesz wziąć 350-360 gramów za bardzo lekką pale.

Węgiel na twarzach nie jest najbardziej chłonnym materiałem, ale dodaje mocy, a wydłużona rękojeść w połączeniu z ultralekkim ochraniaczem na czubku rakiety pozwala mieć mniejszą wagę głowy, a tym samym mniejsze obciążenie przedramienia.

Varlion LW Summum SevenRhombus

Bullpadel

Lekki i okrągły kształt Bullpadel K3 Avant ma specjalna część silikonowa w swoim sercu, aby zmniejszyć wibracje. Obecność na twarzy pianki Black Eva i włókna szklanego zapewnia dużą elastyczność, a tym samym maksymalny komfort i ochronę Twojego łokcia!

Przód Bullpadel K3

Nox Nexo WPT

Pomimo obecności sztywnego materiału na jego powierzchniach, 12k węgla, to Nox Nexo WPT, okrągły kształt i wielowarstwowa pianka BlackEva bardzo wygodny, to bardzo ciekawa pala dla gracza, który chce chronić swoje stawy. Antywibratory AVS zapewniają dobrą ochronę Twojego łokcia!

Nexo WPT 2021

Wilson Pro Staff

Ten Wilson ma okrągły kształt Profesjonalny personel ma piankę Pianka Power, elastyczna i wygodna. Lekki i poręczny, ten pala zapewni Ci duży komfort i nie będzie wywierał zbyt dużego nacisku na Twoje przedramię.

personel wilson pro

Head Gamma

La Szef Gamma Pro, Model używany przez Arturo Coello na WPT to bardzo wszechstronne wiosło, które dzięki Power Foam i rozkładowi ciężaru raczej w kierunku rękojeści zapewni komfort, amortyzację i ulgę łokciu. W razie potrzeby możesz nawet przejść do pliku Gamma Motionjeszcze lżejszy!

Head Gamma Motion i Gamma Pro

Królewski Padel Supercross

Jest pala przeznaczony dla osób szczególnie cierpiących na łokieć : miękka pianka polietylenowa, rama z włókna szklanego, boki z włókna szklanego aluminiowego, duży komfort i optymalne pochłanianie drgań czekają na Ciebie!

Dunlop Galactica Light

Okrągły kształt i bardzo lekki, pala używana przez Patty Llaguno na World Padel Tour posiada piankę Ultra Soft, znaną z komfortu i pochłaniania drgań. Pomaga w tym również most Tri-Max. Karbon 6k po bokach nie jest zbyt sztywny, więc nie przeciążasz przedramienia przy potężnych uderzeniach!

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!