Nevera to termin padelistic wyznaczający ustawienie w lodówce, gdy tylko jeden z dwóch graczy drużyny ma za zadanie zagrać wszystkie piłki, drugi stygnie, jak Ale Galan w Marbelli. Jest to taktyka stosowana w przypadku pary, w której jeden z dwóch graczy wydaje się słabszy od swojego partnera.

Zabij dwa ptaki jednym kamieniem

Nevera osiąga dwa cele:

  • Najpierw zagraj wszystkimi piłkami słabszego gracza, aby ułatwić sobie zadanie w wymianie. Grając poprawnie dwóch na jednego, przeciwnik szybciej się zużyje i ryzykuje łańcuch błędów bez możliwości zdobycia punktów.
  • W tym samym czasie drugi gracz stopniowo wybija się z rytmu. Jest sfrustrowany i ryzykuje ryzykowne zagrania kilku piłek, które będzie musiał rozegrać. Co więcej, atakując go od czasu do czasu, ryzykuje irytację i frustrację, ponieważ będzie miał tylko trudne zagrania.

Uważaj, ta taktyka może być zniechęcająca, pod warunkiem, że obaj członkowie współpracują ze sobą, aby ją zainstalować. Ponadto musisz zachować jasność umysłu, aby nie być upartym w kwestii taktyki, gdy masz do zagrania skomplikowane piłki.

Skuteczność tego planu gry opiera się na jakości twoich uderzeń na słabego gracza: nie ma sensu wysyłać miękkich piłek tylko pod pretekstem, że nie chcesz widzieć drugiego uderzenia. Musisz grać zgodnie z pozycją przeciwnika, jego głównymi słabościami i dostępnymi opcjami na otrzymywane piłki.

Jak wyjść z lodówki?

Jeśli jesteś celem tego podstępnego planu, masz możliwości, aby się z niego wydostać. Już teraz wspieranie partnera osaczonego przez przeciwników jest dobre dla morale, a co za tym idzie dla nóg, ponieważ potrzebuje ich, aby się trzymać.

Następnie musisz zdać sobie sprawę, co możesz zrobić, gdy nie trafisz ani jednej piłki: poruszyć nogami. Zajmuj miejsce na boisku, szybko wbijaj siatkę, kiedy tylko możesz, wywieraj presję na przeciwnikach, gdy mają do rozegrania skomplikowaną piłkę. Pomoże ci to również pozostać w meczu pod względem intensywności.

Wreszcie, tak jak potrzeba dwóch osób, aby włożyć kogoś do lodówki, potrzeba również dwóch osób, aby z niej wyjść. Powiedz swojemu partnerowi, aby nalegał na gracza przed nim wzdłuż linii, aby zmusić go do ponownego rozpoczęcia gry po twojej przekątnej. W tym samym czasie twój partner może szturmować sieć, aby ukarać wszelkie błędy popełnione przez twoich przeciwników.

W każdym razie życzymy powodzenia, niezależnie od roli, ponieważ jest to taktyka, która wystawia umysł każdego na próbę!

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz następujące dwie strony:

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!