Przed małą, trzytygodniową wycieczką po Ameryce Południowej poświęćmy trochę czasu, aby zobaczyć, co wydarzyło się w pięknej Sewilli, andaluzyjskiej, znanej szczególnie z ferias absolutnie wspaniałe.

Sezonowa temperatura 28°, bezchmurne niebo i siedzimy na trybunach… stadionu piłkarskiego! Zapewniam jednak, że dobrze jest rywalizować na tym szóstym etapie cyklu Premier Padel !

Pomiędzy nowymi twarzami, które naszym zdaniem były efemeryczne, a „starymi zawodnikami”, którzy nie chcą oddać swojego miejsca, tymi, którzy grają „u siebie” i którzy z pewnością są ulubieńcami publiczności, pojawiają się nowe małe problemy z sędziowaniem. .. mieliśmy prawo do wspaniałego turnieju pełnego… niespodzianek!

Jak zwykle „Trener Zorrus” przedstawia nam swoją analizę turnieju.

Istota turnieju

Było ich kilka (zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców) i moje wahanie trwało długo… rolka autorstwa Ale Galan, ta słynna wirująca woleja, która nigdy mi się nie znudzi!

Czerwona kartka

W tym tygodniu nie ma zawodników w jednej z moich ulubionych sekcji, ale raczej sędziowanie, które zaczyna irytować niejednego! Musimy się zjednoczyć, zanim to naprawdę rozpęta się piekło...

Mały przykład tutaj:

FLOPY

  1. Sanchez/Josemaria na pewno w finale, ale tak naprawdę nie wiem, co o tym powiedzieć i myśleć…
  2. Coello / Tapia pobity po raz drugi przez „Chingalan”: robi się ciekawie!
  3. Salazar/Icardo, porażka w półfinale po prowadzeniu 5:0 i zdobyciu czterech punktów meczowych: Mam dość „Reiny”!
  4. Ortega / Virseda, porażka w ćwierćfinale: więcej niż porażka, martwi wynik i sposób gry…

NAJFATALNIEJSZY

  1. Pomimo porażki w finale znaleźliśmy nasze „Superpibes”: co za przyjemność ponownie zobaczyć wielkiego Martina Di Nenno, to obiecuje!
  2. Para Zapata / Goenaga odpadła w ćwierćfinale: zaczyna być pewna konsekwencja w stosunku do naszego przyjaciela Téo!
  3. Delfi Brea i Bea Gonzalez: szalony powrót w półfinale i miażdżący finał, co za turniej!

Film z finału

W kategorii kobiet mieliśmy prawo do finału pomiędzy rozstawieniami 1 i 2, przy przeciwstawieniu, którego spodziewaliśmy się być Danteanem w kotle Sewilli! Cóż, Danteska, była tylko ładna pogoda! Rzeczywiście, w ciągu zaledwie 1 godziny 12 gry „Superpibas” całkowicie wysadzili Ariego i Paulę, zadając im 6/1 6/1. To rzeczywiście najszybszy finał sezonu i czy jest to niepokojące dla numer 1 świata? Zobaczymy w Ameryce Południowej, w szczególności na ziemiach… Delfi Brea, aby dowiedzieć się, czy był to tylko wypadek, czy też…

W przypadku mężczyzn, podobnie jak w Brukseli, finał dotrzyma wszelkich obietnic już w pierwszym secie, który w decydującym meczu zakończy się zwycięstwem pary „Chingalan” z wynikiem 8 do 6 punktów. Mała przerwa w drugiej rundzie wystarczy, aby uszczęśliwić parę „Chingalan”, która wygrała swój drugi turniej z rzędu i która nie będzie już w stanie długo ukrywać się ze swoim potencjałem i zamiarami zdetronizowania świata numer 1!

Chodźcie, przeprawmy się jeszcze raz przez Atlantyk w trzytygodniową podróż po Ameryce Południowej z: Paragwajem, Argentyną i Chile!

Laurenta Imberta

Laurent Imbert, alias Coach Zorrus, to prawdziwa francuska legenda Padel. Od swoich początków w latach 90. wie wszystko o ewolucji Padel we Francji i na całym świecie! Prawdziwy koneser, znany i uznawany przez swoich rówieśników we Francji i za granicą, będzie dzielił się z nami swoją wiedzą na każdym etapie Premier Padel !