Ach, Chile i jego 4500 km wybrzeża: plaża, surfing i „Piña coladas”! Wszystko pachnie wakacjami, prawda? No cóż, wcale nie, bo jesteśmy w Santiago, stolicy Chile, liczącej około 5 000 000 mieszkańców i oddalonej o jakieś 100 km od plaży... To nie ta sama historia, prawda?

Podobnie jak w zeszłym tygodniu w Argentynie, na półkuli południowej rozpoczyna się zima, a deszcz i wilgoć powracają! A nie wszyscy zawodnicy byli w najwyższej formie…

Cóż, to nie usprawiedliwia wszystkiego, zobaczmy, jak przebiegnie ten turniej papryczka chili zamknęło trasę po Ameryce Południowej w 2024 roku!

Jak zwykle „Trener Zorrus” przedstawia nam swoją analizę turnieju.

Istota turnieju

Cóż, tygodnie mijają i nie są takie same... Ale prawie dla jednego z najlepszych graczy na świecie! W tym tygodniu nie będzie żadnego wypadu z trasy ani ciosu między nogi, ale cios, którego tajemnicę kryje Ale Galan!

1. set, 3 gemy wszędzie i 30/15 dla Galana/Chingotto, pozwolę wam podziwiać…

Czerwona kartka

Nadal szkoda, że ​​tak trudno to obejrzeć padel w telewizji, ale hej! Mamy nadzieję, że będzie to ewoluować dla wszystkich miłośników, którymi jesteśmy!

FLOPY

  • Delfi Brea i Bea odpadły zaraz po przystąpieniu do konkursu: to oczywiste, że to tylko wypadek, ale i tak co za szok!
  • Araujo / Riera: Ten, który w zeszłym roku był partnerem Alejandry Salazar, ma naprawdę kłopoty po kolejnej porażce w 1/8 finału.
  • Ortega / Virseda, porażka w ćwierćfinale: turnieje następują po sobie i są podobne dla tych dwóch zawodników, którzy nie dostają się do finału!

NAJFATALNIEJSZY

  • Para Gonzalez / Ruiz w ćwierćfinale i bardzo blisko wyczynu, przegrywając w tie-breaku trzeciego seta z Chingotto / Galanem!
  • Para Alonso/Ustero w półfinale: czy podopieczni Pabla Aymy mimo młodego wieku potwierdzają swoją pozycję?
  • Collombon / Bidahorria: Francuzka i jej partner przegrali w 1/6 finału ze światową 3s 7/5 XNUMX/XNUMX! Chcemy więcej !
  • Para Sainz / Llaguno: „młode dziewczyny” trafiają do finału najważniejszego turnieju, niesamowitego jak na 40-letnie zawodniczki!

Film z finału

W przypadku kobiet byliśmy świadkami finału w 100% bezprecedensowego: starcia częściowo doświadczenia z młodością… ponieważ tak, między Claudią Fernandez a jej ówczesnymi rywalkami były 22 lata różnicy! Czy kiedykolwiek grałeś przeciwko zawodnikowi w wieku twojej córki w finale światowego turnieju?!

Cóż, szkoda, że ​​tak naprawdę nie doszło do meczu, ponieważ dominacja pary Triay / Fernandez była niezaprzeczalna przez cały mecz. Dla Claudii Fernandez jest to pierwsza koronacja na światowym torze. Nowa rekordzistka dołącza do bardzo zamkniętego grona 18-latków, którzy wygrali ważny turniej!

Dla Panów bierzemy te same i zaczynamy od nowa! Tyle, że jak by ktoś inny powiedział: zdjęcia nie było! W każdym razie w pierwszym secie para „Chingalan” całkowicie zwyciężyła, wychodząc na małe 6/0! Jednak jak to często bywa w tym roku, istotom pozaziemskim Coello i Tapia nie udało się utrzymać rytmu przez całą partię i ostatecznie zakończyła się ona wynikiem 6/4, ale w 3 rundzie dla pary Coello/Tapia! Więc dobrze to zrozumiałeś, kochanie Miłośnicy, zakłady są na: kto zakończy sezon na pierwszym miejscu!

Chodź, czas wracać do domu... "Witamy we Francji”, a dokładniej w Bordeaux!

Laurenta Imberta

Laurent Imbert, alias Coach Zorrus, to prawdziwa francuska legenda Padel. Od swoich początków w latach 90. wie wszystko o ewolucji Padel we Francji i na całym świecie! Prawdziwy koneser, znany i uznawany przez swoich rówieśników we Francji i za granicą, będzie dzielił się z nami swoją wiedzą na każdym etapie Premier Padel !