Zawsze będzie PRZED i PO Premier Padel P1 Mar del Plata 2024! Bo nawet jeśli, jak zawsze, zamierzamy podsumować ten argentyński epizod, przyznam wam to, nadal odczuwałem bardzo, bardzo silne ukłucie w sercu, kiedy widziałem mistrza Fernando Belasteguina, znanego jako Bela, opuszczającego ten centralny utwór po tej długiej i wspaniałej chwili z rodziną i przyjaciółmi. Ponieważ tak, przed swoją publicznością, swoim krajem, król pożegnał się z konkurencją na ziemi argentyńskiej, kto w tym zakończy sezon Premier Padel przed trwałym wycofaniem się padel profesjonalista po prawie 30 latach na stokach!

Od Alejandro Lasaiguesa (który wręczył mu trofeum) po Belę, Juana Martina Diaza, Gaby Recę, Willy’ego Lahoza i innych Roberto Gattikera czy Hernana „Bebe” Auguste’a – to także moje ostatnie 35 lat spędzonych w padel że widziałem paradę w niedzielny wieczór i uwierz mi, to nie jest nic!!!

Krótko mówiąc, po tej sekwencji globalnych emocji i trochę osobistych… czas na turniej Mar del Plata! Jak zwykle „Trener Zorrus” przedstawia nam swoją analizę turnieju.

Czerwona kartka

No wiecie co, nie było w tym meczu żadnego wydarzenia zasługującego na pokazanie czerwonej kartki Premier Padel w Argentynie na ziemiach króla Beli!

Flopsy

  1. Paquito i Lebron odpadli w 1/8 finału: to brzydkie, ale czy to potrwa? Nie tak pewny !
  2. W kwalifikacjach znów straciliśmy naszych „Francuzów”! Dobrze wiem, jakie to trudne, ale wierzę w to: idź Blues!
  3. Ortega / Virseda, porażka w ćwierćfinale: to już jakby koniec historii, pozostaje nam tylko poczekać, aż „Martita” znajdzie inną partnerkę…

Najfatalniejszy

  1. Para Nieto/Sanz w ćwierćfinale po wyeliminowaniu Lebrona/Paquito.
  2. Para Alonso / Ustero w półfinale: podopieczni Pabla Aymy zaczynają nabierać apetytu!
  3. Delfi Brea i Bea Gonzalez: szalony powrót w półfinale i szalony finał, co za turniej!

Film z finału

Dla pań finał pomiędzy miejscami 1. i 2. rozstawionymi z przeciwnikiem, który miał być gorący ze względu na obecność Argentynki Delfi Brea. I co najmniej możemy powiedzieć, że nie zawiedliśmy się! Po dość pośpiesznej dominacji w pierwszym secie, Ari i Paula na chwilę stracili rachubę w meczu i stracili drugiego seta, by ostatecznie zwyciężyć w trzecim secie! Można pomyśleć, że dzień wcześniej półfinał, wygrany w 3:28, odcisnął piętno na Delfim i Béi. Nie mogę się doczekać zemsty… w Chile?

Dla Panów bierzemy te same i zaczynamy od nowa! Finał dotrzyma swoich obietnic już pierwszym setem, który obróci się na korzyść numerów 1. A potem połączenie lotu maszyny „Chingalan” i na pewno także zmęczenia wirusem złapanym przez parę Coello / Tapia, kolejne dwa sety będą na korzyść jego dzisiejszych przeciwników. Ale dziękuję zawodnikom, bo co za mecz czwórki... Oto my: para Chingotto / Galan, „Chingalan” nie może się już ukrywać i chce zająć honorowe miejsce na boisku padel na całym świecie!

A teraz ¡Vamos w Chile!

Laurenta Imberta

Laurent Imbert, alias Coach Zorrus, to prawdziwa francuska legenda Padel. Od swoich początków w latach 90. wie wszystko o ewolucji Padel we Francji i na całym świecie! Prawdziwy koneser, znany i uznawany przez swoich rówieśników we Francji i za granicą, będzie dzielił się z nami swoją wiedzą na każdym etapie Premier Padel !