Wydaje mi się, że słyszałem już to zdanie z ust jednego z naszych byłych Prezydentów RP i… nic (albo prawie nic) się nie wydarzyło!

Zgadza się lub nie zgadza w sprawie ostatnich wydarzeń dotyczących wykupu spółki World Padel Tour przez Premier Padel, najważniejsze dla graczy, publiczności i społeczeństwa padel ogólnie rzecz biorąc, jest tak, że ten sport staje się niezbędny na całym świecie (nie, nie, nie lubię padel)!

Chodźcie, Miłośnicy, udajcie się do Riyadu na pierwszy etap toru Premier Padel w 2024!

Nowy sezon, dużo plotek, dużo zmian i mogę powiedzieć, że nie zawiedliśmy się po tym tygodniu w Arabii Saudyjskiej, choć czuliśmy, że dla wielu był to powrót do działania!

Jak zwykle „Trener Zorrus” przedstawia nam swoją analizę turnieju.

Istota turnieju

Zaczniemy to sezon » przez panów. Więc tak, jak zwykle było kilka szalonych punktów, ale ponieważ jest to stosunkowo rzadki przypadek, przypiszę to Thomasowi Leygue’owi za ten „mały” kontuar z tyłu !

Czerwona kartka

Ach, mała nowość w tym roku! Cóż, jako pierwszy zabłysnął ciemną stroną śledzić, to… Miguel Yanguas! Cóż, Mike, nie jesteś zmęczony ciągłą walką o punkty. Udało mu się nawet nas zirytować „Super Raton, to ci powiem”! Chodź, Mike, zbieramy siły dla Doha !

FLOPY

Personalizacji tym razem nie będzie, bo to była masakra: Augsburger/Libaak, Paquito/Sanyo, Bela/Capra, Tello/Ruiz, Chingotto/Gonzalez i tak dalej… A wśród dziewcząt też „gdzie indziej: panie, będziecie miały też to zrobić!

Uśmiech Paquito Sanyo Premier Padel Porażka Riyadu P1 2024

No chłopaki, trzeba będzie szybko się pozbierać, bo niektórzy już wprowadzili maszynę w tryb wymuszonej pracy!

Błąd, złe przygotowanie, nowa para. Wydaje mi się, że te wyjaśnienia słyszałem już w poprzednich latach… a jednak!

NAJFATALNIEJSZY

  1. Oria / Sager i Huete / Garcia: zamach stanu czy nadzieja na regularne widywanie ich na tym poziomie?
  2. Rico / Esbri i Arroyo / Alonso też: błyskawiczna decyzja czy długoterminowy kontrakt?
  3. I oczywiście magiczne trio: Lebron/Galan, Tapia/Coello i Stupa/Di Nenno

Film z finału

Wśród pań oczekiwaliśmy konfrontacji dwóch najlepszych par sezon 2023 i miał miejsce w finale. Tyle że był to pozbawiony smaku i smaku finał, jaki mogliśmy oglądać z jednym zawodnikiem z pary Ari Sanchez / Paula Josemaria! Bea Gonzalez i Delfi Brea nie były w stanie nic zrobić przeciwko światowym numerom 1.

Z kolei wśród mężczyzn finał pełen zwrotów akcji mieliśmy z tą czwórką równie często. Z pewnością warunki gry niekoniecznie umożliwiały ćwiczenie a padel najbardziej spektakularny z nieograniczoną liczbą punktów, ale był to finał taki, jak lubimy: długi, pełen zwrotów akcji. Bez żadnych problemów ze strony naszego przyjaciela Lebrona (czy to się zmieni w 2024 r.?) i Tapii nieco opóźnionej w porównaniu do jego przyjaciela Coello. Jeśli chodzi o Galana, nadal wydaje się być idealnym zięciem!

Do zobaczenia w Doha po zemstę?

Laurenta Imberta

Laurent Imbert, alias Coach Zorrus, to prawdziwa francuska legenda Padel. Od swoich początków w latach 90. wie wszystko o ewolucji Padel we Francji i na całym świecie! Prawdziwy koneser, znany i uznawany przez swoich rówieśników we Francji i za granicą, będzie dzielił się z nami swoją wiedzą na każdym etapie Premier Padel !